Switch to full style
Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).
Odoslať odpoveď

Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Str 22.08.2007 13:13

Prednedávnom som Akimovi kúpila obojok proti parazitom ANTIPARASIT HALSBAND "PESS". Mal ho na krku necelé týždeň, potom som mu ho dala dole, lebo sa mi zdalo, že je dosť malátny, menej sa hral, väčšinu dňa prespal...Môže to byť tým? Odkedy ho na sebe nemá, je opäť čulý a behá, lieta hore-dole :lol:

Str 22.08.2007 13:16

Túto značku ani nepoznám... môže to byť tým, no nemusí. Mne sa zas stalo, že kocúrovi sme dali voláku neznámu Nemeckú značku antiparazitného obojka a po týždni mu úplne vypadala srsť na krku. Odvtedy - jedine Kiltix a nijaké iné nové neznáme značky :vykricnik:

Str 22.08.2007 13:19

Tak podľa mňa je tiež lepšie staviť na kvalitu... Ten obojok aj dosť silno smrdel...no...síce smrdel jak smrdel..mne to vonia=) taká ako keby citrónová vôňa, podobný zápach mal aj repelent pre kone...A Kiltix kúpim za koľko?

Str 22.08.2007 21:23

Ja svojmu psíkovi kupujem Vitakraft-a žiadne problémy nemá-odvtedy nemal ani kliešťa.Predtým som mu dávala pipetu ale to vôbec nezaberalo.

Ned 16.09.2007 11:58

Aj ja ak mam kupit dake vitamimy alebo co tak jedine VITAKRAFT.

Ochrana pred parazitmi

Pon 07.01.2008 19:23

su vonkajsie a vnutorne parazity,pouzivam klasicke spreje a spot-on,teraz ma zaujal Strongold s tym ze posobi aj -aj,pouzivam kazde tri mesiace cez leto prestreknem sprejom Frontline,taktiez tak odcervujem,okrem kotnych suciek a steniat,ti maju iny system,ide mi o to ci mam pri pouzivani strongoldu aj odcervit,kedze by mal ucinkovat na oboje,mate niekto s tym skusenosti?

Re: Ochrana pred parazitmi

Uto 08.01.2008 17:09

Cez leto davam obom obojok proti blcham, kliestom a vsam Kiltix a pravidelne odcervujeme. Neodcervujeme stale tym istym, veto nam da zakazdym nieco one, aby sme nemali po sebe to iste.

Re: Ochrana pred parazitmi

Uto 08.01.2008 19:25

Tatiana píše:su vonkajsie a vnutorne parazity,pouzivam klasicke spreje a spot-on,teraz ma zaujal Strongold s tym ze posobi aj -aj,pouzivam kazde tri mesiace cez leto prestreknem sprejom Frontline,taktiez tak odcervujem,okrem kotnych suciek a steniat,ti maju iny system,ide mi o to ci mam pri pouzivani strongoldu aj odcervit,kedze by mal ucinkovat na oboje,mate niekto s tym skusenosti?



Stronghold aj odcervuje, ale je len na oble cervy (napr. skrkavky). Ak ma napr. pes blsky, tam je vhodne odcervit niecim, co je aj na ploche cervy, kedze blsky prenasaju pasomnicu, inak ti teraz Stronghold staci a nemusis davat dalsi pripravok. Mne minule veterinarka poradila, aby som miesto Strongholdu kupila Advocate, ze je to to iste, ale asi o cca stovku lacnejsie. Na 25 kg psa ma to vyslo okolo 300 korun, stronghold som nekupovala, takze nemozem porovnat.

Re: Ochrana pred parazitmi

Str 09.01.2008 14:22

dik,ja tiez striedam tablety na odcervenie,a le obojok nemozem pouzivat ,lebo by si ich navzajom pri hre obhryzkavali,ked som mala jedneho psa pouzivala som

Re: Ochrana pred parazitmi

Pon 21.01.2008 11:52

Tak nám sa osvedčili spotony. V lete Advantix (najviac sa nám osvedčil proti kliešťom) a Frontline. Keď je sezóna kliešťov tak pred výchadzkou aj sprejujem. A odčervovujem pravidelne, značky sa snažím striedať :smile:

Re: Ochrana pred parazitmi

Pia 01.02.2008 0:10

Na obojky proti parazitom dajte pozor a kupujte radšej kvalitnejšie. Ja som kúpila z Billy asi za 70Sk a pes bol potom ako nadrogovaný.... :vykricnik:

Re: Ochrana pred parazitmi

Pia 01.02.2008 16:15

Bára píše:Na obojky proti parazitom dajte pozor a kupujte radšej kvalitnejšie. Ja som kúpila z Billy asi za 70Sk a pes bol potom ako nadrogovaný.... :vykricnik:
pocula som ze ak nahodou si ho pes stiahne a schrume moze sa otravit,ja ich nepouzivam z tohto dovodu,je zbytocne davat ho iba pod dozorom ,ked sa nema skladat :ua:

Re: Ochrana pred parazitmi

Pia 01.02.2008 17:49

Ano, je to pre psa nebezpečné. I keď nechápem, že na obale je napísané, že kúsok z obojku sa odporúča dať aj do pelechu zvieraťa.... Keď to tak prenesiem na svojho psa...tak ten by to isto rozkúsal a.... no...:-/

Re: Ochrana pred parazitmi

Štv 28.02.2008 9:54

tak, poslusne hlasim, ze nastava sezona ochrany proti vonkajsim parazitom.
Prave sme Tesakovi vybrali prveho tohtorocneho kliesta :ua:

Re: Ochrana pred parazitmi

Štv 28.02.2008 10:03

Frontline sa osvedcil najlepsie aj nam. aj proti blcham
ale nie kazdy pes na neho reaguje rovnako. mas ho odskusany?
Odoslať odpoveď