Switch to full style
Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).
Odoslať odpoveď

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Uto 03.01.2017 14:14

Vedeli by sme mi prosím poradiť, v čom môže byť problém? Nikdy predtým som sa s niečim takým nestrela. Môjmu hafanovi sa vytvorilo niečo také ako keby lupiny, nikdy predtým nemal takýto problém, šampón používame stále ten istý, srsť má peknú lesklú, len tú pokožku má takú akúsi vysušenú. Keď sme boli naposledy na veterine (2 mesiace dozadu) dostali sme od lekára tabletky pre výživu srsti, myslíte, že by mohli spôsobovať takéto problémy?

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Uto 03.01.2017 21:08

Záleží na tom, aký doplnok vám dal. Mojej sa také lupiny tiež zvyknú tvoriť, keď sa často kúpe alebo pĺzne. Vždy to riešim lososovým olejom.

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Str 04.01.2017 9:03

Vikiki22 píše:Záleží na tom, aký doplnok vám dal. Mojej sa také lupiny tiež zvyknú tvoriť, keď sa často kúpe alebo pĺzne. Vždy to riešim lososovým olejom.


Tieto sme mali http://www.mojmilacik.sk/dermanorm-kapsule-90-ks. Ďakujem vyskúšam ten lososový olej.

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Štv 05.01.2017 17:02

Moja najstaršia má lupiny vždy, keď pĺzne. Teda vždy, ak jej nezačnem hneď vopred dávať práve ten Dermanorm. I keď pre nás lepšie funguje práve forma oleja, kapsulky nám často nestačia.
Vydrž mesiac, vyčesávaj, podľa mňa ok.

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sob 07.01.2017 12:21

je tu zvlast tema na kozne problemy? a maju psy akne? :nwm:
pred nejakym casom - asi 2-3 tyzdne dozadu - som psovi na chrbte nahmatala malu hrcku. nebolo to ani cervene ani bolestive, nechala som tak, ze uvidime. dnes rano som si vsimla tu hrcku, ze je kustik vacsia (vystupovala par mm) a mierne zacervenana, navrchu mal malu chrasticku. tak som tu hrcku chcela chytit dvomi prstami, ze skusim aka je velka (v priemere to mohlo byt tak 5mm) a normalne sa mi to rozpucilo v prstoch, ani som nestlacila. vyslo z toho dost vela gebuziny a uz je to uplne ploche. mierne cervene, ale inak nic. nesvrbi, neboli. akurat ze zapach z tej gebuziny bol trochu ako kvasinky. je to ok?

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sob 07.01.2017 16:21

clupko píše:je tu zvlast tema na kozne problemy? a maju psy akne?

v chorobách viewtopic.php?f=11&t=8555
Koža, srsť:
Bodky na koži, zmeny farby
Bradavice, papilomatóza
Demodikóza, demodex
Dermatofytóza
Hot Spot
Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, kvasinky, plesne..
Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu
Lupiny, suchá koža
Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie
Vonkajšie parazity - vši, blchy, kliešte, dravčík...
Vredy, výrastky na koži
Vypadávanie a obnova srsti
Vyrážky, chrasty, fľaky na koži
Zlatý stafylokok, stafylokoková dermatitída
Zmena pigmentácie - ňufák, vankúšiky, semenníky...
Zmeny farby srsti


No - psy akné majú, mladé určite môžu mať.
Ale - len tak laicky, toto by som skôr povedala, či tam nemal kúsok cudzieho telesa (malinkú triesku...) - a to vyhnisalo takto von. :nwm: :smile:

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sob 07.01.2017 17:08

pax to ma na 3 miestach. niekedy je klud pol roka, inac sa mu to robieva viac-menej opakovane na rovnakych miestach uz roky. a co ja viem? nejak to neriesim, vyrastie, vytlacim, ked je to uz take velke, vydezinfikujem a necham zoschnut. raz mal jedno z toho fakt obrovske, mal po tom taky krater, som sa aj chvilu bala, ze musim k vetovi, ale na druhy den sa to uplne krasne stiahlo. podla mna to je nieco ako zapal mazovej zlazy, ci toho lozka chlpu. ten humus je podla mna maz.

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sob 07.01.2017 17:15

Offtopic: debil, je to mozne, ze mi nenapadlo pozriet choroby? :pac: vdaka!
hej, to by tiez mohlo byt. budem to sledovat.

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sob 07.01.2017 18:34

Mojej sa to aj v piatich rokoch robí raz za čas, a vetka to raz videla, malá to mala na chrbte a povedala, že je to normálne akné...tiež som sa bála, že čo to zasa má

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Pon 22.05.2017 21:47

Super prípravok na čistenie srsti. Vrelo odporúčam https://www.notino.sk/aesop/animal/

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Pon 10.06.2019 18:22

kúpila som Na vystave gu obojstrannu flex kefu a ze dost do ra vec to je,fajne sa s tým cese a pekne rozcesava aj plstnatiny,

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Pia 11.10.2019 19:44

Ja teraz bojujem s Lyom, uz mesiac sa mu nehoji zopar raniek, pripisovala som to tomu, ze sa vyhadzal (a mozno sa vyhadzal prave kvoli tomuto, bohvie), ale vyrazky zmizli a toto ostalo. Ma tam hrcky, vzdy sa mu to naplni hnisom, praskne to, vyleje sa odtial hnis, si myslim, super, uz sa to stiahne a nic... S pod pazuchy som mu vytiahla nejaky kus buriny z takeho loziska a tam sa to stiahlo a pohoda... Na hrudniku ma ale 2 take rany, jedna stale otvorena, zdurena a slabo mokva, druha vzdy napuchne, praskne, vyleje sa hnis, zostane krater a tak dokola... Uz mi bolo ponuknute len operativne riesenie, ale zas pes musi minimalne pod slabu sedaciu, comu by som sa rada vyhla... Je tu niekto, komu by sa to nejak nejakym sposobom upravilo? Vet nevie, ci tam je cudzie teleso alebo je to ten zapal mazovej zlazy alebo co to je. Dnes mu tam behal peanmi, nic nenasiel, buduci tyzden este odporucil test na dirofilarie a dovtedy preplachovat a ked bude test negativny, tak uz jedine pod noz :ua: Niekto, kto by mi vedel povedat nejake info na povzbudenie? :heh:

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Pia 11.10.2019 19:50

A zapatlat nahrubo ciernou mastou? Ta vytiahne z hlboka vselijaky bordel

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Pia 11.10.2019 20:01

Uprimne neviem ako mu napatlat mast na hrudnik, aby vsetko nebolo od masti :heh: a mam pocit, ze to sa pouziva do smeru posunu osiny. Cize ked je dierka, tak sa to dava na druhu stranu, aby to rychlejsie prehnisalo. Mast na to neodporucal davat, len to vyplachovat betadinou, co som predtym teda nerobila, som to potierala len zvrchu, bo som dufala, ze ked sa to konecne vylial ten hnis, tak sa to uz uzavrie. Ono sa to sice uzavrelo ale len preto aby to o par dni zas napuchlo :ua:
A teda este skonstatoval, ze po mesiaci tam muselo vymacerovat uz vsetko, co tam bolo. Sa proste liecilo nieco ine, nez skutocne bolo treba. Ale bohuzial to vypadalo hodne podobne :ua:

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Pia 11.10.2019 20:12

Aha. Nevsimla som si ze hrudnik. Nu, ak osina tak vela stastia :ua: . Nam ju nasli az pri druhej operacii.
Odoslať odpoveď