Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Starostlivosť o srsť

Poslaťod AntonK. » Uto 11.10.2016 15:13

Dobrý deň , potreboval by som poradiť od Vás ako skúsených chovateľov , aké produkty ( hrebeň , kefa .. ) by ste mi odporučili z vlastnej skúsenosti pre vyčesávanie - starostlivosť o srsť nášho psa ( viď foto ) . Je to kríženec border kólie s dlhšou srsťou . Už ma začína bolieť hlava zo surfovania po internete kde sa neviem k ničomu konkrétnemu dopátrať , tak to skúšam aj touto cestou . Za každú radu vopred ďakujem .
Prílohy
received_868612023207969.jpeg
AntonK.
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Štv 13.10.2016 7:15

Mne sa najviac na vycesavanie osvedcila dratena kefa. Nieco taketo Ale nemam skusenost s borderackou srstou. Ale toto podla mna ako jedine naozaj vycesava necistoty a pomerne jednoducho a ako bonus to ucese srst.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Snezienka123 » Štv 13.10.2016 20:32

A to používaš na Frya, alebo si to používala na Huga?

Lebo mne sa to na yorka vôbec neosvedčilo, vyzerala učesaná, ja som bola celá spokojná a pes bol pri koži celý zauzlený, ako som neskôr zistila. :nwm:

...je mi jasné, že bordera má inú srsť a ešte aj podsadu....len si neviem predstaviť, ako to riadne rozčeše takú hustú srsť, keď našu hodvábnu to nezvládalo.

Mne sa osvedčil klasický psačí kovový hrebeň.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Buchťa » Štv 13.10.2016 21:15

Kromě prcka, na Bo a Bru používám hlavně tento hřeben: http://www.spokojenypes.cz/hreben-celok ... cm-trixie/

Nejvíce se mi osvědčil, hlavně na hustou srst a podsadu Bruna (mám větší, než je ten, co jsem dala link). Je fakt, že musím jít pramének po praménku, jinak by asi všechny hřebeny česaly jen povrch :ua: . Také na oba používám ještě toto - http://www.baron.cz/pes/pece-o-srst-psa ... abicky/o-0
Bru má abnormálně hustou srst :ach: . To jsou mé hlavní vyčesávací nářadí pro dlouhosrsté psy. Ostatní řešilo jen povrch, ale vespod to bylo zachumlané.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Snezienka123 » Štv 13.10.2016 21:25

Buchťa píše: Ostatní řešilo jen povrch, ale vespod to bylo zachumlané.

Takto mi presne česal hrebeň, ktorý sem dala Pigie, len povrch učesaný a pri koži samé uzlíky.

Mne sa osvedčil na rozčesávanie tento:
stiahnuť.jpg
stiahnuť.jpg (4.71 KiB) Zobrazené 5944 krát
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod hewča » Štv 13.10.2016 21:41

známa si chválila (na srsť tibetskej dogy),kovový hrebeň, ktorý mal na zuboch navlečené kovové valčeky, ktoré na seba pri česaní "namotávali" podsadu

ale názov neviem
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Buchťa » Štv 13.10.2016 21:44

Snezienka123 píše:
Buchťa píše: Ostatní řešilo jen povrch, ale vespod to bylo zachumlané.

Takto mi presne česal hrebeň, ktorý sem dala Pigie, len povrch učesaný a pri koži samé uzlíky.

Mne sa osvedčil na rozčesávanie tento:
stiahnuť.jpg


Snežienko, to je v podstatě ten stejný, co jsem dala link a co používám doma :smile: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Štv 13.10.2016 23:04

Takto. Pouzivam aj na Frya a aj na Huga som pouzivala. Ale zalezi kedy a na co. Ja totiz hodne rozlisujem, ci pes plzne alebo nie. Pri Fryovi zase ci cesem medzi kupanim alebo po kupani, kedze sa kupe casto, tak to, ze nieco nerozcese na kozu mi je sumafuk, pretoze to rozcesem na kozu za par dni pri kupani, tam mi ide hlavne o to, aby som vycesala sajrajt a to trva hrebenom veky a jemu srst treba rozcesavat vlhku (cize pri kupani). Ale zase ked ho chcem mat naozaj super rozcesaneho, tak po kupani a suseni kludne pouzijem blsak :joint: Ten vycese aj pidicucky. Pri Hugovi zase uplne postacovalo prekefovat, pretoze on nemal ziadne chumle pri kozi :nwm: Proste, ked neplzol, jeho stacilo proste prehrabnut kefou, vycesat necistoty a bolo. Ked plzol a uvolnovala sa podsada, potrebovala som hlavne hrablicky (inak mne sa tie rotujuce neosvedcili, chlpy lietali kade tade), aby som podsadu vytahala von z kozucha a az potom prekefovat, ale ked doplzol, zase postacovala len dratena kefa. Jemu by som s hentakym obycajnym hrebenom neurobila ani prd makovy. To som mala len na usi, kde nemal podsadu a vycesavala som mu tym ostrihane chlpy na usiach :smile: A u Frya mam tiez taky, ale dlhsi, hovorim mu fotkovy, lebo en mam v batohu a tym ho raz dva precesem, ked chcem urobit fotku, aby sa srst uhladila.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod wer » Pia 14.10.2016 5:03

A ja mam najlepsie skusenosti s furminatorom. Vsetko, co tu bolo spomenute doteraz, mi nikdy nepomohlo a necesalo vobec. :ha: Myslim, ze sme antonovi voobec nepomohli. :heh: Je to individualne a treba vyskusat, si nepomoze....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Pia 14.10.2016 5:42

Furmik je super ale tiez na vycesavanie podsady len.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Pia 14.10.2016 5:54

A dobre by bolo, keby poradil niekto od plemena. Vacsinou je to plus minus rovnake, kto co pouziva, ak maju rovnake plemeno. Staci sa prejst na vystave a vsimnete si :heh: Dokonca aj tie znacky a typy nastrojov su potom rovnake :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod wer » Pia 14.10.2016 6:20

Mne furmik vycesava aj uvolnenu kryciu srst. :nwm: Ked som pouzivala vsetko ostatne, tak praveze ani chlp, ani v case plznutia.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Pia 14.10.2016 6:23

OK, aj kryciu, jasne. Ja som to myslela tak, ze obcas potrebujes psa proste ocesat. Ty vobec nemusis asi, aj ked ma na sebe bodliaky? Ci sa nechytaju vobec? Ty len vycesavas. Ja musi aj cesat srst, aby som z nej uvolnila bordel, hoci vycesavat ziadne chlpy nemusim. Chapeme sa? Ty si tiez ceses vlasy aby boli ucesane a nechces vycesavat uvolnene vlasy primarne :heh: Preto som pisala, ze zalezi od toho, co prave robim, ci vycesavam podsadu alebo len cesem psa. Bodliaky, listie, travy a spol prose najlepsie a najrychlejsie vezme kefa. Rychlejsie ako furminator :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod wer » Pia 14.10.2016 6:25

Jaaj, ok. To fakt nerobim. :heh:

A moje vlasy, no, mat kratke, tak necesem asi.. :ha: Aj teraz len precesempred umyvanim, aby sa nezmotali..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Pia 14.10.2016 6:29

No vidis. Ja mam kratke a ani hreben nevlastnim :heh:
Inak fakt najlepsie poradi niekto od plemena, alebo sa zbehnut popytat na vystavu, lebo aj tam pouzite naradie je na vystavne ucely a niekedy nezodpoveda tomu, co pouzivaju naozaj. Napr. aj na fundlov maju tie velke kovove hrebene, ale tymi fundla fakt nevycesete, to je len na uhladenie srsti do pozadovaneho smeru pred vstupom do kruhu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť