Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod Babula » Pon 28.04.2008 11:56

kraaaasna :jop:
noo nasa hoodne stmavla ... uvidime duufam ze troska vybledne
ked nie tak nic to aj tak je peknulinkaaaa :jupi:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod Linduska » Pon 05.05.2008 20:08

tak hadam ju nenechas aby si robila co chce.. ked sa cese tak sa cese a nie ze minutku. moja ma tri mesiace a uz v pohode vydrzi aj 5-10minut hoci este tolko netreba musime trenovat. Zacni cim skor lebo ked bude velka neporadis si s nou
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod Babula » Pia 09.05.2008 9:31

sorry ale snad ju nepriklincujem nie? ja mam kokra tiez a on sa drzi od malicka a
caka na cesanie ale Bella je ina ... proste netykavka a bit alebo nutit ju k niecomu nebudem
potom si hreben a kefu spoji s niecim zlym a nikdy sa uz nenecha vycesat ... ideme na to
pomaly ked to bude minutka tak to bude minutka potom sa ten cas zvysi a vzdy si vyberiem
chvilku ked je kludna a nema potrebu sa hrat ... :ach: inak sa to neda... proste to nema rada
ale kazdy den to absolvujeme a uz je to lepsie :) a vdaka aj vam vsetkym za rady aj olejcek pomohol :poklona:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod Kača » Pia 09.05.2008 13:05

He! moja tak isto!!! čo od nej hecš! jednou rukou ju držím pod krkom alebo pri zátylku a druhou češem... není jej to nejaknepríjemné, no proste ak je volná, načo sa babrať???

Babula: nám zas po vyčesávaní trošku zjemnela srsť (keď sme dali všetku podsadu dolu). a keby sa toľko neopalovala na slnko, bola by aj trošku tmavšia... ale jej sa každé leto vytiahne vvšetko do bledšia :heh:
Napr. takú hlavičku má až prekrásnu, normál že do zlatista
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod Linduska » Sob 10.05.2008 8:57

neravim, ze ju bit alebo nieco podobne, len ju jednoducho jednou rukou cesat a druhou drzat, musi vediet ze cesanie je povinnost a nejde o to, ze le pre zabavu...
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod Amaguk » Sob 10.05.2008 9:34

ja by som na male CVcko ista tiez skor len po troche, chvili pocesat, odmenit, pohrat sa...menej je niekdy viac.
aj tzv. povinnost sa da obratit na zabavu.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod Linduska » Sob 10.05.2008 11:56

to je jasne, prihovarat sa mu a tak, ale ja som to trosku prisnejsie brala prvy tyzden a teraz tam mala vydrzi v pohode aj 5 minut a nema s tym problem, dokonca sa na to tesi
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod Babula » Pon 12.05.2008 6:55

presne ako Amaguk vravi keby som ju drzala ona by sa zacala bat ...
CsV je bojazlive plemeno a Bella teda fakt indivindi osobka :lol:
nechcem a ani nebolo by dobre urobit chybu kvoli cesaniu... napravit
by bolo 3x take tazke cize u nas je jediny sposob ucit ju na take veci
co je pre nu neprijemne... hrat sa, ked je klud troska pocesat tam kde ju to
este svrbi obcas a potom odmenit alebo zas sa hrat aby vedela ze to neni trest
a v ziadnom pripade nieco zleho :jop:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod Linduska » Pon 12.05.2008 17:49

tak samozrejme aj to je pravda, ze kazde steniatko je individualne a treba tomu prisposobit aj vychovu
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod unicorn » Uto 13.05.2008 10:18

Poca píše:Jééj, tak potom uz aj nás hafan meni srst, som zvedava aka farba vznikne..

Poca, a on by teraz nemal menit steniatkovsku na normalnu?
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

srst

Poslaťod tera » Uto 13.05.2008 18:09

pomozete mi aky hreben alebo kefu na srst mam kupit svojmu tobymu-ma asi 8 mesiacov a je to krizenec jazvecika-ma pomerne dlhsiu a riedku srst asi tak 3 cm dlhu ale prilihajucu.........D´kujém :winner:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: srst

Poslaťod Nia » Uto 13.05.2008 19:22

na zaciatok asi okruhlu makku kefu, ktorou ho mozes cesat kazdy den aa vycesavaciu ktorou ho rozceses ked bude velmi nejaky zachlpeny
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: srst

Poslaťod Kača » Uto 13.05.2008 19:25

ja vždy najprv vyčešem, a potom svoju bíglicu "pretriem" okrúhlou;)
Ako povedala Nia :jop:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: srst

Poslaťod nell » Uto 13.05.2008 19:26

síce neviem aku presne srst ma tvoj psik ale ja by som volila kartac a tie kovove hrebene (v pripade ze by sa mu spavily cucky ) :lol:
nell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: vypadavanie baby srsti

Poslaťod Niki » Str 14.05.2008 8:32

Presne tieto isté problémy s výmenou šteniatkovskej srsti prišli aj na nás. Kuma sa už asi 2 týždne škrabe, hlavne na chrbáte, pri koreni chvosta sa jemne hryzká. Nie je to také drastické škrabanie. Najprv som ju kontrolovala, či niekde nechytila blchy. Našťastie nie aj pokožku má peknú čistú bez lupín. Tento týždeň som si všimla, že sa jej na chrbáte už mení tá jej jemnučká plyšová srstička za dospelácku tvrdšiu. Zatiaľ moc nepĺzne, nejdú z nej chuchvalce srsti. Zdá sa, že výmenou kožúška stmavne :yes: . Ona sa jej v podstate stratí aj tá biela podsada. Už som ju skúšala jemno vyčesávať, no moc dlho neobstojí :dunco3: . Asi to chce len čas a cvik.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť