Switch to full style
Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).
Odoslať odpoveď

Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sob 22.12.2007 18:40

mozu psy menit srst aj v zime???

Sob 22.12.2007 19:06

pokial viem tak psisko meni srst na jar a na jesen. ale napriklad z mojho ide tak priebezne aj teraz, ale skor symbolicky, v lete neslo uz nic.

Sob 22.12.2007 19:10

no ema plzne az velmi neviem preco dnes ked som ju cesala tak z nej isla srst ako na pase :smile:

Sob 22.12.2007 19:11

hm, moze to suvisiet s tym plznutim. ak ju mas vonku, tak by teda nemala takto pustat :ua:

Sob 22.12.2007 19:13

no praveze ona je vonku :ua:

Ned 23.12.2007 8:20

Neviem, čo a ako, ale to o tej asi nakrytej fenke je o tvojej? Lebo aj to by mohla byť príčna, ale fakt neviem, či už takto skoro, ale hormóny by už mohli pracovať.

Ned 23.12.2007 10:10

no hej ale to pochybujem ze hormony lebo ja si myslim ze z toho nic nebude no ale nikdy nevies :ua: alej ja uz fakt neviem preco plzne viem ze na zimu maju mat hustu srst nie? ale zeby in vypadavalla??to asi nie :ua:

Ned 23.12.2007 11:16

hm, skús rozmýšlať, čo sa zmenilo, niečo v žrádle, okolie, .. hocičo. Najlepšie zrejme bude ak budeš rozmýšlať spolu s vetom.
Neviem, či to platí aj na podsadu, ale asi hej, al ena srsť je dobré: pangamin, zinok, omega-3 (rybý tuk). Zinok cca 2 mg denne, takže ludskú 10mg tabletku budeš musieť trošku rozmasakrovať

Ned 23.12.2007 11:32

ano, v zime sa plzne, aspon haskaci teraz plznu jak divi, je to cudne ale je to tak :no:
ja tomu hovorim vianocna nadielka, lebo to je zaplava chlpov z podsady
(ilustracne video: http://youtube.com/watch?v=1hWjRycJLQA
:lol: )


blsie hovinka vyzeraju ako take male hnedo-bordove bodecky, vodou sa rozmaznu - je to vlastne stravena krv, takze to ma farbu zrazenej krvi :ua:

Ned 23.12.2007 13:36

tak to nebue to ona totiz ked sa pusti z voliery tak lezi na travniku no a to v tej srsti vyzera ako take spinky z travy alebo co :smile:

Ned 23.12.2007 20:18

Amaguk píše:ano, v zime sa plzne, aspon haskaci teraz plznu jak divi, je to cudne ale je to tak :no:
ja tomu hovorim vianocna nadielka, lebo to je zaplava chlpov z podsady
(ilustracne video: http://youtube.com/watch?v=1hWjRycJLQA
:lol: )


blsie hovinka vyzeraju ako take male hnedo-bordove bodecky, vodou sa rozmaznu - je to vlastne stravena krv, takze to ma farbu zrazenej krvi :ua:


A to takto pĺznu v zime aj tý, čo sú ustajnený vonku? Alebo bytový, ktorý sa zbavujú prebytočnej srsti, skrz ústřední topení. Ako nechcem byť šašo, ale pochybujem, že pesy čo sú v -10 celú zimu, že začnú uprostred zimy lýnať jak divý. ten na tom videu tiež nevypadá, že by bol vonku.
Ale je to čisto moja špekulácia. :ha:

Str 26.12.2007 17:11

Jeden starsí pán s nasej dediny má doma obrovského
haskyho a teda pĺzne na dvore má samú srsť :oo: az sa cudujem kde sa s toho psa zobralo tolko srsti :otaznik: :otaznik:

Str 26.12.2007 18:10

vyzera to sice paradoxne, ale haskaci resp. severania teraz plznu vsetci, lebo naberaju zimnu srst.
poznam zopar takych, co ako nasi najviac plznu na Vianoce a N. Rok.
Clovek ma zarucene, ze bude mat bielo aspon doma :ha:

PLZNUTIE-rady

Uto 01.01.2008 11:59

Prosím poradte mi ked pes začne plznuť čo je dobre prenho. Ak napr. dake spreje alebo krmivo alebo nieco take :cool:

Uto 01.01.2008 12:34

Moj hafo je nastastie neplznuci, tak mam o starosti menej :ahoj:
Odoslať odpoveď