Ochrana pred útokmi psov

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Ochrana pred útokmi psov

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.12.2007 20:42

tak toto je cool...fakt že človek bude mať po tomto, a možno aj jeho pes, viac pokoja od nechcených návštev...nemám odskúšané však

Pepper sprej
Pepper sprej vám môže pomôcť v ťažkých situáciach. Potrebujete zahnať psieho útočníka, ktorý útočí na vás alebo vášho psíka. Pepper sprej účinkuje okamžite.

Veľkosť Dodávka Cena (SKK) Kusov
15ml do 7 dní 310,- 294,-*

* Cena so zľavou 5% od 17.12.2007 do 6.1.2008
** Všetky ceny sú uvádzané s DPH
*** Dodávka sa vzťahuje na počet pracovných dní

zdroj: http://www.zvieratka.sk/SK/?do=proddetail&pid=3bc354700
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Jack » Štv 20.12.2007 20:47

Ide o to že to by si musela trafiť do očí a to je niekedy nemožné a môže to tiež pôsobiť na tvojho hafana
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.12.2007 20:53

jukel píše:Ide o to že to by si musela trafiť do očí a to je niekedy nemožné a môže to tiež pôsobiť na tvojho hafana

ako ja by to používať ani určite nechcem, len ide o to, že čo sa v dnešnej dobe už nevymyslí? škoda, že neexistuje niečo také aj na ľudí..alebo vlastne hey, existuje..slzný plyn
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Jack » Štv 20.12.2007 20:55

Ved toto je slzák .. po anglicky je to Pepper spray
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.12.2007 21:09

jukel píše:Ved toto je slzák .. po anglicky je to Pepper spray

hey? juu tak zase som o niečo múdrejšia? ale toto by som asi nemohla použiť na ľudí? či áno?. :hi:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 21.12.2007 9:41

Tak náhodou na tému peper spray som dostala prednášku priamo v Army-shope.
takže, slzný spray je fasa vec, ale. Neúčinkuje na zvieratá, opytých a nadrogovaných ludí. Spray je s priemyselne vyrábanej chemikálie, ktorá spôsobuje silné slzenie a dráždenie očných slizníc.

Pepper spray, je spray vyrobený s extraktu kajenského korenia. Účinkuje na všetko a netreba sa triafať do očí. Je tak agresívny, že už pri styku s kožou pôsobý problémy. Stačí, ak to striekate pred psa, pretože už len výpary a dotyk s čumákom je krajne nepríjemný a bolestivý. Ale, na rozdiel od predošlého sprayja, peper je napriek nepríjemným účinkom bez ďalších zdravotných rizík pre protivníka. Jedine že by bol alergický na korenie, potom to môže byť asi veľmi zlé. Jeho účinky mám odskúšané na vlastných rukách, keď som sa neopatrne s tým učila striekať
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pia 21.12.2007 9:47

No to je fain...ale na prda je to, ze v pripade psov je to tazko pouzit...lebo streknut to do viru sklbajucich sa ciernych zrudiciek, tak nevies ci to neodnesie najhorsie zrovna tvoj...ale na nejakeho uchylaka by som to pouzila v pohode...

a preco ten slzak neucinkuje na opitych??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 21.12.2007 9:50

Tak ano, na klbko klbčiacich sa psov by som nestriekala.
Neviem prečo neúčinkuje, zrejme sa vplyvom drogy vytvoria v tele protilátky ktoré tlmia účinok. Ale ak tam zase pôjdem, tak sa spýtam

Ale pozor, ak niekto poviete že polícia nepoužíva korenie ale slzák, tak áno, ale s diametrálne iným zložením a účinkom, ako má ten, čo si kúpite v obchode.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pia 21.12.2007 9:52

No tak to uz neviem co pouzivaju fizli, a ani by som to nechcela zistit :heh:

Ja kebyze sa mi dvaja do seba pustia a som tam sama (to sa mi uz stalo) tak mojho chmatnem za zadne slabiny a taham prec a do druheho kopem...ucinkovalo :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 21.12.2007 9:58

Spray som nikdy nepoužila. Ja zas ťahám za kožu na zátylku, načiahnem sa do klbka a vylovím najprv cudzieho a potom svojho. :smile:
Astarot: na kanady pozor, môžeš tak psovy zlomiť nejakú kosť,
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pia 21.12.2007 10:12

No mne sa to stalo s NO, tak som sa neodvazila siahnut do klba ...a vytiahli by som ho tak zeriavom jedine :heh: ja zas ho uz za kozu netaham, lebo raz som ho tam chmatla a on si trupik myslel ze to je ten pes (cierny koker) a chnapol po mne...ale jak zbadal moju ruku v jeho hube tak sa scvrkol o pol metra :heh: a bitka hned skoncila...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod bielyhavko » Pia 21.12.2007 20:01

a nebolo by lepšie použiť vodu?síce kto pri sebe nosí vodu,že?Mne sa to našťastie ešte nestalo ale keby že tak tak neviem asi čo začnem robiť ale zrejme asi nadávať na majiteľa v takej situácii som bola iba raz s ambrou a to pred naším domom susedka mala také hnusného malého psa a ten vždy na môjho hafka útočil ona ako nič ona sa nikdy nebila iba sa chcela hrať a hento malé sa na ňu vrhlo a ja som začala plakať (to som bola ešte malá) a susedka si vyzula papuču a pleskla kikinu(jej hafan) po zadku schitila ju za obojok zdvihla a s tou papučou ju mlátila hlava nehlava no proste horor!a potom ju šmarila pred dvere a vrieskla na ňu že ak okamžite neprestane útočiť na nášho dobrého hafana tak pojde preč a že si zadováži normálneho psa!
ďakujem pekne.Sully sa ešte nikdy nebila lebo nervácke psy tu našťastie nemáme a nitko ich ani nechová a susedia majú veľkú kríženku Bígla a tá je vždy na vodítku ale ona je len zvedavá ale Sully pred ňou uteka iba keď je na voditku ich tak vtedy si dovoľuje! :heh:
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 22.12.2007 17:03

Voda je účinná. Mám odskúšanú záhradnú hadicu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Štv 03.01.2008 8:19

Vlacit ju za sebou po krupej by bola sranda...tu hadicu...len co ked sa mi niekde omota okolo stromu a ja uz budem v parku?? :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 03.01.2008 9:38

Silwuska píše:Vlacit ju za sebou po krupej by bola sranda...tu hadicu...len co ked sa mi niekde omota okolo stromu a ja uz budem v parku?? :heh:


tak skús na chrbte nosiť hasiaci prístroj :lol: :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Starostlivosť