Prechádzky so šteniatkom

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Prechádzky so šteniatkom

Poslaťod renqa » Pia 13.08.2010 10:46

Mám doma 11 týždňové šteniatko a zaujímalo či môže také šteniatko absolvovať nejaké dlhšie prechádzky - asi tak 1 km... Akože ona s tým nemá problém, bez problémov ide na vodítku a vôbec nevyzerá že by sa jej nechcelo alebo že by nevládala... Ešte aj keď prídeme domov, tak má plno energie. Len neviem či ju tým nejak príliš nezaťažujem. :nwm: A tiež by ma zaujímalo či je vhodné ísť s takým malým šteniatkom do lesa... Akože my to máme tu blízko, normálne tam chodia ľudia, neni tam ani nejaká divá zver ani nič podobné, ale predsa len ešte nemá všetky očkovania...
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Vevinka » Pia 13.08.2010 11:51

na ti prechadzky mozes chodit,ked vidis ze nieje psik unaveny,kludne chod..aj ja moju ked som kupila som snou bola cely den na prechadzach a domov som sa snou choidla obcas napit a nech si nachvilku pospi..a do toho lesa neviem,to nech ti poradi niekto iny...ale tie prechadzky urcite mozu byt,ale pozor,stale pozeraj ci nieje unaveny!!a hlavne v tomto teple nech dodrziava pitny rezim...ale ani tie prechadzky moc neprehanaj..nech je tomu psikovy tak akurat :smile:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod KatuSh_3 » Pia 13.08.2010 19:09

Ahoj renqa :ahoj: .. takže ja som si mojho čivaváka kúpila minulé leto a bola som sním stále vonku hrali sme sa jašili sranda .. ale ako hovorí vevinka tak sme si dávali aj pauzi nech si malý trošku pospí a napije sa .. a áno ja som sním ako s 3-mesačným chodila na prechádzku ku rieke tam sa vždy pohral s druhými psíkmi a potom sme šli domov .. kludne možeš ísť len všetkého z mierou :no: .. uži si ju kým je to malé šteniatko !! prajem veľa zábavy a radosti :aaa:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 13.08.2010 21:50

ahojte tak to mam len ja take unavene steniatko :ua: moj ma 12 tyzdnov a vzdy ked prideme z vyletiku asi hodinoveho tak spi furt,a potom chodime cikat a kakat v ten den kazde dve hodky a vyzera ako male utyrane ze co to s nim robim :ua: ked on chce spat,vlastne on spi skoro furt,akurat ked ideme vecer spat tak ma plnoi energie :plac: ale ina je krasny
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 13.08.2010 23:27

ZdenulkaM: keďže teraz sú vonku dosť veľké teplá, tak tomu sa ani nedivím. Aj naše baby stále spia, väčšinou stačí keď ideme len okolo domu a prídeme späť a už sú aj kaput. Teplo dáva zabrať.
Čo sa týka toho chodenia von na prechádzky, podľa mňa je to ok a hlavne 1 km je podľa mňa úplne zanedbateľná dĺžka, ktorú je každý schopný spraviť prechádzkou po sídlisku. My sme mali najväčší problém, že malá sa nechcela nechať nosiť. To boli také pišťáky, že všetci kukali, čo tomu "chudátku" robíme. :pac:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod renqa » Sob 14.08.2010 7:11

Zdenulka - moja tiež veľa spí... :yes: ja s ňou ani nechodím každvé dve hodiny vonku, lebo keď spí tak na čo... Hlavne poobede si pospí aj 3-4 hodinky... A aj do obedu spí... A čo mám psíka 1,5 ročného tak ten spí ešte viac, lebo sa v byte nudí... ale večer obaja ožívajú a šantia spolu po byte... :heh:
A ďakujem všetkým za rady.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 14.08.2010 7:15

renga a prosím ta cika akaka vonku alebo mas nejakeho pomocnika teda noviny alebo podlozku :no: inak to nechapem vecer ked pozeram tv je unaveny ako neviem co a ked ideme spat on ozije a blbne jedna radost :plac:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod renqa » Sob 14.08.2010 7:20

Pre prípad núdze máme noviny. :yes: ale snažím sa chodiť s ňou vonku, keď nespí. Ale myslím si, že ak stíhaš chodiť vonku, tak to je len dobre. A to je úplne normálny jav, že večer psíky ožívajú... on časom pochopí, že večer sa spí. Ja mojich tiež krotím, lebo keby som ich nechala po desiatej sa hrať, tak sú u mňa za chvíľu susedovci, že či mám doma zoo. Lebo pri tom buchocú, vrčia, štekajú a vydávajú najrôznejšie zvuky... :pac: :heh:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 14.08.2010 8:28

a to ako ich utisujes :no: to ja neviem..my mame problem s :kak: ,cikanie uz ako tak vie ale zistila som ze :kak: ma rano aj poobede,to znamena ze rano vstanem skor ako on a podme von :fizel:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod jaJanka » Pia 03.09.2010 14:23

renqa: podľa mňa na prechádzky kľudne chodte, pokiaľ vládze je to super. Len pozor na schody, šteniatka by nemali behať po schodoch, kvôli klbom .. teda aspoň nám tak hovorili :ahoj:
jaJanka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133
Bydlisko: Košice

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Pia 03.09.2010 21:21

Tak ja nwm ale čítala som že psík by nemal do 4-5 mesiacov íst do niakeho iného prostredia...ako je jeho domov..my býývame v dome a s mojíím 4 mesačným šteniatkom sa hrávam vždy po cvičeníí :lol: čiže asi 4 razy denne po troške :lol: čiže jemu výýbeh na dvore stačíí :lol: takže s ním ešte nepotrebujem íst do iného prostredia :lol:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod KatuSh_3 » Pia 03.09.2010 21:59

Ale zober si že nie každý má rodinný dom so záhradkou takže každý nemá túto možnosť a predsa potom šteniatko nemôže byť zatvorené stále doma . Práve štenací vek je obdobie kedy sa má psík začať socializovať , objavovať nové prostredie a veci :no: .
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 03.09.2010 22:00

a kolko km zvaldne 4mesacne steniatko :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Pia 03.09.2010 22:09

to máám zkade vediet?? :ach:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 03.09.2010 22:13

ale ja sa teba nepytam :pac: a co sa miesas ak tomu nerozumies :pac: :ach:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Ďalší

Späť na Starostlivosť