Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Vikiki22 » Ned 09.09.2018 21:26

Podľa nosu nezistíš, či má zvýšenú teplotu. Treba ju odmerať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Gabicka19 » Ned 09.09.2018 21:54

No merala som a ma 38 takze to by malo byt ok
Gabicka19
Okoloidúci

Poslaťod Vikiki22 » Ned 09.09.2018 21:55

To je v poriadku. Skús ju nejak rozveseliť. Hračkami, dobrotami na hryzenie. Nech sa trochu spamätá.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod indiana » Uto 05.03.2019 19:46

Ahojte,

som bezradny. Koncom decembra som riesil problem so svojou fenkou po druhom harani.
V skratke: okamzite po druhom harani sa stala extremne apaticka a agresivna na ostatnych psov. Nic sa jej nechcelo bola bez zivota, mal som ju problem raz denne vybehat. Okamzite sa unavila, stratila akokeby radost zo zivota, pojasenost a tak podobne.
Detaily tu: viewtopic.php?f=15&t=2363&start=1650#p1432639

Siel som na krvne testy, az na dve hodnoty OK, nakoniec sme v polke januara sli na sono a veterinar nasiel okolo vajecniku folikuly (co vraj mavaju gravidne feny), ze mala zvysene hodnoty progesteronu.

A trvalo cca dalsi mesiac, kym sa vratila do normalu. Teraz je to opat zivy a pojaseny a hravy pes bez problemov s ostatnymi psami, ako to bolo kedysi.

A teraz otazka, co ma trapi - sterilizovat alebo nie?

Doteraz som bol tvrdo proti tomu. Bal som sa, aby jej to nezmenilo povahu, aby nebola apaticka, aby sa nestala tienom (ako to tu niekto dakedy napisal).
Na druhej strane, mat po kazdom harani presne taku apaticku (a poloagresivnu) psicu dva mesiace tiez nie je nic prijemne. A taktiez, ked mala po teraz po druhom harani taky hormonalny sok, nebude jej to v buducnosti robit nejaky zdravotny problem? Nebude to mat po dalsom harani rovnake? Alebo nebodaj horsie?
Aky mate na to nazor? Stretli ste sa s velkymi hormonalnymi zmenami u feniek pocas harania, ktore potom po sterilizacii uz neboli?
indiana
Okoloidúci

Poslaťod Renata » Uto 05.03.2019 20:14

indiana píše:Aky mate na to nazor? Stretli ste sa s velkymi hormonalnymi zmenami u feniek pocas harania, ktore potom po sterilizacii uz neboli?

moj nazor je kastrovat .. ak uz teraz, ked je mlada, ma taketo hormonalne vykyvy, tak ja by som do toho isla. Mala som jednu suku, ktora absolutne neriesila haranie, neharanie, pred, po, jedno jej to bolo, druha zas mala totalne prepinacky po harani, ani nie tak fyzicke prejavy, ako psychika, uplne jej hrabalo. Myslela som si, ze "casom" za to zmierni, alebo prejde, lebo vsak podla hesla viac ma odharane, lepsie sa s tym vyrovna .. prd :prd: cim starsia, tym jej viac hrabalo, nakoniec z uplne vyrovnanej kludnej suky, sa stala obluda, co mi ovrieskavala ludi v obdobi po harani, potom utalo a sup uz bola zas vyborna. Dala som kastrovat a suka ostala skvela, nic jej nebolo.
Upozornim na jednu vec, ak sa rozhodnes ju dat kastrovat, tak to urob v tom obdobi, ked bude v absolutnej pohode, teda nie pred haranim, ani nie tesne po harani, ale vtedy, ked je v normale, ako pises hrava, pojasena v pohode. Ostane v tej pohode ako keby "zakonzervovana", ja co mam skusenosti a pozorujem tak prave tie psiska, ktore boli kastrovane v tom pohodovom obdobi, tak ostali aj po kastracke ok.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Priscilla » Uto 05.03.2019 21:36

My máme doma veľkú časť našej svorky vykastrovanú - konkrétne 4 feny a 2 psy a všetci sú po kastrácií úplne ok, normálni, tak ako boli predtým, veselí, hraví, čo sú mladší tí normálne ďalej športujú. Ani zďaleka žiadne apatické tiene, skôr naopak. :lol:

50986838_475545599516904_3090598431148736512_o.jpg

Naše záprahové psy - kastrovaní sú sivý pes vzadu a žltá fena uprostred, tento rok absolvovali mimo iného MS vo Francúzsku 42 + 42 + 34 km

44740928_580887642390524_1492386575697313792_o.jpg

Meghan - aktuálne 11 ročná - kastrovaná v 5 rokoch - doteraz behá canicross a agility v kategórií veteránov - nadšenie by jej mohli závidieť mnohé mladšie psy
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť