[K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod katkariinka » Uto 10.04.2012 8:44

ono niekedy staci, aby vypadlo slovo "niektory pes" a uz je zmysel iny...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod gabrievamfim » Uto 10.04.2012 12:41

Mne tá knižka rezala, vzala som si z nej dosť - treba mať poruke ale aj originál - preklad je naprd. Ak aj by som niektoré rady nevyužila a nesúhlasím s nimi, nikde nie je napísané, že pri ďalšom dementovi na prevýchovu ich nevyužijem. Hádať sa o tom, ako niečo fungovať nebude, je asi sprostosť, skôr budem zhromažďovať info a v stave núdze použijem aj radu od toho najväčšieho tupoňa - (a potom ma drbne, ak zafunguje :-D )
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Shorty » Štv 30.08.2012 21:02

Knižka super, veľa vecí som u Shortyho pochopila a začala som si viac všímať reč jeho tela.. Určite to aj pomohlo nášmu vzťahu a hlavne som prestala zúriť, keď som ho privolávala, on sa vliekol, potom som začala hučať ešte viac, nech si pohne, on sa zastavil, začal si čmuchať všetko naokolo a moje nervy boli v pr.. :))
Hlavne si všímam, že tie signály sa u neho prejavujú čím ďalej, tým viac, ako chodíme hodne medzi psov a naozaj vidieť, že tak naozaj psi komunikujú a fakt to funguje. Koľkokrát si Shorty ľahne a čaká, kým prejde pes okolo a ten ide k nemu oblúkom a až potom sa pomaly zoznámia.
Takže za mňa knižka super a mala by byť ako povinná literatúra pre každého - vždy ma pobaví protiidúci "psíčkar" , ktorý svojho psa za sebou ťahá na vodítku, pretože jeho pes sa zrazu prikrčí, ide k nám pomaly a po ceste ešte čmuchá.. na druhej strane je mi ľúto toho psa, pretože mu v podstate majiteľ bráni v tom, čo mu je prirodzené :(
Ale mám jednu výtku k nej - moc stručná, mohla by mať kľudne aj o 100 strán viac :)
Angelika...

I'm not anti-social; I'm just not user friendly.
Shorty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Praha

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 30.08.2012 23:06

Ono skutočne psi, tak komunikujú, no mám pocit, že stále menej psov tej "psej reči" rozumie. Knižka je inak super, zhltnutá na jedno posedenie. :smile:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod luciiik » Pon 02.02.2015 20:03

Nepreda niekto? :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Buchťa » Pon 02.02.2015 20:14

Múžu poslat emailem - dostala jsem od jedné zlaté osúbky z DF.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod luciiik » Pon 02.02.2015 21:20

Pocula som ze to tu jedna zlata osobka (vsetci asi vieme ktora :lol: ) rozdavala, ale tak reku nie som za toto pdf-vovanie, tak kupim ak niekto preda. :smile: Ale prehovorila si ma Buchti, pisem ti SS. Dakujem moc moc. :pusa: :jop:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Buchťa » Pon 02.02.2015 21:54

Jo, jo - jedna zlatá osúbka mi to poslala :pusa: a další zlatá osúbka mi obrátila strany do "čitatelné" formy :pusa: .
Oki, Lucííík, dohodnuto :yes: . A neděkovat :nie: - blázni, jako my, by si měli pomáhat, ne?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod luciiik » Pon 02.02.2015 22:02

Offtopic: Mne pomahaju vsetci uz len tym ze su taki isti blazni. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Predchádzajúci

Späť na Filmy a Literatúra