[D] Buď ja alebo pes

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod hruska » Ned 15.08.2010 11:51

lusy píše:
Haleth píše:no lusy, som rada, že sa tak zabávaš, ale čo keď "riešila" naozajstného agresora ešte v období, keď nemala tento seriál ?? :no:

ja nehovorím, že by si s ním vedela poradiť, alebo nevedela... ale ako to môžete vedieť vy ?


tak este raz. ja nechcem zhadzovat celu jej pracu. ano urcite vela ludom aj pomohla kedze vela z tych dotycnych ma len zle vychovanych psov. tam staci ukazat, co ci moze a nemoze dovolit a pes zacne fungovat podla toho. ale skutocnemu agresorovi to cez pamlsky nevysvetli. a ako to mozem vediet, ze s takym este nepracovala??? asi tak, ze sa staci pozriet na to ako pracujem s tymi rozmaznanymi a clovek pochopi, ze na agresora nema.
ja rozhodne uprednostnujem styl Cesara Millana.


:jop: Mne sa paci najma to, ako nepotrebuje pamlsky, kliker a podobne, ale psov zvladne aj bez toho. Fakt jeho serial vsetkym odporucam, myslim, ze sa z neho sa vela naucit.
Bud ja alebo pes az tak nepoznam, videla som par casti, ale hoci Victoria to so psami tiez vie, nema prirodzenu autoritu ako Millan a preto sa radsej ucim pozorovanim jeho prace.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod Shel-chan » Ned 15.08.2010 18:30

Offtopic: No... ja som sa nechcela vyjadrit, lebo ma asi zozeriete, ale budiz... ono minule sme sa s niekym o Cesarovi Millanovi bavili a velmi ho odporucal (a nebol prvy), a hned na dalsi den sa mi podarilo vychytit Dog Whisperera na NGC... no ale prislo velke sklamanie. Ten chlap mi prisiel ako totalny sarlatan... mozno by tomu pomohlo vidiet viac dielov, ale neviem ci by som to zvladla, ked som ledva pretrpela cez ten jeden... tak neviem :nwm:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod hruska » Ned 15.08.2010 18:52

Offtopic: jasne, ze nezozerieme, ved kazdemu vyhovuje nieco ine, poznam viacerych, co preferuju styl Victorie a Millan je podla nich moc tvrdy a nekompromisny :yes:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod lusy » Ned 15.08.2010 18:53

Offtopic: na zaklade coho ti prisiel ako sarlatan? inak je tu o nom aj tema.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod Shel-chan » Ned 15.08.2010 21:26

Offtopic: Je tu urcite o nom tema, preto som to napisala v skratke a hodila do offtopicu. Nemyslim si o nom naozaj, ze je sarlatan :heh: len ten styl, ako vysvetluje spravanie toho psa a jeho riesenie, nie je zrovna moje kafe. Zdalo sa mi, ze je dost zamotany, a myslim, ze sa etologia da vysvetlit aj bez odkazania na energie. Urcite sa mi ovela viac "zamlouvalo", ako to vysvetlovala Viktoria - kratko, jasne, zrozumitelne. Na druhej strane aspon nedaval kastrovat kazdeho psa, ktory prejavil naznak agresivity :)
Hruska, moj problem s nim rozhodne nie je to, ze by bol prilis tvrdy a nekompromisny. A divila by si sa, ako ta za kravinu alebo zle formulovanu vetu dokazu uplne cudzi ludia na ktoromkolvek fore "rozzuvat" :no:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod hruska » Ned 15.08.2010 22:55

Offtopic: ja uz sa nedivim, mam precitane vcelku dost, aby som vedela, ze obcas je to tu ci inde dost divoke, ale vzdy hovorim, ze vkastny nazor mat treba aj ked sa nemusi pozdavat vsetkym. Urcite ti nebudem Cesara nanucovat, ak ti sposob jeho prace nevyhovuje a uplne to respektujem :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod Rehssi » Ned 15.08.2010 23:26

Offtopic: Tiez ma najprv napadlo, ze je Ceasar Millan nejaky sibnuty psi guru, ked som cely diel pocuvala nieco o energii. Ale pozrela som si viac dielov, pochopila som o co tam ide a dokonca sama som pochytila jeho terminologiu :heh: Millan totiz pomenoval veci, ktore som pred tymto serialom ja pomenovat nevedela a sama lepsie slova nenachadzam. Ide o veci, ktore su pre "naozajstneho" psickara take samozrejme, ze si ich neuvedomuje. A Millan ich musi vysvetlit ludom, co sice svojich psov miluju, ale absolutne im nerozumeju. Po prvej casti ktoru som videla som ho odsudzovala aj kvoli jeho teorii o dominancii... ale ako som ho videla pracovat s viacerymi psami, konecny dojem je velmi pozitivny.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod Shel-chan » Pon 16.08.2010 1:02

Offtopic: No, Rehssi, povedala si to tak, ze mam pocit, ze dostane u mna urcite druhu sancu... no uvidime :smile:
Hruska - zasluzis si :poklona: nie vela ludi na forach rozmysla tak diplomaticky (vratane mna :hi:)
Hmm, ale myslim, ze by sme uz mohli o Viktorii :ahoj:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod Haleth » Pon 16.08.2010 11:57

Shel-chan za tento tvoj názor ťa nikto nezožerie :no:
ale ja s týmto mojím budem mať v zožratí väčšiu úspešnosť: ja osobne kvitujem Victorii, že necháva kastrovať psov, ja by som nechala kastrovať každého psa, ktorý nemá byť zaradený do chovu
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 16.08.2010 12:16

haleth a preco zbytocne kastrovat?
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod Haleth » Pon 16.08.2010 12:37

zbytočne ? a prečo zbytočne nechávať psom, s prepáčením, gule ?? na čo ? to by ma vážne zaujímalo, pretože ich majú iba na jednú jediné vec: ROZMNOŽOVANIE a ak sa nerozmnožujú, prečo riskovať choroby, nepríjemnosti s ľuďmi, nechcené nakrytia ? psy nesexujú pre radosť, to robia jedine ľudia a delfíny, tak teda ?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 16.08.2010 12:39

a hormony? nezmeni sa ten psik?povahovo a tak?
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod Haleth » Pon 16.08.2010 12:45

pokiaľ viem, tak to nie je nijak dokázané
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod Mackie » Pon 16.08.2010 15:30

toto je tema na dlhu diskusiu, a na fore aj je, ale je naozaj odvazne tvrdit, ze odstranenie hormonov z organizmu nema ziaden vplyv na zivot a zdravie psa (smajlik s gulajucimi ocami, ale nedam)
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod MisheliQ » Pon 16.08.2010 17:59

Offtopic: Veru, odvazne tvrdenie. Nemyslim si, ze je v tele organ, ktory ked sa nepouziva, tak je zbytocny..ja by som teda svojho psa nedala kastrovat ak by to nebolo z hladiska jeho zdravia.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra