[D] Buď ja alebo pes

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod ZdenulkaM » Str 16.06.2010 18:55

a ako sa cvici ozajstny agresor :no: tam nepomahaju pamlsky?ina metoda?
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod Hanka 1 » Str 16.06.2010 20:11

To bude omyl, ne? Agresor se necvičí, ale vychoává. Je třeba mu vysvětlit, že se na jednu stranu nemá čeho bát, že nebude bit, trestán, že na něj nidko nebude řvát, vyvěšovat ho na škrťáku, používat EO, ostnáč, strunu a podobné nesmysly. Na druhou stranu je třeba mu vysvětlit, že mu nikdo neuhne, když on se rozhodne použít sílu, že se s ním člověk klidně popere, dá mu najevo, kdo má na víc. Neskončí v negativu, ale dá mu možnost chovat se slušně. Povede ho tak, aby pes věděl, co je dobře a co špatně, jinou metodou než pamlsků a trestů. Že si aspoň někteří lidi zaslouží jeho respekt i důvěru. Až tohle pochopí, je třeba ho resocializovat vůči lidem i vůči psům, naučit ho základní ovladatelnosti.
Je to hra na postřeh, klid, sebeovládání, je to o znalosti psích gest a o schopnosti na ně v reálném čase dobře odpovědět.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod Shel-chan » Str 16.06.2010 23:45

Offtopic: Kikula s tym Russelom a labikom... ten diel som asi nevidela, ale mam pocit, ze zacat nejak treba, a to Viktoria urobila, hoc aj s pamlskami. Dalej to uz naozaj treba nechat na panicku, a ano, suhlasim, ze najskor budu psy oddelene a budu to skusat pomaly na chvilocky... asi sme uz offtopic, ale ako by si to riesila ty, Kikula? :nwm: Podla mna sa to neda zo dna na den... ale je mi jasne, ze uplne prvy krok by bol nenechat toho psa zacat sa tak spravat XD
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod lusy » Štv 17.06.2010 8:29

urcite sa to da riesit za par minut, ale na to musi byt fakt,ze schopna osoba, ktora by ukazala ako na to aj bez piskotov. ale samozrejme by musel byt aj velmi chapavy panicek, aby sa naucil presne to co by mu bolo ukazane. a to pri tych ludoch co tam ukazuju asi tazko.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod Nyssa » Štv 17.06.2010 8:35

za pár minút naučíš spolunažívanie psov v jednej domácnosti? :oo: možno tak vonku dvoch psov, ktorí sa nemusia, ale budú sa tolerovať, resp. ignorovať, ale súžitie viacerých psov v jednom byte, resp. dome je trošku ťažšie...
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod lusy » Štv 17.06.2010 8:39

nyssa samozrejme som tym myslela aspon tu toleranciu ked tam bude osoba. urcite, ze ich potom nemozes len tak nechat samych a bude vsetko OK. :lol: islo mi o to, ze viktoria by to nikdy bez pamlsko nedokazala. ono to totiz nejde ani s tymi pamlskami iba ak ho mas v ruke a pes sa dokaze na neho sustredit.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod Silwuska » Štv 17.06.2010 8:39

Ako pises lusy :yes:
tu treba pochopit ze naozaj mnohym ludom urcite pomohly aj jej rady...uplne zaklady...casto vie pekne vysvetlit co pes robi a preco to robi...podla mna program pomohol mnohym ludom, aj ked iba s rozmaznanymi nervacikmi, a o to ide...pomoct...

Hanka by stale chcela vediet co by robila s agresorom...ale preco by s nim mala nieco robit? :nwm: ved ak to nieje jej parketa tak s nim nebude robit nic a hotovo :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod lusy » Štv 17.06.2010 8:44

ale ved ja som bola tusim prva co som sa o to zaujimala, co by robila s naozajstnym agresorom. a to na margo tych prispevkov aka je ona skvela. :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod Silwuska » Štv 17.06.2010 8:47

Ja si myslim ze by si proste na agresora netrufla a hotovo :lol:
Pritakala som ti na ten predosly prispevok, ze proste pri tych ludoch co tam byvaju ukazany, tak je uz aj toto pamlskovanie na nich dost...proste su to vecsinou truby ( ja nezabudnem na tych magorov s dvoma labikmi a vysielackami :haha: )
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod Haleth » Štv 17.06.2010 14:01

no lusy, som rada, že sa tak zabávaš, ale čo keď "riešila" naozajstného agresora ešte v období, keď nemala tento seriál ?? :no:

ja nehovorím, že by si s ním vedela poradiť, alebo nevedela... ale ako to môžete vedieť vy ? ak opomeniem niektorých, ktorí si očividne myslia, že vedia všetko :ach:

a taktiež si myslím, že by veľa ľudom (aj z dogfóra, nemyslím nikoho konkrétneho) nezaškodilo, keby sa od nej niečo priučili :jazyk: stačí zájsť na dáku výstavu a vidieť, čo tam psy robia...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod AlicaGGG » Štv 17.06.2010 14:04

ja nezabudnem na tych magorov s dvoma labikmi a vysielackami :haha:


tak tak :haha: :haha: :haha: som sa skoro zadusila ako som sa smiala :haha:

http://www.vimevic.cz/video/LABRADOR/video.html
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod lusy » Štv 17.06.2010 16:17

Haleth píše:no lusy, som rada, že sa tak zabávaš, ale čo keď "riešila" naozajstného agresora ešte v období, keď nemala tento seriál ?? :no:

ja nehovorím, že by si s ním vedela poradiť, alebo nevedela... ale ako to môžete vedieť vy ?


tak este raz. ja nechcem zhadzovat celu jej pracu. ano urcite vela ludom aj pomohla kedze vela z tych dotycnych ma len zle vychovanych psov. tam staci ukazat, co ci moze a nemoze dovolit a pes zacne fungovat podla toho. ale skutocnemu agresorovi to cez pamlsky nevysvetli. a ako to mozem vediet, ze s takym este nepracovala??? asi tak, ze sa staci pozriet na to ako pracujem s tymi rozmaznanymi a clovek pochopi, ze na agresora nema.
ja rozhodne uprednostnujem styl Cesara Millana.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Bud ja alebo pes

Poslaťod Hanka 1 » Štv 17.06.2010 19:54

Haleth,

se zájmem se podívám na její seriál, ale učit se půjdu raději jinam.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod KatuSh_3 » Pon 09.08.2010 19:03

našla som neakú stránku kde je pár dielikov :no:
http://hafici.net/zabava/tv
inak podľa mna je to super seriál :ok:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: [D] Buď ja alebo pes

Poslaťod energitc » Uto 10.08.2010 7:38

podla mna aj tak treba vacsine len ukazat, ze sa ma psovi venovat a pravidelne ho vybehat a hned je prec agresivita aj zlozvyky.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra