[D] Buď ja alebo pes

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[D] Buď ja alebo pes

Poslaťod Mima » Pon 05.11.2007 14:34

Videli ste uz tento "serial"??? Je to o tom, ze rodina ma psa, ktory ma nejaky zly zlozvyk (velmi steka, hryzie dakoho).....a potom k nim pride taka tetka a ta sa ho to snati odnaucit..fakt je to dobreee

je to na spektre a byva to v nedelu bud o 19:40 alebo o 20:10 (tak nejak)
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 05.11.2007 14:39

aha ano, pocula som. ale nemam TV.
No urcite si to niekedy pojdem kuknut.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod jefima » Pon 05.11.2007 18:10

snažím sa to pozerať pravidelne a je to dobré. Veľa poučného aspoň pre mňa.Gastonovi sa vyhrážam,že keď nebude poslúchať zavolám tú tetu na neho. :heh:
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod Mima » Pon 05.11.2007 18:25

jefima píše:snažím sa to pozerať pravidelne a je to dobré. Veľa poučného aspoň pre mňa.Gastonovi sa vyhrážam,že keď nebude poslúchať zavolám tú tetu na neho. :heh:

no a zabera to??? :ha:
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Iwka » Pon 05.11.2007 19:17

jj, videla som to 2 razy, raz ked mali takych 2 labikov, a potom dalsi diel jedna tetka mala 7 psov, z toho 5 spicov s PP a kupovala im zmrzlinu a ked odchadzala davala ich do klietok
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod bassetka » Uto 06.11.2007 19:09

Serial je uzasny.Len som zvedava ako si poradi so psom,ktory bude ustrachany.Ako mu dodat odvahu.Myslim si,ze je omnoho jednoduchsie usmernit dominantneho psa ,ako ustrachaneho.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 06.11.2007 20:44

nedá sa to pozreť aj niekde na nete?? :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Mima » Str 07.11.2007 15:35

Lenka.Buddy píše:nedá sa to pozreť aj niekde na nete?? :ua:


tak to neviem...este som o tom nenasla stranku...
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Amaguk » Štv 08.11.2007 12:17

bassetka píše:Serial je uzasny.Len som zvedava ako si poradi so psom,ktory bude ustrachany.Ako mu dodat odvahu.Myslim si,ze je omnoho jednoduchsie usmernit dominantneho psa ,ako ustrachaneho.


ku kazdemu musis pristupovat inac, odhadnut situacia aj reakcie psa, takze je tazko povedat co je lahsie alebo tazsie. :no:

ja by som az take suprelativy na ten serial nepouzivala, su tam veci, s ktorymi by som polemizovala - napr. rady ohladne kastracie ako korekcie problemoveho spravanie,
tiez ma zarazilo, ze ze tam stale vysvetluju obskakovanie ako cisto len sexualne podmienene spravanie, ktoreho pricinou je nadbytok testosteronu...

nazaskodili, keby tam bolo jasnejsie a konktretnejsie divakom vysvetlene co je pricinou problemov, akymi chybami ti majitelia tych psov tak "zmrsili" a nieco viac o psychologii a etologii psov a o dynamike fungovanie ludsko-psej svorky...proste chyba mi tam lespia, systematickejsia organizacia podavanej informacie :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 08.11.2007 12:52

no ano, to s tou kastraciou ma pomerne zaskocilo. ale ako som sa potom dorozumela, tak sa nejednalo o chyrurgicky zakrok, ale o medikacnu formu znizenia hormonov. KOnkretne to bol pripad toho huskaca.
A o tom obskakovani pomlcim :no:
iste je tazke robit serial, ale trebalo by to brat komplexne a v suvislostiach.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Štv 08.11.2007 12:54

Úlfheidr píše:no ano, to s tou kastraciou ma pomerne zaskocilo. ale ako som sa potom dorozumela, tak sa nejednalo o chyrurgicky zakrok, ale o medikacnu formu znizenia hormonov. KOnkretne to bol pripad toho huskaca.
A o tom obskakovani pomlcim :no:
iste je tazke robit serial, ale trebalo by to brat komplexne a v suvislostiach.


u toho haskaca chemicka kastracia bola len docasne, nakoniec sli do normalnej, chirurgickej, na koci to bolo...
podobne kastraciu radila aj v pripade nevychovaneho buldoga :ua: :hmm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod marty » Štv 08.11.2007 18:33

ja som to videl raz..ak to vobec bolo to..tam prevychovavali takeho HUSKY-ho nadrzaneho :smile: a agresivneho k vsetkym, okrem svojho pana :lol:
marty
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Poslaťod Amaguk » Štv 08.11.2007 18:36

marty píše:ja som to videl raz..ak to vobec bolo to..tam prevychovavali takeho HUSKY-ho nadrzaneho :smile: a agresivneho k vsetkym, okrem svojho pana :lol:


hej, to je ten serial
to je to co piseme, ze sa nam nepaci s tou kastraciou, lebo nebolo celkom iste, ci obsakoval ludi preto, ze bol naozaj "nadrzany"
taketo spravanie moze mat aj ine priciny
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Iwka » Štv 08.11.2007 19:46

aj tych 2 labacov nechali vykastrovat, bo po sebe skakali
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 09.11.2007 11:14

Amaguk píše:
Úlfheidr píše:no ano, to s tou kastraciou ma pomerne zaskocilo. ale ako som sa potom dorozumela, tak sa nejednalo o chyrurgicky zakrok, ale o medikacnu formu znizenia hormonov. KOnkretne to bol pripad toho huskaca.
A o tom obskakovani pomlcim :no:
iste je tazke robit serial, ale trebalo by to brat komplexne a v suvislostiach.


u toho haskaca chemicka kastracia bola len docasne, nakoniec sli do normalnej, chirurgickej, na koci to bolo...
podobne kastraciu radila aj v pripade nevychovaneho buldoga :ua: :hmm:


aha, ja som to pocula len sprostredkovane. tak pardon. to je fasa pristup kastrujte kastrujte,a bude to ok. takych serialov nam treba "viac"..
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Filmy a Literatúra