[D] Polepšovna mazlíčků

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[D] Polepšovna mazlíčků

Poslaťod Aris » Sob 31.10.2009 18:42

Pozeráva to niekto z vás? Býva to každú sobotu na Nove o 17:15. Ide o to, že jedna pani( zabudla som meno) si všíma psa, nasadí mu "terapiu" a pozorujú ako sa to vyvíja. Dnes som to videla prvýkrát pani yvzerala byť v pohode :no:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod Nancy2 » Sob 31.10.2009 21:28

ja som to ešte vživote nevidela ...ale ked hovoriš že to vyzerá dobre tak si to určite kuknem..... :jop:
Obrázok
Nancy2
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod Hanka 1 » Ned 01.11.2009 11:47

Pouštím si to občas z archivu, je to strašné. Rady jsou strašné a chyby ještě horší.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod mika » Ned 01.11.2009 12:23

Hej? Podla MVDr. Zertova patri k najlepsim psim a macacim etologom v CR.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod Hanka 1 » Ned 01.11.2009 13:36

To jsi ještě neviděla tenhle pořad. Jestli etologům, tak čistě teoretikům, určitě ne praktikům. Pejsků se dost bojí a některé její rady jsou právě naprosto proti etologii.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod meridia » Ned 01.11.2009 16:35

. Pejsků se dost bojí

No to je možná jen tvůj pohled..třeba se jich nebojí,ale třeba nepovažuje za nezbytně nutné a vhodné zasahovat do situace a přebírat vedení.Popravdě,je-li tomu tak,má u mne plusové body,jelikož bych rozhodně nedovolila,aby mým psem manipuloval kdokoli kromě mne,i kdyby to měl být sám psí bůh :jazyk:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod Hanka 1 » Ned 01.11.2009 17:53

Miko,
koukni na to a udělej si názor. Nejhorší je první díl s argentinskou dogou a pak ten díl s filoušem braziloušem.
Uvidíš, jak se opakují povely, tahá za stopovačku před vyslovením povelu, jak se právě - jak psala Meridia - pokouší zezadu bez varování usměrňovat toho dogouna a když on se otočí, rychle ucukne... , u filouše uvidíš, jak doporučuje sprejový obojek. V dalších dílech uslyšíš, jak doporučí psovi zhoršit krmnou dávku, aby měl hlad a byl lépe "pozitivně" motivovaný pamlsky...., jako všelék uslyšíš, že pes nesmí na gauč a do postele a tak dál. V posledním díle vyřešila značkování v bytě tím, že se prostě zahradila místnost překážkou... . Názor si uděláš určitě sama.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod Aris » Ned 01.11.2009 19:37

Ano s tým značkovaním sa mi to zdalo divné :yes: Videla som len posledný diel, takže súdiť dáko nemôžem, ale na prvý pohlad sa mi zdala byť v pohode. Som zvedavá ako to bude pokračovať
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod Hanka 1 » Ned 01.11.2009 19:38

Podle mého názoru se to trošku zlepšuje, ten první díl byl fakt hrůza.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod mika » Ned 01.11.2009 21:12

Hanka 1 píše:Miko,
koukni na to a udělej si názor. Nejhorší je první díl s argentinskou dogou a pak ten díl s filoušem braziloušem.
Uvidíš, jak se opakují povely, tahá za stopovačku před vyslovením povelu, jak se právě - jak psala Meridia - pokouší zezadu bez varování usměrňovat toho dogouna a když on se otočí, rychle ucukne... , u filouše uvidíš, jak doporučuje sprejový obojek. V dalších dílech uslyšíš, jak doporučí psovi zhoršit krmnou dávku, aby měl hlad a byl lépe "pozitivně" motivovaný pamlsky...., jako všelék uslyšíš, že pes nesmí na gauč a do postele a tak dál. V posledním díle vyřešila značkování v bytě tím, že se prostě zahradila místnost překážkou... . Názor si uděláš určitě sama.


Ja uz som si nazor urobila. Doktorku Zertovu poznam, s jej metodami suhlasim. Niekedy sa mi zda, ze by mohla byt dynamickejsia, ale to je detail.
V relacii to musi byt zostrihane a aj to trocha skresluje....
Na metode znizit krmnu davku a viac pouzivat pamlsky ozaj nevidim nic zle.
A s tym, ze pes nema, co robit na gauci suhlasim.
V prvom dieli by si prevychovu zasluzil hlavne ten chalan a nasledne matka.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod Zooey » Ned 01.11.2009 21:48

Ja som tuto relaciu nevidela, ale pocula som na nu velmi zle ohlasy...

Nepaci sa mi prave toto:
V relacii to musi byt zostrihane a aj to trocha skresluje....

Ako sa z toho potom ludia maju poucit? Su ludia, ktori o psoch nevedia vobec nic a v snahe niecomu sa priucit si to pozru. Ak to nie je zostihane tak, aby to bolo zrozumitelne, oni si to vysvetlia po svojom a narobia este viac skody ako keby svojho psa nechali na pokoji :ua:
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod mika » Ned 01.11.2009 21:53

Rhea maly diabol píše:Ako sa z toho potom ludia maju poucit? Su ludia, ktori o psoch nevedia vobec nic a v snahe niecomu sa priucit si to pozru. Ak to nie je zostihane tak, aby to bolo zrozumitelne, oni si to vysvetlia po svojom a narobia este viac skody ako keby svojho psa nechali na pokoji :ua:


No, to napadlo aj mna pri pozerani epizody s filou a sprejovym obojkom. Lenze to neni problem doktorky, ale televizie.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod skacenka » Ned 01.11.2009 22:18

Tak ja som si dnes pozrela tri diely a nepáčilo sa mi to-jednak majitelia samozrejme-väčšinou ľudia, ktorí zjavne keď si kupovali psa nevedeli, do čoho idú a dvak-za tou pani by som ja sobne so svojimi psami určite nešla :ua: Nepáčilo sa mi jej riešenie problémov, sprejový obojok, to že pri file nejak nevenovala pozornosť tomu, že mala ostnáč, to, že je podľa mňa nedôsledná pri poveloch-resp. neupozornila majiteľov ani raz na to, že majú byť dôsledný- párkrát sa stalo, že psík nespravil a proste to nechali tak-to je aká výchova? :nwm: A tiež pri tom argentíncovi-podľa mňa zavrčanie bola reakcia na jej cuknutie a následné tlačenie zadku k zemi ako na majiteľove "ke mně" :nwm:
Taktiež sa mi nepáčilo, že pri dvoch/z troch psov povedala, že musia počítať s tým, že ten pes už nikdy nebude vychádzať so psami-ako môže takto demotivovať majiteľov-zvlášť pri mladých psoch?
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra


Re: Polepšovna mazlíčku

Poslaťod mika » Ned 01.11.2009 23:51

skacenka píše:Tak ja som si dnes pozrela tri diely a nepáčilo sa mi to-jednak majitelia samozrejme-väčšinou ľudia, ktorí zjavne keď si kupovali psa nevedeli, do čoho idú a dvak-za tou pani by som ja sobne so svojimi psami určite nešla :ua: Nepáčilo sa mi jej riešenie problémov, sprejový obojok, to že pri file nejak nevenovala pozornosť tomu, že mala ostnáč, to, že je podľa mňa nedôsledná pri poveloch-resp. neupozornila majiteľov ani raz na to, že majú byť dôsledný- párkrát sa stalo, že psík nespravil a proste to nechali tak-to je aká výchova? :nwm: A tiež pri tom argentíncovi-podľa mňa zavrčanie bola reakcia na jej cuknutie a následné tlačenie zadku k zemi ako na majiteľove "ke mně" :nwm:
Taktiež sa mi nepáčilo, že pri dvoch/z troch psov povedala, že musia počítať s tým, že ten pes už nikdy nebude vychádzať so psami-ako môže takto demotivovať majiteľov-zvlášť pri mladých psoch?


Neviem, co je zle na sprejovom obojku-ak sa vyuziva spravne!? O ostnaci tam bol jemny naznak nesuhlasu a myslim, ze o doslednosti tam bolo povedane dost. V relacii neni povedane vsetko, co doktorka Zertova majitelom povie, coz je dalsia vec, ktora skresluje.
A ty si myslis, ze budu schopni vychadzat s ostatnimi psami za kazdych okolnosti aspon na 90%?

lusy píše:http://www.odhaleno.cz/exkluzivne/2768-porad-polepsovna-mazlicku-je-hnuj-originalu-nesaha-ani-po-kotniky.htm


Ano Lusy, to je velmi prinosny clanok od odbornikov :ach: Bravo :blee:
Ked niekto nauci psa povel za desat minut, to je fakt umenie. Myslim, ze pointa programu je v priprave a prevychove hlavne majitelov a ukazat im ako sa maju spravat anie v tom, ze skuseny kynolog nieco psa nauci, To je celkom pravdepodobne, ze kynologa posluchat bude.
Doktorka stoji bokom aj preto, aby sa majitelia naucili davat povely. to,ze v relacii neni ukazane, ze im to vysvetluje, este neznamena, ze to tak neni.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Ďalší

Späť na Filmy a Literatúra