[K] Michael G. Lemisch: Váleční psi

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Michael G. Lemisch: Váleční psi

Poslaťod Larra@dogs » Uto 17.02.2009 21:57

...čítala som na ňu len pozitívne reakcie, vyzerá veľmi zaujímavo a tiež si ju plánujem objednať, čítali ste ju niekto?
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Re: Váleční psi /Michael G.Lemisch/

Poslaťod Bibiana » Uto 17.02.2009 22:14

Ja som mala túto knižku požičanú od Van a neskôr som si ju aj objednala, keďže je to veľmi zaujímavá kniha a v mojej drobnej knižnici by mi chýbala. Je plná faktov, čísiel, proste to nie je jedno z tých oddychových čítaní, čo ani neviem či je pozitívum alebo negatívum. Nedá sa prečítať na jeden šup, človek si potrápi hlavičku pri čítaní. Kniha je doplnená dobovými fotografiami, ktoré len zdôrazňujú fakt, že bez psov by boli ľudia bezradní hoci aj v tých otrasných vojnových podmienkach. Sem tam mi aj slzička kvapla (dúfam, že si Van nevšimla tie premočené strany :ha: ), keď som čítala o niektorých taktikách.. :ua: :hmm:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Váleční psi /Michael G.Lemisch/

Poslaťod schnauzee » Ned 22.02.2009 15:01

Tiež sa mi podarilo dostať sa k tejto peknej knižočke a som rada, že som si ju kúpila, je naozaj veľmi zaujímavá. Nemám ju ešte celú prečítanú, nie vždy mám na ňu náladu, hlavne, keď mám práve nejaké precitlivelé obdobie.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Váleční psi /Michael G.Lemisch/

Poslaťod Larra@dogs » Pon 23.02.2009 10:16

...knihu som objednala, tento týždeň by mala mala prísť, už sa na ňu teším...
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Re: Váleční psi /Michael G.Lemisch/

Poslaťod Van » Pon 23.02.2009 23:47

Bibiana píše:Ja som mala túto knižku požičanú od Van a neskôr som si ju aj objednala, keďže je to veľmi zaujímavá kniha a v mojej drobnej knižnici by mi chýbala. Je plná faktov, čísiel, proste to nie je jedno z tých oddychových čítaní, čo ani neviem či je pozitívum alebo negatívum. Nedá sa prečítať na jeden šup, človek si potrápi hlavičku pri čítaní. Kniha je doplnená dobovými fotografiami, ktoré len zdôrazňujú fakt, že bez psov by boli ľudia bezradní hoci aj v tých otrasných vojnových podmienkach. Sem tam mi aj slzička kvapla (dúfam, že si Van nevšimla tie premočené strany :ha: ), keď som čítala o niektorých taktikách.. :ua: :hmm:
Suhlasim pokial ide o recenziu knihy :) A tie flaky...Bibi, to by som musela najskor dat na DNA rozbor, aby som zistila, ktore su po tvojich a ktore po mojich slzickach :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Váleční psi /Michael G.Lemisch/

Poslaťod Vikiki22 » Štv 14.01.2010 20:11

Dnes som si kúpila túto knihu v Brne. Nemala som vôbec v úmysle si čokoľvek kupovať, ale ako som sa potackávala po obchode, uvidela som túto knihu a musela som si ju kúpiť. :ach: Síce som nevedela, o čom je alebo čo konkrétne zahrňuje, ale nedokázala som bez nej odísť. No, a ako som si prečítala aspoň predhovor, vôbec neľutujem, že som si ju kúpila. :smile: Mám pocit, že to veľmi zaujímavé čítanie!
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] Michael G.Lemisch: Váleční psi

Poslaťod Vikiki22 » Str 11.08.2010 22:25

Tak, konečne som sa dostala k čítaniu. A aj som ju dočítala! Musím povedať, že ma veľmi milo prekvapila táto kniha! :yes: Nedá sa prečítať ,,na jeden hlt´´, pretože je plná informácií a faktov, ale o to záživnejšie to je. Človeku poskytne obraz o využívaní psov vo vojnách (od 1.SV po Vietnam), o ich podmienkach, výcviku, spolužití s vojakmi apod. Miestami je to aj dojemné, čo všetko dokázali a ako si ich vojaci vážili. Poukazuje aj na to, ako a prečo popadli ,,do zabudnutia´´ vo vojne a po vojne. Proste je to skvelá kniha! Silno odporúčam prečítať! :jop: Má to len jednu ,,chybu´´ - píše sa v nej len o psoch v armáde USA. O Európanoch tam niet ani slova.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] Michael G.Lemisch: Váleční psi

Poslaťod Monca » Ned 10.10.2010 19:50

Táák dneska som si kúpila túto knihu :smile: zatial som si ju len listovala, ale vyzerá to že bude perfektná! :jop:
Zajtra ju začnem čítať....teším sa! :aaa:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: [K] Michael G.Lemisch: Váleční psi

Poslaťod Monca » Štv 14.10.2010 15:37

no fajn, takže som začala čítať...a je superná :poklona:
obsah je naozaj veľmi zaujmavý :yes:
veľmi ma táto kniha zaujala a nelutujem že som si ju kúpila, aj ked teda z posledných financíí čo som mala :heh:
takže odporúčam :jop:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: [K] Michael G.Lemisch: Váleční psi

Poslaťod tesak002 » Štv 14.10.2010 18:26

nemohli by ste mi poslat ss link na tuto knihu? dik :smile:
tesak002
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: [K] Michael G.Lemisch: Váleční psi

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 14.10.2010 18:50

daj si ten nazov do www.gorila.sk a tam ju najdes :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka



Späť na Filmy a Literatúra