Switch to full style
Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.

Pravidlá fóra

Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky
Odoslať odpoveď

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Sob 17.01.2009 22:21

Offtopic: To aby sa clovek citil jak na polnohospodarskej fakulte, tie osnovy spred 20 rokov by mohli konecne pozmenit, a sustredit sa na psa a macku :ach: (a spol.)

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Ned 18.01.2009 13:53

Basha píše:asi to bude aj tym, ze taka skuska z vyzivy na veterine je zamerana skor na dojnice, bykov, hospodarske zvierata a pes je brany naozaj tak okrajovo(comu sa osobne dost cudujem, teda aspon v Brne je to tak, ale neviem ako je to v KE)....nechcem sa teraz zastavat veterinarov (vsak keby chcem byt na psov, tak musim aj vediet co mozu dobre zrat), ale pochybujem, ze sa vsetci budu potom o vyzivu zaoberat hlbsie .....


To je,ale dobrá sprostosť, ved ked ideš vetovi v čakárni sú len mačky a psy, dobre nevravím, že sem-tam nejde na dáku farmu a pod., ale zo psami a mačkami robí asi častejšie

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Ned 18.01.2009 14:42

Aris píše:
Basha píše:asi to bude aj tym, ze taka skuska z vyzivy na veterine je zamerana skor na dojnice, bykov, hospodarske zvierata a pes je brany naozaj tak okrajovo(comu sa osobne dost cudujem, teda aspon v Brne je to tak, ale neviem ako je to v KE)....nechcem sa teraz zastavat veterinarov (vsak keby chcem byt na psov, tak musim aj vediet co mozu dobre zrat), ale pochybujem, ze sa vsetci budu potom o vyzivu zaoberat hlbsie .....


To je,ale dobrá sprostosť, ved ked ideš vetovi v čakárni sú len mačky a psy, dobre nevravím, že sem-tam nejde na dáku farmu a pod., ale zo psami a mačkami robí asi častejšie


Nevravím, ze osnovy studia su prisposobene potrebam, ale Aris, existuju aj ine zvierata nez pes a macka a dokonca su veti specializovani na kone, kravy, prasce, hydinu :vykricnik:
U psov a maciek sa vacsina vetov, ucitelov spolieha na granule, ale u kravy/kona je to zlozitejsie. (ale, ak sa chce niekto venovat nejakej kategorii zvierat venovat, tsk by si mal nastudovat vsetky moznosti krmenia).

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Ned 18.01.2009 22:33

Renique píše:ale ked citam tie mena autorov, tak mi akosi zviera zaludok... :ha: neraz ma zo skusky vysmarili... :heh:


Offtopic: veru,veru,aj ja mam take iste pocity :heh:

..knizka je podla mna v pohode...je pre kynologov myslim a ti z toho robia skusku...

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Uto 20.01.2009 16:37

Uvedenie knihy - 22.1.2009, 17:00, ZOO DOM Bratislava
Obrázok

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Uto 20.01.2009 16:39

Knizka sa da zakupit aj v knihkupectve, maju ju napr. v Panta Rhei :yes: .

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Uto 20.01.2009 20:58

mika píše:
Aris píše:
Basha píše:asi to bude aj tym, ze taka skuska z vyzivy na veterine je zamerana skor na dojnice, bykov, hospodarske zvierata a pes je brany naozaj tak okrajovo(comu sa osobne dost cudujem, teda aspon v Brne je to tak, ale neviem ako je to v KE)....nechcem sa teraz zastavat veterinarov (vsak keby chcem byt na psov, tak musim aj vediet co mozu dobre zrat), ale pochybujem, ze sa vsetci budu potom o vyzivu zaoberat hlbsie .....


To je,ale dobrá sprostosť, ved ked ideš vetovi v čakárni sú len mačky a psy, dobre nevravím, že sem-tam nejde na dáku farmu a pod., ale zo psami a mačkami robí asi častejšie


Nevravím, ze osnovy studia su prisposobene potrebam, ale Aris, existuju aj ine zvierata nez pes a macka a dokonca su veti specializovani na kone, kravy, prasce, hydinu :vykricnik:
U psov a maciek sa vacsina vetov, ucitelov spolieha na granule, ale u kravy/kona je to zlozitejsie. (ale, ak sa chce niekto venovat nejakej kategorii zvierat venovat, tsk by si mal nastudovat vsetky moznosti krmenia).


Suhlas, nie su len psi a macky (to je vlastne ako tak sledujem len v rozvinutych krajinach sveta najviac), napr. ja osobne by este ani neviem ci sa budem venovat psom a napr. moja spolubyvajuca sa chysta cisto na kone, dalsia si planuje dat kravy apod. Podla mna by bola blbost keby vetos zas vobec netusil co ma zrat krava, kon a pod. tak ako si myslim, ze je blbost, ked je o psoch v tej vyzive venovane dost malo.... :lol:

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Str 21.01.2009 11:49

No ved veterinár je v podstate povolanie zamerané v prvom rade na hospodárske zvieratá-to by mala byt ich priorita a podla toho vyzerajú aj ich predmety a skriptá-teda určite prevažujú hospodárske nad spoločenskými. Je síce pravda že v posledných rokoch (desatročiach) sa rozmohol hlavne smer "malé domáce zvieratká a exoty" predovšetkým že je to lukratívnejší biznis ( samozrejme nemyslím to tak že to robia všetci pre prachy, ale keby ste veterinári- čo by bolo lepšie-mrznút celý den niekde na druzstve alebo pohodlne v ordinácii prezerat psíkom ušká a pod. za dvojnásobok ceny). Len škoda že to má aj taký obraz medzi ludmi- xy dievčat už povedalo s nadšením-ja mám strašne rada psov-ja budem veterinárka a ked sa dostane na školu len čubrní načo musí tolko vediet o krave :smile:
Tak to vačšina berie- vetoš=psy, mačky a drobotina... A chúdatám študentom nezostáva nič iné len to prelúskata nedostatok informácii o tom čo ich zaujíma si zrejme kompenzujú samoštúdiom, či nie? Ja študujem špeciálne chovatelstvo a čo som pozerala máme vela spoločného s predmetmi UVL KE takže asije to všade tak. Teda aspon ja to tak robím :lol: Skúšky robím z anatómie, cytológie, výživy atd. ( ale mala som jednu aj z chovu a chorob psov a mačiek) ale bakalárku mám o psoch a ked je čas zaujíma ma hlavne fyziológia psa, výživa, choroby a poruchy. Preto som sem nadhodila tú anatómiu že čo vy na nu-mne sa celkom páči lebo mna to zaujíma, ale tie reklamy sú ta fakt desivé :oo: :smile:

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Pon 26.01.2009 22:59

OK, tak už mám tú anatómiu doma :winner: A nebyť tých reklám a odstavcov Royal Canin radí či čo to tam je tak je náhodou velmi pekná :lol: :lol: Vlastne je dobrá, aj tie obrázky sú super :jop:

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Uto 27.01.2009 0:23

hej, obrazky su pekne, ale bez trosky teorie sa z toho smrtelnik moc nenauci.

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Pia 30.01.2009 16:10

mám a som veľmi spokojná. aj ked ako som sa tu dočítala, v tom prípade som niečo nepochopila alebo som maniak.
fajn,som maniak :no:

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Sob 07.02.2009 23:08

studujem kynologiu na veterine v ke a podla mna je ta kniha dobra...pre vas laikov je tiez pochopitelna......a ked sa pytate zenaco vam je vediet ako sa ktorej kosti ako nadava po latinksy....no modelova situacia: pridete k veterinarovy a on vam povie diagnozu aku ma vas pes....a teraz vy na neho kukate jak puk a nic...a takto si vypitate lekarsku spravu, pridete domov otvorite mudru knizku ktoru naozaj pisali odbornici z UVL v KE a pozrete si...aha mojmu psovi je toto a toto....pre mna je ta kniha dobra na opakovanie a nemusim vytahovat anatku, fyziolu a infekcne a parazitarky....maate to tam v jednom, prehladne a zrozumitelne a aj s reklamami na RC.....

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Pon 09.02.2009 22:46

mne sa tiež páči a dúfam že keď bude trba,pomôže :yes: :smile:

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Sob 18.07.2009 8:20

Vikiki22 píše:Hm, možno si ju raz zaobstarám. :lol:


Ahoj...som studentka kynologia v kosiciach...je to velmi dobra knizka aj pre laikov..zrozumitelna...a ako tu uz odznelo..ked pojdes vetošovi a zacne ti tocit latisnku terminologiu ,tak nemusis nanho pozerat ako vyorana miska :o))

Inak ja robim skusky z anatky,fyziologie,histologie,vyzivy atd..je toho dost...

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Sob 18.07.2009 8:34

milovana29 píše:
Vikiki22 píše:Hm, možno si ju raz zaobstarám. :lol:


Ahoj...som studentka kynologia v kosiciach...je to velmi dobra knizka aj pre laikov..zrozumitelna...a ako tu uz odznelo..ked pojdes vetošovi a zacne ti tocit latisnku terminologiu ,tak nemusis nanho pozerat ako vyorana miska :o))

Inak ja robim skusky z anatky,fyziologie,histologie,vyzivy atd..je toho dost...


Offtopic: To by ma teda zaujimalo ako vyzera vyorana miska :nwm: Viem si predstavit len vyoranu mysku.

Az na to, ze ak na teba vet zacne sypat latinu, tak niekde je chyba... Ano, obcas sa stane, ze si to v "zapale" vykladania problemu clovek neuvodomi, ze pouzil latinu/odborny vyraz, ale ak sa majitel spyta tak by to vet mal vysvetlit. Ak nie, tak je tiez niekde chyba.
Odoslať odpoveď