[B] Norman Tokar: Kde rastie červené papradie

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[B] Norman Tokar: Kde rastie červené papradie

Poslaťod Niki » Štv 23.10.2008 18:18

( Where the Red Fern Grows )

Drama / Rodinný
USA, 1974, 97 min

Režie: Norman Tokar
Hrají: James Whitmore, Beverly Garland, Lonny Chapman

Obsah:
Dva roky musí Billy Coleman (S. Petersen) tvrdě pracovat, aby mohl koupit dvojici loveckých psů a splnit si tak svůj sen. Poté chodí se psy na lov mývalů. Jednoho dne dojde k neštěstí: lesní tábořiště v noci napadne puma, na kterou psi neohroženě zaútočí. Jeden ze psů brzy nato umírá, druhý neunese žal a zanedlouho odchází za svým společníkem...

Tento film som videla ako malá a veľmi na mňa zapôsobil. Je to príbeh o priateľstve chlapca a jeho psov, ktorý nakoniec za neho položia život v boji s pumou. Na mieste, kde sú psy pochovaní vyrastie červené papradie. Hrozne som vždy pri tom revala.
Naposledy upravil Niki dňa Štv 23.10.2008 18:24, celkovo upravené 1
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod Amaguk » Štv 23.10.2008 18:22

:slzy: tak toto je film, ktory ja urcite pozerat nebudem
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod Niki » Štv 23.10.2008 18:26

Amaguk, aj keď sú takéto filmy veľmi smutné vždy ma utvrdia v tom, že najlepším priateľom môže byť naozaj len pes. A preto ich pozerám.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod Amaguk » Štv 23.10.2008 18:27

to ti celkom aj zavidim, ja to nezvladam :plac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod pigie » Štv 23.10.2008 18:28

Ja bohuzial vobec si nepamatam dej filmu, ale ako som videla tento nazov temy, vedela som, ze som to kedysi videla a ze to bol velmi dojimavy film a velmi som pri nom revala. Tak som mala pravdu....
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod Niki » Štv 23.10.2008 19:01

Amaguk, keď budeš mať toľko rôčkov čo ja a čosi už preskákané, tak to budeš zvládať. Ale aj tak stále s plačom. Našťastie to nie je podľa skutočnej udalosti.
Skúsim ešte čosi o tom pohľadať na nete a zohnať DVD. Asi to bude dosť ťažké, keďže je to starý film.

Pigie, bolo to naozaj neskutočne dojímavé a najviac na konci, keď ten jeden psík zomrel od žiaľu za svojim druhom práve na jeho hrobe. Jeden bol pes (Dan) a sučka (Any). Presne si dodnes pamätám slová toho chlapca. Keď sa sťahovali a bol sa so svojimi psami rozlúčiť na hrobčeku s červeným papradím, tak povedal: Ješte jednou by sem se chtěl vrátit tam kde roste červené kapradí. :slzy: :slzy:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod Amaguk » Štv 23.10.2008 19:04

Niki, ano, mas pravdu, u mna to ma jednoznacne docinenia s vekom :hi: , totiz cim som starsia, tym je to horsie :pac:
btw, podla coho hadas, kolko mam rokov? myslim, ze my dve sme tak zhruba rovesnicky :no: :no: :no:

ono, aj my mame na hrobceku nasho Robinka papradie, sice nie cervene ale zelene :slzy:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod Silwuska » Štv 23.10.2008 20:16

Niki píše:Amaguk, keď budeš mať toľko rôčkov čo ja a čosi už preskákané, tak to budeš zvládať.

Nikii toto bolo zlateee :lol: :jop:

Jaj kurna ja to len citam a tisnu sa mi slzy do oci...nene toto fakt neny premna...ludi ja pri tom zazivam taku neskutocnu "tiesnavu" na srdci ze sa mi to fakt neoplati pozerat taketo filmy... :ua:
Amaguk...to s tou kapradinkou u Robinka... :ua: to je krasne :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod Poca » Pia 24.10.2008 7:35

Ja by som si to radsej precitala. Sice necitam rada a citam malo, ale taketo knihy su ovela lepsie ako film, tak myslim ze by som do toho sla... asi ju nikto z vas nema co?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod Niki » Pia 24.10.2008 11:34

Amaguk, to s Tvojim vekom len typujem, že si oveľa mladšia. Väčšinou tu na fóre sú dosť mladý ľudia a aj keď sme boli na orieškiáde v PN, tak tam bola samá mládež. Mám rada mladých ľudí. Tak Ti teda pošepkám koľko mám: 38 :pac: ale pssst, nikomu ani muk :nie: :no:
Doma máme tiež malý cintorín s " náhrobnými kameňmi" no bohužiaľ Kuma všetky rastlinky na nich vyplela. Máme tam dvoch NO Dusty a Heiko, fretku Doris, morčáka Rockyho a polovicu minuloročného vrhu - 5fretčích miminiek.
Poca, neviem, že by existovala nejaká kniha

Baby, šak mi sme tu tuším všetky také hóoozne ľútostivé a svet je taký zlý voči zvieratkám. No radšej končím lebo na mňe ide nejaká depka a už som OT.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod Vikiki22 » Pia 31.10.2008 11:08

Tak, ja si ten film pozriem. :smile: Aj keď sa mi to bude pozerať ťažko, ale za svoje city sa netreba hanbiť. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod wildrane » Ned 18.01.2009 13:17

Offtopic: neboli tie dva psi , o ktorých je film, kokri ?
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod johny5 » Pon 15.03.2010 16:52

Inak mam tento film uz aj s dabingom.Predavaju ho v PNS
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod lucik » Pon 15.03.2010 17:22

:jupi: dík za info johny, nabehnem scanovať pnsky :smile:
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kde roste červené kapradí

Poslaťod meridia » Uto 16.03.2010 9:48

Jéééžiš vy to taky znáte???? Vůbec nevim jak malá jsem byla ,když jsem ho viděla,ale doted jsem na něj nezapomněla(detaily ano,ale to zásadní ne) a myslim,že nezapomenu...bylo to tak smutný,že si to budu pamatovat asi napořád..jsem ráda,že to někdo taky viděl,doted jsem nenašla nikoho kdo by to znal,až jsem se bála,že se mi to jen zdálo.. :ua:
Asi to už vidět nechci... :plac:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Ďalší

Späť na Filmy a Literatúra