[K] Hans Niemand a Peter Sutter: Klinická prax u psov

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Hans Niemand a Peter Sutter: Klinická prax u psov

Poslaťod eur » Ned 26.08.2007 16:39

Chcem sa spytat, či niekto pozná tuto knihu. Ci skutocne stoji za tie peniaze a co vlastne obsahuje.

dalsie info
Rok vydania: 1996
ISBN: 80-88700-26-4
Cena: 3650 Sk



Poznámka:
Česko-slovenský preklad z 8. vydania nemeckého originálu
Cieľová skupina:
Veterinárni lekári, študenti veterinárnej medicíny, nároční chovatelia psov
Špecifikácia:
Rozmery 210 × 280mm, tvrdá väzba, 816 strán, 405 obrázkov, 123 tabuliek a grafov.

Charakteristika:
Kompletný prehľad chorôb a liečebných postupov ochorení psa, obsahuje aj praktické rady o zariadení praxe pre malé zvieratá. Kniha je charakteristická množstvom detailných praktických kresieb, fotografií, tabuliek a grafov. Všeobecná časť sa zaoberá klinickou propedeutikou, diagnostikou, laboratórnym vyšetrením, ale aj výživou a veterinárnou dokumentáciou. Jednotlivé kapitoly špeciálnej časti knihy sú spracované podľa orgánového systému, vrátane imunitných porúch a endokrinológie. Samostatná kapitola sa venuje napr. problematike nákaz či otravám.
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

kniha

Poslaťod Yoseph » Uto 04.09.2007 12:39

podla mna to urcite bude dobra kniha hlavne z lekarskeho hladiska a je urcite vhodna pre studentov veteriny. dik ze si ma na nu upozornil :poklona:
Yoseph
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Presov

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 04.09.2007 12:59

wof, dobre draha, ale mozno naozaj bude stat za to, hlavne ked tak kukam uroven niektorych vet. tak je dobre mat prehlad :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod eur » Pia 21.09.2007 17:52

Ved prave- ja som sa o nej dozvedela tiež vďaka forumu - konktrétne moja vďaka patri Jejemu :no:

Je to moj cieľ-no fakt je draha- takže.... hadam na vianoce
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: KLINICKÁ PRAX U PSOV

Poslaťod bonynka » Str 23.04.2008 12:12

ja tu knihu mam, je urcite dobra, ja som s nou spokojna, mozno je tam trochu viac vyrazov, ktorym obycajny smrtelnik nerozumie, ale ako bolo povedane pre veterinara a studenta veteriny je urcite super,
pre mna ako laika je ...no ako to napisat, urcite som ju uz viac krat pouzila a nemuslea som hned bezat k veterinarovi, ale dalo mi to chvilu zabrat kym som rozlustila niektore odborne vyrazy....
ja som ju dostala ako darcek, neviem ci by som za nu dala tie peniaze, ale asi ano ak by som ich mala :)
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: KLINICKÁ PRAX U PSOV

Poslaťod Van » Str 23.04.2008 14:09

ak mas blizky vztah k veterine a chces vidiet tak trochu aj pod pokrievku, tak urcite stoji za to. Ak tento vztah nemas, tak ju nekupuj :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: KLINICKÁ PRAX U PSOV

Poslaťod ess » Ned 06.07.2008 0:08

ta kniha je aj dobra aj nie....ako student veteriny som po nej snivala kym sa mi nedostala do ruky - povazovala som za nevyhnutnost mat ju doma....je to vynikajuca kniha co sa tyka roznych schem a symptomov a ich prelinania....trosku ma kniha sklamala z hladiska rozpisania niektorych podla mna beznych ochoreni....vyborne su aj rozpisane plemenne predispozicie pri ochoreniach - no ale to ma kazda dobra kniha do praxe
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: KLINICKÁ PRAX U PSOV

Poslaťod karlinka » Str 24.09.2008 9:58

Ja moc teda túto knižku nepoznám, ale myslím, že by sa asi dosť hodila. Študujem veterinu a možno by bolo fajn ju mať. Dá sa ešte nejako kúpiť? Dá sa niekde zohnať? Koľko stojí približne?
karlinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Prievidza, obec Cigeľ

Re: KLINICKÁ PRAX U PSOV

Poslaťod Whip it » Str 24.09.2008 10:11

myslim, ze ked spadas pod "narocnych" chovatelov a tato problematika ta zaujima, tak tu knizku vyuzijes, nijaka dalsia vedomost nie je na zahodenie, ziskas urcity prehlad :no:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830


Späť na Filmy a Literatúra