[K] Kristýna Dostálková: Nosework

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Kristýna Dostálková: Nosework

Poslaťod Lindchen » Štv 18.10.2018 6:51

V PLOTe práve vychádza knihy českej autorky o noseworku. Dávam do pozornosti, pretože v našich končinách ide o pomerne ojedinelý, dostupný zdroj informácií o tomto športe.

https://plotknihy.cz/cs/nosework/630/p/

Obrázok
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: [K] Kristýna Dostálková: Nosework

Poslaťod robstar » Pia 18.01.2019 22:27

Môžem potvrdiť, Noosework funguje perfektne aj na mačkách, aspoň teda na mojom kocúrovi.Máme za sebou asi 2 mesiace intenzívneho výcviku a už si pýta hľadanie aj sám.Príde a vyzýva, aby sme šli hľadať. Začínali sme tak, že pod 4 plastové zátky z minerálky som dal granule-najskôr pod každú. Neskôr len pod každú druhú, keď pochopil o čo ide a že keď nájde, labkou posunie tú, kde je odmena-granula. Potom sme pridávali viac zátok s väčším rozostupom od seba a pokročili sme tak, že som ich pred ním ešte aj zamieňal- musel sa sústrediť/ po 5 minútach bol unavený psychicky a ležal vedľa zátok/ :smile: Po týždni som kúpil koberček z filcových pásikov, ktorých je tam našitých asi 200 a pod ne sa dajú ukrývať odmenky.Zo začiatku to šlo pomalšie, teraz je tak rýchly a sústredený, že dokáže nájsť 7 odmeniek za cca 2 minúty. Plánujem pokračovať rozmiestňovaním a hľadaním na rôznych miestach v byte podľa pachu..Keď toto dokážete naučiť mačku a robí to s radosťou, o čo viac by mal dosiahnuť vynikajúce výsledky pes!
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52


Späť na Filmy a Literatúra