[D] Wolf Mountains/ Vlcie hory

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[D] Wolf Mountains/ Vlcie hory

Poslaťod tom_goro » Pia 13.06.2014 9:55

krasny dokument slovenskej vyroby o Slovensko-Polsko-Ukrajinskom pohranici a zivote v lesoch tam. perfektne zabery, nahovorene aj v anglictine (pre vasich zahranicnych priatelov :) ) a ponovom tusim aj po polsky.

da sa kupit online z vimeo.com alebo z martinusu dvd. ja som to kupil ze vimea (som si kvoli tomu zalozil ucet) a fakt nelutujem, je to hodne kazdeho centu. velmi silno odporucam a ak sa vam to paci, kupte to (=nepiratte :fizel: ), autori si to istotne zasluzia.

TRAILER TU

mimochodom maju aj dalsie veci, vsetky su vraj vyborne (ostatne som este nevidel, ale kamos tak hovoril :P )
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: [D] - Wolf Mountains/ Vlcie hory

Poslaťod Vikiki22 » Pia 13.06.2014 10:47

Tento dokument som videla, bol pekný, ale musím povedať, že hodne sklamal. Vlci na 2 záberoch dokopy, čakala som toho viac. Ale inak krajina veľmi pekná, skôr by som tento dokument hodnotila ako rozprávku na dobrú noc.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [D] - Wolf Mountains/ Vlcie hory

Poslaťod Offca » Pia 13.06.2014 11:04

Videla som, nádherný film. Aj ked mnohých, čo som už počuvala, sklamal fakt, že vlci sa ukázali minimálne, ja to beriem práve opačne. Je to tam aj nahovorené.. vlkov hladali, v tak zavlčenej oblasti, akou Poloniny sú, sa im objavili len párkrát. To je realita. Naproti tomu mohli sledovať jelene, lišky, zubry!!! ..ale vlčkovia vedia :no:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: [D] Wolf Mountains/ Vlcie hory

Poslaťod tom_goro » Pia 13.06.2014 11:57

ja sa priznam ze som necakal ze by to malo byt cele iba o vlkoch - tie som bral iba ako bonus navyse. plus sa mi pacilo ze na rozdiel od vacsiny podobnych filmov som nemal na konci chut strelit si gulku do hlavy ale naopak realativne optimisticku naladu. :jop:
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: [D] Wolf Mountains/ Vlcie hory

Poslaťod Silvuch » Pia 13.06.2014 12:29

mne ani nejde tak o vlkov, ako o tie pribehy, ktore tam chybali. Bolo to len ide zviera cez rieku..
ale teda pacilo sa samozrejme, len od nich som cakala viac, bo u mna maju latku vysoko. :ha: .. Ale chystaju vraj.


som tu davala predosly dokument o medvedoch povinne pozriet.. SOm myslela, ze toto bude rovnake, len o vlkoch.. A vlkov tam bolo minimum. (ono ten nazov je ozaj nazov uzemia a nie privlastok :joint: ). Tak chapem, ze to je tazke, ale clovek isiel s ocakavanim, ze nazrie aspon trochu do ich zivota. Videl iba prirodu okolo. :heh:
a este jedna vec, ono to ma hlavne svoje caro, ze to je take divoke, panenske a malo preturizmovane.. Toto chcu zturizmit, a teda neviem, ci je to dobre, ci nie. Prirode to mozno neuskodi (co sa tyka pocetnosti, lebo turista nezabija), len to strati to svoje panenske caro...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [D] Wolf Mountains/ Vlcie hory

Poslaťod tom_goro » Pon 01.09.2014 9:31

Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: [D] Wolf Mountains/ Vlcie hory

Poslaťod Silvuch » Uto 21.10.2014 13:35

vlcie hory v ramci ekotopfilmu

23.10 Hotel Tatra Bratislava 18:15 Sála Prosperita

neviem ci budu premietat aj v Ziline, alebo v Kosiciach..

.. len, ze ide o vlcie hory - lokalitu, uzemie, nie vlcie hory ako privlastok, ze ide len o vlky. :ha:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [D] Wolf Mountains/ Vlcie hory

Poslaťod janajka » Uto 21.10.2014 20:48

Videla som na festivale v PP. Krásne zabery, ale tiz som čakala ze to bude viac o vlkoch. Ale ten medveď jeden bol dobrý.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: [D] Wolf Mountains/ Vlcie hory

Poslaťod gandalf » Pon 27.07.2015 21:31

Réžia, scenár, kamera = Erik Baláž (Lesoochranárske zoskupenie VLK)

Baláž a spol. momentálne pracujú na svojom novom dokumente Tajomné Karpaty, máme sa na čo tešiť :smile:
gandalf
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Bratislava


Späť na Filmy a Literatúra