[K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Silvuch » Ned 03.11.2013 19:53

aha. tuto knihu uz mam mesiac doma a zabudla som na nu. musim ju pohladat.
co sa tyka tej druhej knihy. Psia dominancia, uz som to pisala v prislusnej teme, nesuhlasim s nou. cast o vlkoch bola super, ale to bolo to jedine, co sa tam dalo citat.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod hriva » Ned 03.11.2013 23:28

Mne ta kniha nic moc nedala :nwm: myslím ze na vela veci ktore v nej popisuje človek pride aj sam. Ked ma cit pre psy tak určite. Ako pre človeka začiatočníka to ale môže byt ok pomôcka. Hlavne co sa výberu psa týka-je to tam fajn rozpisane.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Silvuch » Pon 04.11.2013 21:22

Pes je aj tak najlepsia kniha. :ha:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát


Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod bibi25 » Pia 08.11.2013 14:26

No, musim sa trosku pochvalit :hi:
Tuto knihu mam doma uz asi tyzden... nakolko som mala vela prace tak ju docitavam az teraz.
Vcera vecer som zacala aplikovat na mojho psa niektore z metod cesara a... bola som v nemom uzase... ako keby mi vymenili psa :oo:
Nedovolila som mu na voditku (pevnom, nie flexi) ist predo mna, musel kracat vedla mna (lebo sak ja vediem svorku, nie on). Inak vzdy leti predo mnou 5 metrov. Teraz nesmel. Okamzite to chapal a isiel ukazkovo pri mne bez toho aby sa pokusal ma predbehnut alebo tahat na voditku :dancing:
Cez dvere tiez nesmel ist prvy (doteraz chodil), pekne som ho dala sadnut a musel pockat kym prejdem ja a potom ho zavolam... moj pes to bez najmensich problemov plnil :oo: Inokedy sa vzdy vsade hrabe ako prvy. Dokonca, od vcera, doma sam od seba pocka kym vyjdem z izby ja a potom ide az on :oo:
Plnenie povelov bolo ukazkove tiez... ja som nechapala - ako dotez sme s tym nemali nejake problemy, ale obcas trvalo kym si sadol a pod.
Cesar pise v knihe ze clovek musi byt pokojny a musi vyzarvat so seba kludnu, pozitivnu energiu a o to som sa snazila... moj pes zostal taky isty. Kludny a pekne cupkal pri mne :winner:
Vzdy ho zaujimaju cudzie psi a musi ich kontaktovat... teraz nie - jedine ze som mu to dovolila, inak si ich nejak extra vyrazne nevsimal (ani ja som si ich nevsimala).
Vcera vecer na venci som isla usmiata a hrda na to, ze moj pes chape co po nom chcem a nelieta predo mnou jak sarkan :smile: A tiez som sa snazila dodrzat aj to: pohyb, cvicenie, naklonnost - bolo to fajn :smile:
Joj, baby - dobra kniha to je, ma nieco do seba :jop:
Este musim krpca docvicit nejake povely, ktore nam stale robia problemy, no dufam ze takymto sposobom to pojde lahsie a rychlejsie. Budem sa o to snazit :smile:

PS: ked si moj pes vyzaduje pozornost vzdy zacne vrieskat, ze sa chce hrat - vcera ani raz nestekol!!! Inokedy by sa o to aspon pokusil. Samozrejme, vzdy ho ignorujem. Ale vcera bolo uplne ticho :ha:
Jaj a zabudla som dodat, ze u nas bol problem ocny kontakt! Po vcerajsom veceri uz nie!!! Pes ma krasne sledoval, ako vonku tak aj doma! Super!
Naposledy upravil bibi25 dňa Pia 08.11.2013 14:49, celkovo upravené 2
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Mackie » Pia 08.11.2013 14:39

co ja viem, take, ze pes nema chodit pre do mnou a prvy vstupovat do dveri sme uz citali.. predtym sa to naucit nedalo, alebo to nadobudlo taky vyznam az s touto knihou? :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod bibi25 » Pia 08.11.2013 14:47

Mackie o tomto som vedela uz pred tym (tie dvere), no ja som na taketo veci trochu kaslala... a po tom ako som si to precitala som si povedala: ok skusim to, preco nie. A fungovalo to. Pes okamzite pochopil ze sa nebude robit to co on chce a zostal aj kludnejsi a zacal ma sledovat. Paci sa mi ako to tam Cesar vysvetloval, ine podobne knihy ma tak nenadchli ako tato.
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Mackie » Pia 08.11.2013 14:54

no ked to funguje.. ja totizto napr. nevidim problem v tom, ze mi pes ide cez dvere prvy, alebo odchadza z izby prvy :no: ked potrebujem, zastavim si ho, inac nech si robi co chce :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod bibi25 » Pia 08.11.2013 15:20

ked sme isli z bytu von musela som ist ja a potom som zavolala psa... doma to urobil sam od seba ze pockal a az po mne vysiel z izby, to mu nebolo nakazane. Ale sak ok, aspon som videla ze to pochopil. Inak moze doma volne ist kam chce bez toho aby niekoho musel pustat... ja tiez: ked potrebujem tak ho stopnem. U nas bol ale obcas problem pocuvnut ma, po vcerajsej ukazke, ze: ja som tu pan :lol: , uz to taky problem nebol. Ja som bola z toho sama dost udivena (a milo prekvapena) :smile:
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Silvuch » Pia 08.11.2013 16:53

ono to pomaha, ked ma clovek problem. Ked nema, tak nemusi riesit detaily. Ak mu neprekaza, tak moze chodit pes kludne prvy, lenze u nas napriklad taka daba je vychovavana tak ako popisuje cezar a ona je bezproblemovy pes, neviem o nej, nekontaktuje sa s cudzimi, nebije sa a dokonca sa ani nerozbehla za srnou, ktora vyletela spod krikov. A to je lovec ako vysity, alaskan macky drhnuci a odvolatelny aj od macky.
vzdy kuka na majitela ci moze.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod bibi25 » Pia 08.11.2013 17:20

no, sak toto... Eddie na mna nikdy nepozeral ci moze alebo nemoze, proste isiel a hotovo. Ked na mna aj pozrel tak iba sem tam... sice v poslednej dobe ako je starsi tak sa to o cosi zlepsilo, ale aj tak som si vonku pripadala ako "ta druha v poradi". Tusim bolo vsetko dolezitejsie nez ja. Vcera to uz tak ale nebolo, po tom ako som dala tomu razne Stop a ukazala mu, ze ja som ta dolezita. Hned ma zacal sledovat a pozerat sa na mna.
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Vikiki22 » Pia 08.11.2013 19:27

Zaujímavé. Ja som dosiahla to isté aj bez Cesara, dokonca ani nevchádzam dvermi pred Eliškou. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod katkariinka » Sob 09.11.2013 0:34

ale no tak, ten smajlik snad nebol potrebny. niekto to vie dosiahnut prirodzene sam od seba, niekto potrebuje konkretny navod. Je to vari zle?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Vikiki22 » Sob 09.11.2013 8:47

Nie, určite to nie je zlé. Skôr naopak, radšej s návodom ako nijak. Ten smajlík mal smerovať Cesarovi. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod bibi25 » Sob 09.11.2013 9:28

No, tak som asi z tych ktorym to trebalo polopatisticky vysvetlit/napisat (myslim v knihe) a teraz mi to uz ide :smile:
Som ale rada ze to pomohlo a ze to funguje.
Ono, asi nie som, alebo nebola som, taky vodcovsky typ ako som mala byt a ako by pes potreboval... Teraz ked viem co a ako mam robit, tak to uz ide nejak samo :smile: Co ma nesmierne tesi.
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra