[B] James Herriot

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[B] James Herriot

Poslaťod Collinka » Ned 16.03.2008 20:41

Ahojte, čítali ste už knihy od Jamesa Herriota?Nejedná sa tam síce o nejakú pomoc pri chove zvierat, ale sú to najvtipnejšie knihy o veterinárnej medicíne, ktoré som kedy čítala. Keby chcel niekto nejakú predať, ktorú ešte nemám(Nerušte spiaceho zverolekára, Zverolekár na blatech, Zverolekár sa žení, Zverolekár v službe), budem veľmi šťastná :aaa: Inak ich mám od neho aspoň osem a nemôžem sa dopracovať k tým posledným... :plac: :ach: Nevie niekto náhodou o niečom?
Collinka
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Bojnice

Re: James Herriot

Poslaťod Priscilla » Ned 16.03.2008 21:12

Jej, Herriot! To sú super knižky! :yes:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: James Herriot

Poslaťod Amaguk » Ned 16.03.2008 21:51

Heriot je super! moj oblubeny je Tricky Woo :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: James Herriot

Poslaťod Poca » Pon 17.03.2008 9:27

Fakt je to dobre? Ja mam od neho jednu knizku uz vela rokov, mozno ju po vasom odporucani aj precitam. Myslim ze sa vola Keby tak vedeli hovorit
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: James Herriot

Poslaťod Collinka » Pon 17.03.2008 11:51

Jééééj, konečne niekto, kto ich pozná!!!!Iba som ešte chcela podotknúť, že síce ide o typický suchý anglický humor, nasmiala som sa až až. Aj ja mám veľmi rada TrickiWoo, ten sa asi najviac vryje človeku do pamäti, aj Kravičku Kvetinku(sakra, mala by som si ich všetky zase prečítať, je tam toho tak veľa, že človek si nakoniec sppomenie len na pár postavičiek :nwm:
Collinka
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Bojnice

Re: James Herriot

Poslaťod vierik » Str 01.10.2008 10:45

Herriot je absolútne úžasný. Nemá niekto náhodou záujem predať časť svojej zbierky?
Stále zháňam (v slovenčine):
1. Keby tak vedeli hovorit
8. Zverolekar v jednom kole
Na oplátku môžem ponúknuť Zverolekár na mori.
:aaa:
vierik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: James Herriot

Poslaťod fibi1212 » Sob 22.11.2008 12:21

herriot-a mam aj ja rada..je to citanie zabavne a zaroven poucne :jop:
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: James Herriot

Poslaťod energitc » Sob 22.11.2008 12:54

herriota mam rada, zvlast jeho prihody z veterinarnej praxe malych zvierat,to ako chodi po vidieku a pomaha dobytku ma moc nazaujimalo..tusim to bolo zrovna to zverolekar v jednom kole..
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: James Herriot

Poslaťod Tweety » Sob 22.11.2008 15:02

herriot je super :jop:
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: James Herriot

Poslaťod pigie » Sob 22.11.2008 15:07

Herriota mam moc rada. Mam od neho asi 6 kniziek a dufam, ze sa podari zohnat aj tie ostatne :jop: Stale sa k nim s oblubou vraciam :jop:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: James Herriot

Poslaťod Basha » Uto 09.12.2008 22:52

Mne sa najviac vybavuje ta cast jak spominal, ze ked isiel na nejaku farmu, tak jak ho pes strasil, tak ze skocil a zahukal mu do ucha :aaa: , tusim borderka, ale nespominam si...no a jasne TrickyWoo... :ha:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: James Herriot

Poslaťod calwen » Uto 09.12.2008 22:53

Akoze tricki-woo bol pecka :ha:
Ach na tychto knizkach som vyrastala...dokonca jeden moj skrecok sa volal Cedrik...podla toho prdiaceho boxera :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: James Herriot

Poslaťod zeane » Uto 09.12.2008 23:39

no jooo, Tricky-woo, Kvetinkaaaa, ale aj Zverolekár medzi nebom a zemou boj fajn. Mňa ešte chytili za srdce mačacie historky... všetky boli pekné, ale taký Oskar - spoločenský kocúr a Štedrovečerný Blesk nemali vadu :smile:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: [B] James Herriot

Poslaťod Silvuch » Ned 20.06.2010 21:32

Dnes som si nanho spomenula zrovna, ked niekto spominal alkohol a zvierata... Videli ste aj film?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [B] James Herriot

Poslaťod Lucy » Pon 21.06.2010 13:55

Ja som Herriota zmákla už pomerne dávno,takže si niektoré príbehy už poriadne nepamätám,ale do pamäti /srdca sa mi vryli hlavne také dojáky

Spomínam si na príbeh o takej fenke,čo mala demodexa a mali ju tuším niekde v stajni a každou návšetvou sa jej horšil stav,nakoniec ju museli dať uspať...ten príbeh vrele odporúčam,ale je to depka jak hovado
Potom ešte Strychnín o takom slepeckom psovi,no vlastne nepoznám príbeh,ktorý by sa mi nepáčil :jop: :poklona:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

Ďalší

Späť na Filmy a Literatúra