Switch to full style
Odoslať odpoveď

novy cvicak

Uto 11.02.2020 19:00

Ahojte,

vedel by mi niekto poradit od zakladov, ako zalozit cvicak? Ci treba byt KK a ci je problem ak sa v meste uz jeden nachadza? a aka pravna forma podnikania je najlepsia? Alebo aspon par odkazov a linkov, ak viete kde sa podmienky a postup nachadzaju, Ja uz som skusala vsetko, ale nic neviem najst, vsade mi vyhladava uz existujuce cvicaky. Chceme urobit v meste plne vybaveny moderny cvicak, jeden uz tu mame, ale nestoji za nic a u toho pana sa informovat nechcem. Ale absolutne neviem nikde najst ziadne podmienky, alebo postup, ci treba nieco od hygieny atd. Budem vdacna za kazdu radu :)

Dakujem :)

Re: novy cvicak

Uto 11.02.2020 19:17

Stačí ti občianske združenie s názvom akým chceš. Nič viac. Samotné miesto závisí od druhu vlastníctva - ak ide o mestský pozemok, tak povolenie od mesta na užívanie, ak ide o súkromný pozemok, tak nepotrebuješ nič.

Re: novy cvicak

Str 12.02.2020 7:29

Nájdeš napríklad tu: https://dennikn.sk/blog/1642114/obcians ... roku-2019/

Re: novy cvicak

Uto 25.02.2020 7:35

vavrena píše:Stačí ti občianske združenie s názvom akým chceš. Nič viac. Samotné miesto závisí od druhu vlastníctva - ak ide o mestský pozemok, tak povolenie od mesta na užívanie, ak ide o súkromný pozemok, tak nepotrebuješ nič.


Dakujem velmi pekne, takze nejaka legislativa sa tam neriesi,ak rozumiem spravne. Tzn. nejake hygienicky predpisy, podmienky,ako ma cvicak vyzerat, alebo veci s tym spojene?

Dakujem za odpoved, pekny den :)

Re: novy cvicak

Uto 25.02.2020 7:39

Vikiki22 píše:Nájdeš napríklad tu: https://dennikn.sk/blog/1642114/obcians ... roku-2019/


Dakujem pekne za odpoved, este otazocka. OZ moze byt aj zarobovo cinne? Nie je to len forma nezarobkovej cinnosti? Ak by sme v buducnosti chceli ku cvicaku pripojit napr. denny hotel pre psov, obchod s kynologickymi potrebami atd. Tam potom asi treba na kazdy druh podnikania zivnost, alebo sa to da vsetko sklbit pod OZ?

Dakujem velmi pekne

Re: novy cvicak

Uto 25.02.2020 8:25

Ak chceš mať z toho istý príjem, tak to už skôr ako podnikanie.

Re: novy cvicak

Uto 25.02.2020 10:30

OZ môže vyvíjať aj podnikateľskú činnosť, musí mať na dané činnosti živnosti. Skĺbiť OZ a podnikanie ide. Vždy záleží, čo vlastne chce človek robiť a aká forma je lepšia. Treba sa poradiť aj s nejakým ekonómom, čo je na dané činnosti výhodnejšie. Či je lepšie OZ s podnikaním, či s.r.o. = v oboch sa môžeš samú seba zamestnať, alebo len živnosť (ručenie celím svojim majetkom), ... treba si pogúgliť, no. Ako OZ môžeš mať členskú základňu s platením členského + sa môžeš za určitých podmienok uchádzať o granty/podpory.
na toto vaše by som najprv založila OZ, treba si dobre rozmyslieť aké stanovy sa schvália (hlavne kvôli vyberaniu členského a ako to naformulovať, aby už výber členského nebol podnikanie) a keď na to príde, OZtku sa spravia príslušné živnosti.

Re: novy cvicak

Str 26.02.2020 8:48

Určite odporúčam poradiť sa s niekým, kto tomu rozumie, buď dobrý účtovníkom alebo si odbejnať podnikateľské poradenstvo, ak sa vôbec nevyznáš, oplatí sa to. Vedia ti vyrobiť aj stanovy pre tvoje potreby, aby nenastal v budúcnosti zbytočný problém, či finančný, právny alebo aj personálny (z OZ ťa môžu neskôr vylúčiť aj členovia OZ, takže pri podnikají na toto pozor).
Odoslať odpoveď