Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod wer » Sob 16.04.2016 8:23

S dospelym psom parkrat za tyzden ano. So stenatom by to zmysel nedavalo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod lucik » Ned 17.04.2016 12:32

ja som s mladou odmalička cvičila kde sa dalo - medzi psami, medzi ľuďmi, na rôznych miestach.. nerobí mi problém cvičiť s oboma, staršia dokonca dostala šajbu a oveľa sa zlepšila v pozornosti a presnosti (možno ja som zmenila prístup na trošku hravejší vplyvom cvičenia so šteňaťom)..
a som rada, že už aj môj polovičiak pochopil, že nie je dôvod sa hanbiť ísť si pocvičiť kdekoľvek na cvičáku, kde je to možné, naopak, je to pre psa aj človeka veľmi užitočné.. a to som sa o sebe predtým dopočula, ževraj sa potrebujem predvádzať všade kam prídem (keďže ak aj idem pozrieť niekam na skúšky, ak je možnosť pocvičiť si potom, vždy ju využijem :lol: ) :nwm: ale odfiltrovala som také kecy a už sa začína chytať aj priateľ (od jedného preteku, keď s Arikou síce mal fajn natrénované, ale sám a na pľaci ju rozhádzalo všetko možné - ľudia okolo, pohyb, šteknutie psa - proste to pochopil, že je to len nezvyk psa pracovať aj keď okolo je rušno)..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Shel-chan » Ned 17.04.2016 13:03

Jéj, to je super nápad, Lucik. A robievajú s tým problémy, či sa dá?

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod lucik » Ned 17.04.2016 13:43

nikdy mi nikto neodmietol tú možnosť..
aj včera - bola som pozrieť v Žiline na skúške a sama som sa ponúkla, že im budem so Shelly robiť skupinku (na záchranárskych je skupinka so psom a sučkou), tak sme si trénovali pozornosť + potom po skúške sme si trošku pocvičili (stále kríva, takže len také menej dynamické cviky, polohy a tak).. nebolo to síce ideál, lebo už bola unavená po 3 hodinách vonku z auta (psychicky), ale tak to zas nebolo cudzím prostredím, proste využívam, čo sa dá :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Ned 17.04.2016 14:05

S tým predvádzaním je to fakt, by som neverila, že si to niekto takto interpretuje :ach: .

Shel, nezvykne byť problém. Obvykle sa dá až po ukončení, ale niekde to neriešia vôbec, že kedy.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod pigie » Ned 17.04.2016 14:08

Offtopic: Mna prekvapuje, ze si to myslia ludia na akciach. To, ze si to myslia ludia v beznom zivote - "psickari", to viem uz dlho, ale takto mi to pride az divne :oo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Pon 18.04.2016 15:22

lucik píše:už sa začína chytať aj priateľ (od jedného preteku, keď s Arikou síce mal fajn natrénované, ale sám a na pľaci ju rozhádzalo všetko možné - ľudia okolo, pohyb, šteknutie psa


když ma clovek trochu citlivějšího psa, nic jiného nez trenink, trenink, trenink - nefunguje.
a ty pocity -jezis -všichni se koukaji jak trénuju? si zakazuju -vzdyt - co teprve když budou koukat na závodech :lol:
i clovek se musí otrkávat a trénovat se.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6396
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod elfinka » Pon 18.04.2016 15:32

Elis píše:vzdyt - co teprve když budou koukat na závodech :lol:

A zrovna na toho exota sa pride pozriet vzdy KAZDY a cumia so zatajenym dychom :heh:

A Fido je uplne normalny predstavitel plemena. Vacsina psov videla prvykrat prenosnu prekazku a nikto to nechcel skakat...
Teda on uz podla mna preskoci aj keby mi tam miesto metrovky dali hocico :jop: Akurat proste - co cielene nenatrenujes (prostredie a rozne detaily), to taky pes neda zadarmo. Fakt ze nic.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod wer » Pon 18.04.2016 15:34

tak pretek je ine... :angel: tam len ides. vidia len vysledok.
trening je tisickrat horsie (pre hanbliveho cloveka). ja s tym mam problem. nastastie som ale mala psa/psov, ktori vobec cudzie prostredie neriesili a ani ruch okolo a vzdy ma podrzali, aj ked som v danu chvilu na placi ani nevedela, ako sa volam... :pusa:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Pon 18.04.2016 16:20

elfinka píše:co cielene nenatrenujes (prostredie a rozne detaily), to taky pes neda zadarmo. Fakt ze nic.


když se postupuje nejak normalne, smysluplne tj. když po psovi najednou nechci něco, co jsem ho ještě nenaučila :angel: - casem bude pes resit méně a méně.
otrkají se.

wer píše: tam len ides. vidia len vysledok


:haha:

me ten trenink -tim, ze ho muzu aktualne podle psa ridit, menit - nevadi.
myslim si, ze umim vypnout okoli a věnovat se jen tomu, co potřebuje zrovna ted pes - a v podstate vnimam jen toho psa :hi:
nejak necitim pocit trapnosti, ze 10x po sobe udelam ja stejnou chybu :joint: - asi uz jsem si na sebe zvykla :ha:

ale je fakt, ze u nas je to prostředí celkove opravdu pratelske - každý si resi sam sebe především :angel:
a když uz resi druhého -tak v dobrem to mysli.
vyhoda exotu a toho, ze se každý pripravuje na to svoje.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6396
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod elfinka » Pon 18.04.2016 16:59

Elis píše:
elfinka píše:co cielene nenatrenujes (prostredie a rozne detaily), to taky pes neda zadarmo. Fakt ze nic.

když se postupuje nejak normalne, smysluplne tj. když po psovi najednou nechci něco, co jsem ho ještě nenaučila :angel: - casem bude pes resit méně a méně.
otrkají se.

:yes: s takym vyvojom situacie ratam.
A uz som asi aj prisla na to kde bol problem. Nabuduce nedam psa do kotca vedla vonavej fenky :pac:
Problem moze byt ak bude prilis teplo na nechavanie psa v aute a kotec nepojde len tak vyberat lebo bude plno.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Pon 18.04.2016 18:26

elfinka píše: Problem moze byt ak bude prilis teplo na nechavanie psa v aute a kotec nepojde len tak vyberat lebo bude plno.


moje holky treba nikdy nikde v kotci nebyly :nwm:
vzdycky jsou v aute nebo v chatce, pokoji.
mam fobii z cizich kotcu...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6396
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Shel-chan » Uto 19.04.2016 10:01

Výsada ľudí, čo majú auto... :nwm:

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod akuk » Uto 19.04.2016 12:22

Elis píše:myslim si, ze umim vypnout okoli a věnovat se jen tomu, co potřebuje zrovna ted pes - a v podstate vnimam jen toho psa :hi:

asi tak :jop:
pre mna su prave ti ,,nevypnuti,, strasne viditelni :lol:

Shel-chan píše:Výsada ľudí, čo majú auto... :nwm:

ked mas sialenca nepomoze nic, len byt na place stale :joint: sme si zazili :hi:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Shel-chan » Str 20.04.2016 15:30

:heh: Myslela som s tým môcť sa vyhnúť cudzím kotcom... ja nemám šialencov, v pohode by počkali aj v cudzom, len proste nikdy nie je nikto, kto by so mnou išiel, a vlastné nemám.

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik