Strach, sny, spánok

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Strach, sny, spánok

Poslaťod vikiz » Štv 12.08.2010 10:27

Vcera sme si z utulku zobrali asi rocnu fenku krizenca, nevedeli nam povedat nic o jej minulosti nasli ju na ulici no asi bola tyrana a vyhodena lebo sa velmi boji a je cistotna. Otazka spociva v probleme, ze ked spi ma pootvorene pripadne vyvratene oci trasie sa bud cela ,alebo len labky alebo papulka. Je velmi ospanliva, ked moze lahne a spi. Inak velmi pritulna no na mierne zvysenie hlasu hned lahne na chrbat od strachu. Papat nechce len z ruky aj to s vycitkami. No najviac ma trapia tie pootvorene , ci vyratene oci s triaskou pri spanku, je to normalne? na epilespiu je to moc caste podla mna, ale ja nie som odbornik. Vopred dakujem za odpoved.
vikiz
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: poradte kto mate skusenost: strach neuroza, alebo epilepsia

Poslaťod Mackie » Štv 12.08.2010 10:41

neviem, ci je to normalne, ale takto spi aj moj pes
jednoducho ma az prilis zive sny :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: poradte kto mate skusenost: strach neuroza, alebo epilepsia

Poslaťod Bad » Štv 12.08.2010 11:10

i můj, i maminčin havaňák
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: poradte kto mate skusenost: strach neuroza, alebo epilepsia

Poslaťod vikiz » Štv 12.08.2010 11:34

trocha ste ma ukludnili obaja, no maju aj pootvorene alebo vyvratene ocka? myslim tym , ze jej pri tom vidiet belmo oka. :vykricnik:
vikiz
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: poradte kto mate skusenost: strach neuroza, alebo epilepsia

Poslaťod zuzka:) » Štv 12.08.2010 11:35

aj môj takto niekedy spáva a áno, má aj prevrátené oči a pootvorené. potom, keď sa zobúdza, tak to vyzerá, ako keby mu prišli až neviem odkiaľ
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: poradte kto mate skusenost: strach neuroza, alebo epilepsia

Poslaťod Mackie » Štv 12.08.2010 12:08

no uprimne moj ma tak otvorene oci, ze nebyt toho, ze sa zacne natriasat v rytme disko, tak ani neviem, ze spi
oci sa v spanku "prevracaju", len tym, ze mu nedoklapnu viecka, tak to aj vidno :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: poradte kto mate skusenost: strach neuroza, alebo epilepsia

Poslaťod Jannka » Štv 12.08.2010 12:12

vikiz doniesli ste si ju z utulku len teraz, bohvie, cim si v zivote presla, podla mna tie zive sny su z toho....
je to pre nu aj napriek tomu, ze ma konecny domov, velky stres (zmena prostredia, novi ludia) takze potrebuje len cas na aklimatizaciu, uvidis, ze o chvilu zisti, ze ma novy domov, ze jej nikto neublizi, ze dostane stale papat a plno lasky.
a uvidis potom, ako sa zmeni a mozno z nej bude nakoniec aj riaden certik :heh: :ahoj:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: poradte kto mate skusenost: strach neuroza, alebo epilepsia

Poslaťod Bad » Štv 12.08.2010 12:17

Mackie píše:moj ma tak otvorene oci, ze nebyt toho, ze sa zacne natriasat v rytme disko, tak ani neviem, ze spi
oci sa v spanku "prevracaju", len tym, ze mu nedoklapnu viecka, tak to aj vidno

oba přesně tak
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: poradte kto mate skusenost: strach neuroza, alebo epilepsia

Poslaťod vikiz » Štv 12.08.2010 13:36

Jannka píše:vikiz doniesli ste si ju z utulku len teraz, bohvie, cim si v zivote presla, podla mna tie zive sny su z toho....
je to pre nu aj napriek tomu, ze ma konecny domov, velky stres (zmena prostredia, novi ludia) takze potrebuje len cas na aklimatizaciu, uvidis, ze o chvilu zisti, ze ma novy domov, ze jej nikto neublizi, ze dostane stale papat a plno lasky.
a uvidis potom, ako sa zmeni a mozno z nej bude nakoniec aj riaden certik :heh: :ahoj:



Tak to mi je jasne, ved aj my si este zvykame, len som sa zlakla! bude to zaujimave nakupili sme pre nu vsetko co trebalo, kefu -odmieta, len ju uvidi zdrha, granulky, salamik- ani nahodou! mala jej v nestrazenej chvili dala syrovy chlebik, ten zmizol hned. na obed zaprasilo po kostiach kuracich, no ja by som ju chcela naucit skor na psie jedlo, nech je zdrava, no sledujem, ze to je len moje zbozne prianie.
vikiz
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: poradte kto mate skusenost: strach neuroza, alebo epilepsia

Poslaťod Mackie » Štv 12.08.2010 13:44

najlepsie psie jedlo je ludske jedlo - samozrejme neochutene, surove :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)


Späť na Choroby