Výrastok na lakťovej kosti

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Výrastok na lakťovej kosti

Poslaťod SISI » Pia 06.08.2010 8:14

Ahoj, včera sme boli na RTG a konečne sme sa dozvedeli príčinu opuchnutého lakťu. Na lakťovej kosti, zo spodu ma Benny výrastok, takže keď si lahne stále si to vlastne dráždi a vzniká vodou podliaty opuch. Veto povedal, že to neni nič vážne a mohlo by sa to odstrániť obrúsením, ale nezaručuje, že sa to znova nevráti, ak tam zostanú nejaké tie bunky. Momentálne sa opuch zmiernil, lebo mu to zhruba pred 2 týždňami prasklo a voda vytiekla von, poriedne to z vnútra premyli, bere antibiotiká a krásne sa mu to znova zatvorilo, ale tvorí sa mu nová tekutina. Mal by ležať na niečom mäkkom, ale to ho neviem za ten svet donútiť. Má niekto skúsenosti s niečim podobným, alebočo by ste robili na mojom mieste vy :otaznik: Veto povedal, že sú to ojedinelé prípady :nwm:
SISI
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výrastok na lakťovej kosti

Poslaťod pigie » Pia 06.08.2010 8:41

Neviem ci pomozem, ale aj my sme mali vyrastky na lakti (ale v klbe), ovsem prejavovali sa len krivanim a boli spojene spolu s DLK, co je na tom lakti. Pri vyberani zlomeneho korunneho vybezku sa odstranili aj tie - v podstate ofrezovali klb. Tiez nam bolo povedane, ze je mozne, ze sa to vrati, mozno za polroka, mozno za rok, tri, mozno uz nikdy... Takze je to take riziko. My sme operovali, pretoze spolu s tym ulomkom to zacalo byt velmi bolestive. Teraz klop klop, ale pes normalne funguje, len obcas ma problemy (vela aktivity, chlad), nepajda stale... A od operacie su uz tri roky.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výrastok na lakťovej kosti

Poslaťod SISI » Pia 06.08.2010 9:37

pigie, vďaka. Tému DLK, DBK mám preštudovanú kompet, je to obdivuhodné, že tvoj pes sa má po tom všetkom tak dobre :jop: Benny má samotný kĺb zdravý, nemá bolesti ani nekríva, energie má na rozdávanie, hlavne teraz lebo ho dosť šetríme, chudák navie si to vysvetliť :ua:
SISI
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Banská Bystrica


Späť na Choroby