Dysmetria

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Dysmetria

Poslaťod Petka.b » Štv 05.08.2010 12:00

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci nema niekto skusenosti s dysmetriou. Dysmetria je "porucha schopnosti previesť správne cielené pohyby v časovom a priestorovom meradle alebo aj neschopnost posudit vzdialenost".

Nam to diagnostikovali asi pred dvoma tyzdami :ua: . Vet povedal, ze je to bezne u strasich psikov (no moj bude mat len 2 roky), moze to byt sposobene strasnym mnozstvom veci, ale kym s tym nema ziadne problemi, tak to netreba riesit (iba ak by sa zacalo zhorsovat). Zatial sa mu to prejavuje len takym "poskakovanim". Uz som tu o tom pisala aj v inej teme. Totizto nam najprv vet povedal, ze je to luxacia pately ... dali sme to operovat lenze ani po operacii poskakovat neprestal :nie: . Isli sme k vetovi zase a povedal, ze koleno je uplne vporiadku. Lenze mne to nedalo a isla som k inemu vetovi (ortopedovi) ... ten povedal, ze koleno je zoperovane dobre, a ze v tom problem nevidi. Tak mu spravit taky test s kuskom papierika a kladivkom a zistil, ze je to dysmetria :ua: .

Keby ste mali niekto s tymto skusenosti bola by som rada. Dakujem :smile:
Petka.b
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26

Re: Dysmetria

Poslaťod Vikiki22 » Štv 05.08.2010 12:49

Neviem, prečo by mala byť dysmetria u psa taká vážna. Neodhadne vzdialenosť a nemá presné pohyby. Je to porucha v mozgu, neviem, či sa to dá nejak liečiť. S tým sa dá, podľa mňa, žiť. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Dysmetria

Poslaťod Petka.b » Štv 05.08.2010 13:10

Liecit sa to da, aspon v niektorich pripadoch (tak mi to povedal vet). Problem nemusi byt len v mozgu, ale aj niekde inde. Zit sa s tym urcite da ... v nasom pripade. Lenze problem je v tom,, ze by sa to mohlo zacat zhorsovat. Vet spominal, ze niektore psiky to maju take vazne, ze potom nemozu chodit, suchaju si labky o zem a maju s toho velke problemi.
Petka.b
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26

Re: Dysmetria

Poslaťod Vikiki22 » Štv 05.08.2010 15:34

V tom prípade treba len čakať a dúfať, že sa to nezhorší. A keby hej, hneď liečiť. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Dysmetria

Poslaťod Petka.b » Štv 05.08.2010 18:03

Hej. Sak ja dufam, ze sa to zhorsovat nebude a zostane to tak, ako to je. Len som dufala, ze by sa tu nasiel niekto, kto s tymto ma skusenosti lebo vobec nic som o tom nenasla.
Petka.b
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26


Späť na Choroby