Lieky na upokojenie pri cestovaní

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Lieky na upokojenie pri cestovaní

Poslaťod sisinka » Sob 31.07.2010 17:35

Caute , potrebujem taku malu radu.So Sisi ideme do Viedne vlakom,8h cesta.No a chcela som sa spýtať,že či existuje nejaká tabletka na cestovanie , keby bola nervozna . Díky.
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: Cesta vlakom

Poslaťod Donna » Sob 31.07.2010 19:22

kinedril zvyknu davat psom ... ja som s tymproblem nikdy nemala takze osobne skusenosti s tym nemam
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Cesta vlakom

Poslaťod Lorima » Sob 31.07.2010 19:49

Niektorí dávajú na dlhé cesty psom Sedalin, sú to tabletky alebo pasta, dá ti to veterinár keď tak. Je to taký v podstate "oblbovák". My sme to dávali koniskovi keď sme chodili z dostihov,lebo predtým vždy rozkopal prepr. vozík.. :lol:
AMSTAFF is not only a breed, it is LIFE STYLE !!!
Once an amstaff = always an amstaff :)
Lorima
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 536
Bydlisko: Bratislava,Karlova Ves

Re: Cesta vlakom

Poslaťod sisinka » Sob 31.07.2010 20:06

Kinedryl mame,ale viac by sa mi hodil ten Sedalin,Offtopic: pretoze sme vo verejnom kupe :/
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: Cesta vlakom

Poslaťod Lorima » Sob 31.07.2010 20:15

Skús sa poprípade popýtať veterinára. Záleží to aj od váhy havina. Pravdepodobne bude po tom spať, alebo bude taká "oťapená". U psov neviem ako presne to funguje, len viem že aj na výstavy keď chodili ludia ďaleko,tak na cestu im dali toto a psy spali celú cestu..
AMSTAFF is not only a breed, it is LIFE STYLE !!!
Once an amstaff = always an amstaff :)
Lorima
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 536
Bydlisko: Bratislava,Karlova Ves

Re: Cesta vlakom

Poslaťod Mackie » Sob 31.07.2010 21:52

ak nemas so psom celkovo problem s cestovanim, nevidim dovod davat oblbovaky :nwm:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cesta vlakom

Poslaťod sisinka » Ned 01.08.2010 12:08

Ono ńeviem či je to problém,ale ked si ju dám na nohy tak furt sedí,neľahne si.Na zemi a Sedačke už duplom,furt sa škriabe na mňa a niekedy sa aj poblinká.
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: Cesta vlakom

Poslaťod hruska » Ned 01.08.2010 13:52

Ja pred cestou nedam zrat a poriadne psa vybeham a nemame ziadny problem, lezi, podrieme si..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Cesta vlakom

Poslaťod sisinka » Ned 01.08.2010 14:55

Ja som rozmýšľala,že večer jej dám jesť a ráno jak pôjdeme tak sa len vy :kak: á , a vybehá ... a veľa vody :) ale preistotu zoberem Kinedryl aspon do batohu.
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: Cesta vlakom

Poslaťod hruska » Ned 01.08.2010 15:01

Tak, tak, hlavne nech sa vylieta poriadne, vo vlaku nebude az tak vymyslat, ked bude unavena. Drzim palce!
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Cesta vlakom

Poslaťod Lindchen » Ned 01.08.2010 15:05

Sisinka, a na ako dlho si ju uz bravala do vlaku? Ako to prebehlo? Najlepsi recept bez liekov je asi poriadne vyvencit, pobehat, vyblaznit, hadam aj viac ako si myslis, prosto riadne unavit. Nedat nic jest pred cestou, ak, tak min. dve hodiny nic, a predtym, nieco lahko stravitelne.
Aris cestoval najviac tusim 5 hodin, ale bol to taky debilny vlak, ze tam chudak musel sediet bez pohnutia, bol tak totalny natresk. Darmo tam bola pripojka na notebook, ked tam furt chodil chlapik s vozikom a ponukal napoje a Aris sa musel kvoli tomu neustale dvihat a sadat si mi medzi nohy. Tym chcem povedat, ze treba vediet, do akeho vlaku ides, potom je fakt lepsie dat nieco psovi, lebo tamto bol fakt des.
Treba vsak pocitat s tym, ze psik bude aj po vystupeni z vlaku otapeny, mozno ho bude treba nosit a tak. Takze dolezity je aj ucel navstevy toho mesta. Ja si to nosenie pri 16 kg biglovi nemozem dovolit.
Pokial sa vies nejako pohodlne prepravit so psom na miesto urcenia a tam bude moct v pokoji spat, tak by som sa Sedalinu nebranila, ak ma s cestovanim problemy.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Cesta vlakom

Poslaťod drobculik2 » Pon 06.12.2010 22:53

ahojte chcela by som sa informovat kto ma skusenosti s kinedrilom ci to je vhodne aj pre psikov a ci im neako neskodi? mam BC ma uz skoro dva rocky a ked ideme autom,autobusom(vlakom sme neskusali) vzdy mi zvracia...a ludia okolo to neberu bohvie ako...chcem len poradit :smile:
drobculik2
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: okolie Levic

Re: Cesta vlakom

Poslaťod Vikiki22 » Uto 07.12.2010 13:21

Hm, počula som už o tom, že niekto podáva svojmu psovi kinedril a vraj to aj pomáha. Ale zas nebola by som si tým taká istá, že je to všeobecne pre psov dobré. Existuje veľa liekov aj pre zvieratá s rovnakým účinkom. Poraď sa s veterinárom, on ti určite niečo na to dá. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cesta vlakom

Poslaťod drobculik2 » Uto 07.12.2010 14:24

dakujem za radu musim sa opytat vsak v januari aj tak ideme ockovat...
drobculik2
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: okolie Levic


Späť na Choroby