Lieky pre psa

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Lieky pre psa

Poslaťod Ema53 » Pia 07.01.2011 22:45

Boli mu robené pečeňové testy?
Dcéra berie kortikoidy roky(má astmu,alergiu,atopický ekzém),pravidelne jej varím čaj zo Sylibum marianum(Pestrec mariánsky) na ochranu pečene a pečeňové testy sú zatiaľ ok.Hádam by ho mohol piť aj pes,má dosť nevýraznú chuť.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Lieky pre psa

Poslaťod Mackie » Sob 08.01.2011 0:22

no u ludi viem ze treba doplnat aj vapnik + nieco na ochranu sliznice zaludka, tak ci aj u psov sa odporuca nieco konkretne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Lieky pre psa

Poslaťod Ema53 » Sob 08.01.2011 15:04

Mackie,môžeš napísať aké lieky tvoj pes užíva a ako dlho?
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Lieky pre psa

Poslaťod Mackie » Ned 09.01.2011 10:03

no, vec sa ma tak
fena brala vakcinu na alergiu, ktora fungovala do cca augusta, vtedy sa harala a odvedy sa zacala opat skriabat, prezmenu hlavne na krku, myslela som, ze je to kvoli hormonalnym zmenam, ale len sa to zhorsovalo, posledne tyzdne to bolo take strasne, ze vyzera ako brazilsky odchov, nema ziaden golier
tak som podlahla a nasadila jej medrol, do dvoch dni to preslo a konecne sa mohla aj vyspat (a ja tiez), momentalne je to druhy tyzden a zatial davam 8mg kazdy druhy den, ked bude v pohode, este to znizim a chcela by som uplne vysadit a cakat, co to spravi
nechcela som ju mat na kortikoidoch, ale momentalne ine riesenie nevidim, lebo pricina toho skriabania mi je zahadou, tak preto potrebujem vediet nieco na "ochranu", kedze je to taka samoliecba
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Lieky pre psa

Poslaťod Ema53 » Ned 09.01.2011 16:47

Mackie,predpokladám,že Medrol poznáš,aj dávkovanie a dĺžku podávania.Ja nie,našťastie sme ho nemali.
Napadá ma,či by nebolo stačilo antihistaminikum(momentálne takmer rok dcéra frčí na Xyzale).Kortikoidný spray má na astmu.
Alergie sa neustále menia,načo bola alergická jeden rok,nemusí byť na ďaľší a naopak,na čo alergická nebola na to byť môže.Môže sa zmeniť aj stupeň alergie,ak mala 4,môže mať 1 a naopak.Na zhoršenie stavu vplýva aj psychický stav,zmena prostredia(tuším ste sa sťahovali),kolísavosť počasia,hormonálne zmeny organizmu(u nás puberta).Niekedy sa alergia zhorší naoko bezdôvodne.Žiadne špeciálne lieky na ochranu žalúdka a kostí dcéra neužíva,iba jej robím na odporúčanie alergologičky 2-x ročne(jar,jeseň) trojmesačnú kúru Bion 3(vitamíny,minerály a probiotiká),varím jej ten čaj a snaží sa jesť dostatok zeleniny a ovocia z toho čo má dovolené.Chvalabohu lieky,ktoré sa používajú teraz,sú oveľa menej škodlivé na organizmus.Alergie sa nikdy nadobro nezbavíš,iba ju môžeš udržať v znesiteľných medziach.Neustále musíš dávať pozor.Niekedy mi to pripadá ako boj s veternými mlynmi a trvá už vyše 13 rokov.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Lieky pre psa

Poslaťod Mackie » Ned 09.01.2011 17:00

ja som tiez na kortikoidoch, preto som na to nechcela dat psa
ale minimalne na par dni to vzdavam, vzhladom na to, ze alergiu ma skoro na vsetko, naopak na potravu sa mi nepotvrdilo, tak uvidim ako dopadne vyter z usi, dufam, ze tam ma nejaky zapal, mohla by to byt pricina
kazdopadne chcem ten medrol vysadit o tyzden-dva, dufam, ze ziadne neziaduce nasledky to kratke uzivanie mat nebude
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Lieky pre psa

Poslaťod Bebis » Sob 15.06.2013 11:51

z FB
môj rtw mal problémy s kĺbmi mával dosť veľké bolesti , veterinár mi povedal že mu môžem dať kludne neaké analgetikum ako je napr: ibalgin, novalgin, psovi to neublíži a bolesť určite ustúpi..

mohol toto skutočne povedať veterinár? :nwm: viem, že ibalgin nie je práve najlepší ani u ľudí...
btw, ako na ľudské lieky reaguje taká pečeň či obličky psa?
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Lieky pre psa

Poslaťod Tamarci » Ned 16.06.2013 16:50

Dobrý deň, neviem kam moja otázka patrí, skúsim sem, dúfam, že mi poradíte. Chcela by som sa iba spýtať, či Advocate (liek na demodex) škodí keď som tehotná. Pes spí s nami v posteli, liečim ho už 4. mesiac a ostávajú už len dva týždne liečby. Na teho som prišla len pred pár dňami. Ďakujem za odpovede, naozaj by ma to zaujímalo. :ach:
Tamarci
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Očkovanie

Poslaťod MisheliQ » Str 25.09.2013 14:10

Offtopic: to len tak dávate také lieky ako nurofen (ibuprofen) a iné? Aké lieky ešte zvyknete dávať?? (otázka je všeobecná nielen na irwin)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Str 25.09.2013 20:40

Mullerov sirup v pohode daj. My sme tiež nachladene, od vcera ho dostáva à dnes už žiadna stopa po kašli + med,citron à prieduskovy čaj.
Ja by som išla až keď sa pes zotavi à to od zotavenie nech ubehne este naviac 14 dní. My sme boli koterak dávať raz preockovat asi po 5. mesiacoch co uz mala "byť" preockovana podľa dátumu à v pohode, ani vet nestresoval. Koterak som už ale toho roku vylúčila z našej schémy, chcem co najmenej vakcin do nej pchat.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod irwin » Štv 26.09.2013 6:00

nurofen alebo tieto detske lieky proti kaslu a horucke mi uz neviem kto poradil a zase nedavam take davky jak su predpisane ale max 2,5ml.. vacsinou ich davam max 3dni a pes je ok. (nic ine pre psa doma nemam okrem tohonurofenu a echinacei) Mullerov sirup davam na zvysenie imunity, kotercak ja urcite musim ponechat lebo za rok mi pes schytal aj 3x kotercak a vzdy sa z toho dostaval cez 2 tyzdne :ua: ako som ho pred rokom zaockovala odvtedy ani tuk :jop:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Očkovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 26.09.2013 9:04

Offtopic: irwin a to ti poradil veterinárny lekár??? Sebe nedávam ibuprofen, tak by mi v živote nenapadlo dať ho psovi čo i len 1/2 dávku z detskej dávky, tak som trochu prekvapená ako banálne k podávaniu humánnych liekov pristupujú majitelia
Ibuprofen, Brufen, Flamexin, Ibalgin,Aspirín…patří psovi a kočce jako „domácí“ první pomoc od majitele? ……..NE !!

Relativně bezpečné použití těchto léků u člověka je ve velkém kontrastu s negativním účinkem na trávicí trakt psa a kočky.

Vynecháme popis mechanismu účinku těchto léků, nám stačí vědět, že tyto léky často způsobují nechutenství, zvracení, krvavý průjem, vznik erozí a vředů trávicí trubice, poruchy srážlivosti krve, jaterní a renální dysfunkce.
Jen pro zjednodušení : dávka 40mg/Kg hmotnosti dokáže u psa způsobit vážné zdravotní komplikace končící někdy až úhynem (tj.běžný 400mg ibuprofen je vážnou hrozbou pro 10kg psa!).Použití aspirínu u kočky je spojené s možnou poruchou srážlivosti krve.

http://www.veterinanebusice.cz/poradna? ... ion=detail

Offtopic: Pozor na léky jako Ibuprofen, Ibalgin, Ibumax, Nurofen, Paralen, Panadol, Aulin, Nimesil, Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin, Coldrex, Paramax, Trigrip, Valetol, Saridon a většinu dalších volně prodejných léků proti bolesti.
V praxi jsem se setkala s rupturou žaludku následkem několikadenního podávání ibuprofenu. Dále jsem několika zvířatům, kterým majitel s dobrým úmyslem podal výše jmenované léky, prováděla vyšetření krve. U všech byly zvýšeny hodnoty jaterních enzymů = důkaz poškození jater.

http://veterinaprostejov.webnode.cz/vet ... nebezpeci/
a navrhujem túto diskusiu presunúť tu http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f= ... 3&start=15 ďakujem
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Lieky pre psa

Poslaťod MisheliQ » Štv 26.09.2013 9:25

Zb.zákonov č. 362/2011 o liekoch a zdravotníckych pomôckach a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Podávanie veterinárneho lieku
(1) Veterinárny liek je oprávnený zvieraťu podať
a) veterinárny lekár podľa osobitného predpisu64) zodpovedný za ošetrenie zvieraťa (ďalej len „ošetrujúci
veterinárny lekár“),
b) vlastník zvieraťa, držiteľ zvieraťa alebo iná osoba, ktorá koná na zodpovednosť vlastníka zvieraťa (ďalej
len „chovateľ“), ak

1. bol poučený o diagnóze, spôsobe podania, indikácii, dávkovaní, dĺžke liečby, cieľovom druhu zvieraťa,
kontraindikáciách, negatívnych účinkoch a ochrannej lehote podávaného veterinárneho lieku,
2. neexistuje riziko pre bezpečnosť spotrebiteľa z hľadiska obsahu rezíduí v potravinách živočíšneho
pôvodu, ktoré sa získajú z liečených potravinových zvierat,
3. bol ošetrujúcim veterinárnym lekárom vopred poverený podaním veterinárneho lieku, ktorý toto
poverenie zaznamenal v evidencii podľa § 104.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2011-362
Veterinárny liek určený na parenterálne podanie je oprávnený zvieraťu podať len ošetrujúci veterinárny lekár!
*parenterálne podanie lieku: intravenózne (vnútrožilové), intramuskulárne (vnútrosvalové), subkutánne (podkožné), intraperitoneálne (do brušnej dutiny), intradermálne (do kože), intrakardiálne (do srdca)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Lieky pre psa

Poslaťod Dana D » Štv 26.09.2013 10:08

Dievčatá, existujú nejaké lieky od bolesti pre psa pri nešpecifických ochoreniach?
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Lieky pre psa

Poslaťod gaidheal » Štv 26.09.2013 10:20

my sme dostali od bolesti Cimalgex
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby