Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Snezienka123 » Uto 12.11.2013 13:17

Včera sme boli u veterinára, vo vzorkách sa našla kopa kvasiniek (kvasinková infekcia) a bakteriálna infekcia.
Kvasinkovú neviem kde mohla chytiť :nwm: a bakteriálnu si tam vraj mohla zaniesť sama tým neustálym škriabaním, vylizovaním a okusovaním sa.
Takže zatiaľ je naordinovaná liečba lokálna, umývanie v chlorexydermovom šampóne a nizoral šampóne...mám rozpis, ktorý deň treba ktorý použiť :lol: a v pondelok zasa na kontrolu.

Psina na mňa už pozerá ako odsúdenec na smrť, keď vie, že jej to idem večer umývať :ua: ...no teší ma aspoň to, že sa to aj za tie dve umytia chlorexydermom podstatne zlepšilo počas víkendu.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Vikiki22 » Sob 16.11.2013 9:41

zofii, kontaktná alergia/podráždenie? Nedostali sa do styku s niečím nezvyčajným napr. počas prechádzky?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod janajka » Pon 02.12.2013 18:02

Aj mne sa pes zacal skriabat. Krmim stale tym istym krmivom. Ma novy pelech ale aj ten som vyprala. Nekupem ju v ziadnom sampone. Srst ma taku vyplznutu - chyba podsada. Skriabe sa na bruchu, niekedy na krku. Skriabe sa tak surovo, vykusuje a vylizuje, hlavne v noci. V srsti nema blchy ale na bruhu na jednej strane som jej objavila take scervenanie a az male krvave ranky. Veterinarka predpisala antibiotika, brali sme antibiotika, nejak sa to nezmenilo a po tyzdni predpisala antibiotika opat a aj s nejakou mastickou. Dnes pozeram, mne sa zda, ze to ma horsie, sa to rozsirilo este dole na brusko a hore ku krku. (skriabe sa aj maly pes, len nie tak intenzivne, ten ma nieco podobne na nohe ale v malej forme.) Co to moze byt?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod janajka » Štv 19.12.2013 8:58

Diky za rady a skusenosti. :lol:

Kozne problemy su velmi tazko diagnostikovane, moze to byt naozaj hoccco. Popisem postup u nas. Neustale skrabanie, hryzenie, vylizovanie neprestavalo a preslo az do vyskriabanych a vykusanych ran a strate srsti na urcitych miestach. Preto bolo nutne problem riesit. Zmenila som granule na povodne, vyprala novy pelech. Dostala dvojake antibiotika, daku masticku. Nic nepomohlo.
Preto sme navstivili veterinara cislo dva a zacali problem riesit radikalnejsie. Zacnem od zaciatku, Gaie vytlacil vacky (mala ich plne a zapachalo to :blee: ) pretoze aj to moze byt dovod svrbenia. To co sa tam totiz nachadza, koluje v krvi. Dostala sampon, v ktorom ju treba kupat 2 krat do tyzdna po dobu 3 tyzdnov - potom kontrola u veterinara, ci sa to zlepsilo. Medzitym krmit len granulami, ktore dostava bezne. Ziadne ine jedlo a pamlsky plne alergenov v ziadnom pripade nie. Gaia je v liecbe, Vianoce bude musiet prezit bez dobrot. A bude si musiet zvyknut, ze ziadne cvicenie na pamlsky.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Bad » Štv 19.12.2013 9:26

janajka píše:Diky za rady a skusenosti.

:lol:

Aribo se rovněž drbe v tříslech a u koulí, má tam stroupky, napatlám aloe vera (na což trvale zapomínám a vzpomenu si až v noci, když se drbe a kouše) - v dávnověku, když jsem to naposled napatlala (a on tam byl ještě holátko), byl delší dobu pokoj.

A mimo téma:
- Badyho trápilo ucho, vyčistlili jsme a dali rovněž aloe vera a je klid
-zkušenost s hot spotem - ošetřováno hypermanganem a hlavně sudocremem (typ z DF), který má snížit svědivost a bolestivost, což je hlavní problém - svědí - pes se hryže- zanese si do rány bakterie a průser je na světě - a paráda, Aribo nechal hotspot v klidu :jupi: takže žádná hniloba a atb. se nekonaly.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Elis » Štv 19.12.2013 20:23

janajka píše: veterinara cislo dva a zacali problem riesit radikalnejsie.


udelal seskrab, vzal vzorek? nebo jen dal naslepo sampon?
a k tem pamlskum - pozivam domaci:-))
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 19.12.2013 21:13

Offtopic:
Bad píše:Aribo

ježiš aké má pekné meno, nikdy som si nevšimla ako sa volá pastevec...nehnevala by som sa, keby si mi ho poradila v téme Mená pre šteniatka :lol: fakt pekné a zvučné :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Bad » Pia 20.12.2013 7:48

Offtopic:
MisheliQ píše:ježiš aké má pekné meno, nikdy som si nevšimla ako sa volá pastevec...nehnevala by som sa, keby si mi ho poradila v téme Mená pre šteniatka fakt pekné a zvučné

Všimnout sis nemohla, páč ho vytrvale nazývám pastevcem a ze začátku jsem mu říkala Bou. Aribo je jeho skutečné jméno, píše se Haribeau a fakt je výborně zvučné :jop: :ahoj:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Lindchen » Ned 19.04.2015 13:16

Prišla som do témy s otázkou, existuje ešte nejaký iný dôvod škriabania sa výslovne len na papuľke okrem alergie? U bubina sa alergická reakcia prejavuje tým, že sa škriabe najmä v oblasti krku, za ušami a vyhrýza si slabiny, olizuje predné labky. Nič z toho teraz nerobí. Len si škriabe a šúcha papuľku, normálne aj pacičkou si "hladká", šúcha miesta okolo ňufáku a za ním. Nejaký nápad? Môže to ísť od zubov alebo nejaký parazit...? :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Whip it » Ned 19.04.2015 20:31

Lindchen, vytok z nosa nema ? Nejake zmeny na srsti/kozi v tej oblasti ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod pigie » Ned 19.04.2015 20:46

Zvlastne tieto prejavy. Kamaratkina fena si zase pri potravinovej alergii suchala len a len nos. Az do krvi. O stenu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Shel-chan » Ned 19.04.2015 21:57

Kesynka si zvykla vrch nufaka suchat do krvi o koberec, az jazvu tam mala. Ale podla mna sa tam len zababrala a nevedela utret :ha:

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Škrabanie ucha hryzenie laby

Poslaťod Ninqua » Pon 20.04.2015 13:56

Ahojte môj pes Rasa: Shi-tzu si stále škrabe ucho asi v ňom niečo má a druhá vec si stále hryzie labu Prosím pomôžte mi. Ďakujem.
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Whip it » Uto 21.04.2015 14:25

Pomoct mozeme len v zmysle odporucit ti navstevu veterinara.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod nufin » Str 22.04.2015 10:33

Lindchen, moja to robila tiez, prisla veterinarka a povedala ze to je velmi pravdepodobne alergia.
Tiez nemala ziadne ine priznaky. Teda zacalo to tym skrabanim nosa. A po ca. 2 tyzdnoch sa zacala skrabat aj inde. Ale ziaden vytok z nosa ani nic. Ani tam nic nemala - v nose ani na nose. Teraz sme jej nahodili eliminacnu dietu, a preslo to.
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby