Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Zarušík » Pon 01.04.2013 21:50

meggie26 - pretože ako som sa na tomto fóre dočítala, je bežná alergia, resp. teda intolerancia na obilniny a tiež na ryžu atď, v tomto ryža je.
Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod meggie26 » Pon 01.04.2013 21:59

no v tom ryža teda nieje :smile:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Zarušík » Pon 01.04.2013 22:35

Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod meggie26 » Pon 01.04.2013 22:45

Pravdepodobne niekde nemčúri spravili chybu lebo toto je originál zloženie:
ITA
farina di pesce (29%), mais, olio di mais, olio di pesce, lievito di birra, polpa di barbabietola, lievito disidratato (Bio MOS) (0.1%), FOS (0.08%), oli e grassi vegetali (Elaeis guineensis), sostanze minerali, Yucca schidigera, Glucosamina (0.047%), gambo d’ananas (0.025%)
ENG
fish meal (29%), maize, maize oil, fish oil, brewer’s yeast, beet pulp, dehydrated yeast (Bio MOS) (0.1%), FOS (0.08%), minerals, Yucca schidigera, Glucosamine (0.047%), pineapple stem (0.025%).
SVK
Rybia múčka (29%), kukurica, kukuričný olej, rybí olej, pivovarské kvasnice, repné rezky, sušené kvasnice (Bio MOS)(0.1%) FOS(0.08%), minerály, Juka (Yucca Schidigera), glukosamín(0.047%), ananás(0.025%)
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Zarušík » Pon 01.04.2013 23:43

Aha, tak to potom hej. A kukurica a kukuričný olej nemôžu byť problém?
Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod babystaff » Uto 29.10.2013 2:54

dufam ze mi poradite, ja som uz zufala :ua: moj psik mal ranku na pleci, na kt. sa mu spravila chrasta. a on si tu chrastu stale odskrabava, uz asi 5 dni. tym padom sa mu rana zvacsila a stale sa mu to nemoze zahojit. nenapada ma ako by som mu mohla zabranit si to skrabat, skusala som leukoplast, nema vyznam. omotat mu to tiez neplni ucel. vcera aj dnes sa nam podarilo chrastu udrzat do vecera davala som pozor stale a potom ked odbehnem zas, neda sa byt vsade. uz mi je zle z toho ze to ma stale ako keby zive a krvave :rozlucka:
Pes je láska na celý život.
babystaff
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Hryzenie a škrabanie sa

Poslaťod helusik » Pon 04.11.2013 20:40

Ahojte, moja 5 mesačná fenka sa začala dosť intenzívne škrabať a hrýzť, viackrát denne niekedy to trvá aj pár minút, už sa mi to prestáva pozdávať. Parazity by nemala mať, takisto sme nepoužili ani žiadne kozm. prípravky. (jedine po príchode z von dovnútra jej utriem labky detskými vlhčenými obrúskami). V stredu sa chystám aj ku veterinárke, len som sa predtým chcela opýtať či máte s takýmto ničím skúsenosť.

Ďakujem za každú radu. :klobuk:
ObrázokIf there are no dogs in heaven then when I die I want to go where they went
helusik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Žilina

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Vikiki22 » Pon 04.11.2013 22:19

Popísala si to veľmi, veľmi všeobecne. Môže to byť čokoľvek - parazity, baktérie, kvasinky, alergia...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod helusik » Uto 05.11.2013 21:57

Kožu a srsť som dôkladne prezerala, nespozorovala som nič abnormálne, koža je úplne bez podráždenia, srsť lesklá, nevypadáva, je odčervená, prípravok proti parazitom bol použitý cca pred 6 týždňami (Frontline Combo). Miesta, kde sa hryzie sa líšia, všimla som si že dokonca sa niekedy aj zo spánku strhne a začne hrýzť. :nwm: . Krmivo som takisto nemenila..
ObrázokIf there are no dogs in heaven then when I die I want to go where they went
helusik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Žilina

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.11.2013 22:09

Hm. Ja by som tipovala na blchy - ver, že ich nemusíš vôbec postrehnúť. Alebo potom alergia. Iné ma nenapáda teraz. Veterinár ti určite povie viac.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod ivuška » Štv 07.11.2013 18:06

Naša fenka sa škriabe na lakťoch. Prvý krát to mala cez veľké mrazy tak som si myslela,že to má omrznuté.Vystrihala som tom a potrela betadinom. Zahojilo sa to, ale teraz sa to objavilo znovu.Je to ohraničené,nerozširuje sa to. Škrabe si to hlavne v noci. Je odčervená,análne žľazy vyčistené,krmivo stále to isté.Inde má kožu čistú,bez lipín,srsť krásne lesklú.Spáva väčšinou (jej voľba)na podlahe.
ivuška
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod helusik » Štv 07.11.2013 23:47

Vikiki22 píše:Hm. Ja by som tipovala na blchy - ver, že ich nemusíš vôbec postrehnúť. Alebo potom alergia. Iné ma nenapáda teraz. Veterinár ti určite povie viac.

Tak sme boli na klinike, že vraj to môže byť zapríčinené genetikou a teda že pitbully sú náchylnejšie na kožné problémy. Dostali sme vitamíny na zvlhčenie pokožky, o 2 týždne kontrola, ale ževraj by to malo byť ok. :ok:
ObrázokIf there are no dogs in heaven then when I die I want to go where they went
helusik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Žilina

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod zuzka:) » Pia 08.11.2013 14:49

ivuška píše:Naša fenka sa škriabe na lakťoch. Prvý krát to mala cez veľké mrazy tak som si myslela,že to má omrznuté.Vystrihala som tom a potrela betadinom. Zahojilo sa to, ale teraz sa to objavilo znovu.Je to ohraničené,nerozširuje sa to. Škrabe si to hlavne v noci. Je odčervená,análne žľazy vyčistené,krmivo stále to isté.Inde má kožu čistú,bez lipín,srsť krásne lesklú.Spáva väčšinou (jej voľba)na podlahe.

má to na tých meistach, čo sa jej opiera o podlahu, ked leží? nemože to mať iba ako keby otlačené a ako ju to dráždi, tak si to škriabe?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Snezienka123 » Sob 09.11.2013 0:10

Tiež sme skončili dnes na veterine, malá sa už asi desať dní škriabe pod bradou a na zadných nožkách a na spodku bruška. Na vnútornej strane zadných nôh a pod papuľkou sa jej robia veľké lupiny (ako keď majú deti lupienku na hlave), bruško neviem, či vyhádzané, či len fľakaté, či podráždené z neustáleho kúsania a vylizovania. Inde na tele nemá nič. Kúpanie dermilenom nepomohlo, ani natretie suchých miest kozmetickým mandľovým olejom, za ten čas, čo som si to všimla, sa to ani nezlepšilo, ani nezhoršilo a ani nerozšírilo na zvyšok tela.
Tak sme vyfasovali na sobotu a nedeľu dávku chlorexydermového šampónu, vet si zobral kopu vzoriek a vraj v pondelok uvidíme, či to je parazit, či to bude alergia alebo puberta :nwm:, tipujem to na parazita :hmm:
Nemenili sme ani šampón, ani kondicionér, ani početnosť kúpania, ani stravu, v októbri bola aj odčervená a aj som jej dala advantix
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod zofii » Uto 12.11.2013 12:14

Dobry den...mam doma troch bernskych salasnickych psov a uz dlhsiu dobu sa casto skrabu ale len v oblasti bruska a neviem ako im pomoct lebo aj ich striekam proti blcham sprejmi su odcervene a prehliadavam ich si nemaju blchy ale nevidela som zeby mali...viem ze blchy nemusi byt vidno ale tiez nemaju ani ziadne flaky po sebe...jednoducho vobec nic...neviete mi poradit co by to nahodou mohlo sposobovat to svrbenie-skrabanie? Dakujem
zofii
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby