Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod pigie » Uto 06.12.2016 17:55

Najst veterinara, co neda okamzite kortikoidy, ale bude chciet urcit pricinu. Skuste MVDr. Panakovu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9565
Bydlisko: Bernolákovo

Barfer.sk

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod mart.ina » Uto 06.12.2016 17:56

Toto je symptomatická terapia, nie riešenie príčiny. Nehovorím, že to nemôže na kortikoidoch skončiť, ale pokiaľ máte záujem, najlepšia je diagnostika. Existujú kožné alergické testy či je aj možnosť testovania alergénov z krvi. Existujú potom akoby vakcíny proti tým konkrétnym alergénom, možnosti sú rôzne. Doprede upozorňujem, že diagnostika alergií nie je lacná záležitosť.
Viete aspoň o nežiadúcich účinkoch kortikoidov, hlavne pri dlhodobom užívaní? Nehovoria o pravidelnom monitorovaní parametrov v kri a pod.

Hypoalergénnu dietu ste držali ako dlho? A naozaj poctivo, bez akýchkoľvek pamlskov a ničoho iného? Ešte existujú aj analergénne diety prípadne.
Ako vzhľadom k veku kedy to začalo to alergia v kľude byť môže, v podstate na čokoľvek, ale určite by bolo vhodné dodiagnostikovať. Predpokladám, že parazitov máte vylúčených?
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 727

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod brcana » Uto 06.12.2016 18:22

no veterinár nám to dal akože zatiaľ, aby jej ustálo to utrpenie škrabania sa.. aby sa zahojila.. aj on vravel, že to môže byť vlastne čokoľvek.. ale že asi najskôr alergia.. ak by sme chceli vedieť z čoho, tak že tie testy stoja okolo 100 eur alebo tak nejak?
čítam si práve o tých kortikoidoch.. preto sa pýtam, že čo s tým.. teraz berie prednison 5.. 2 krát denne štvrťku.. má 7 kíl..
mala hypoalergénne granule 3 krát veľké 15 kg balenia.. už neviem ako dlho časovo to mohlo byť.. vzhľadom na to že dostáva 1 krát denne podľa odmerky a je maličká..
brcana
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod svetka1 » Štv 15.11.2018 11:13

Dobry deň viem, že je to už dlho, ale ako ste dopadli so svojim šteniatkom. My sme si kúpili ajcka russela, ma 3 mesiace a neustale sa škriabe. Preto ma to zaujíma.
svetka1
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Margita » Štv 29.11.2018 12:24

Parazity ste vylúčili nemôže mať blchy?ma nejaké chrasty po tele,supiny.hole miesta,z akých podmienok pochadza,ked ste ho brali sa neskriabal?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5404
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod kellee » Štv 29.11.2018 13:10

a cim je krmeny?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2975
Bydlisko: zapadákov

Predchádzajúci

Späť na Choroby