Nespavosť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Nespavosť

Poslaťod sisinka » Uto 08.06.2010 3:27

Dobre ranko,hladala som ci tu uz ta tema nie je a nenasla som,keby niečo,presunte ma diky :no:

A teraz k problemu,
Sisi posledne 3 dni nevie spat.Spi s nami,teda so mnou aj maminou v postely,medzi nami.Nevie si najst miestecko a celu noc prebdi.Raz ide k vankusu,raz k noham...
Cez den tiez spi,moze to byt tym ? ze spi aj cez den,pretoze mamina ked ide k doktorovi tak ju da do"hajan" . Ja ked pridem poobede taak sa s nou šalím,vyvenčím ju a ták.
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: Nespavosť

Poslaťod jakut » Uto 08.06.2010 6:48

Je zmena počasia, možno je jej jednoducho len teplo, aj moje už druhú noc pochodujú :ach:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nespavosť

Poslaťod Mackie » Uto 08.06.2010 8:43

tak u mojich psov sa prejavilo zase nejake posunutie rytmu - vsetko v poriadku, akurat zacali chytat druhy dych po veceri okolo 10 vecer, a tahaju to az do polnoci, co verim, ze sa nemusi pacit susedom pod nami ("doma" je to jedno, bytovku nemame z papiera, ale v podnajme to bude horsie)
standardne si lahaju spat prvi oni, teraz ja lahnem a este pol hodiny chodia hore dole (a ze chodim spat neskoro je asi jasne)
ked si chcu chodit, nech si chodia, balkon tu nie je v mojej izbe, tak nech si tam idu, ale musia byt ticho, ziadne hlucne zabavky
ak to bude takto, neriesim, fakt sa nenormalne oteplilo a ked pes den prespi intenzivnejsie, tak v noci by radsej "cosi" robil
asi uz je cas na dlhsie predspankove vencenie, coskoro opat v slapkach a pyzamovych odevoch :heh:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Nespavosť

Poslaťod jakut » Uto 08.06.2010 12:38

Mackie asi áno, ja som aj včera vybehla, ale len na dvor, hoci sme sa tam zdržali trochen, nebol to len cik :no: Chester sa mi vobec nevedel najako ulozit, toto pomohlo zdá sa aj jemu aj mne a bolo nádherne teplúčko, božsky ako agustovú noc.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nespavosť

Poslaťod ika37 » Uto 08.06.2010 15:43

no tak v lete trpi nespavostou asi viac hafanov to aj nasa Becky, cez den ked je horuco to len spi a ziadny pohyb ani von ju neviem dostat za to ked sa ochladi trocha, ze je tak na vecer tak to jak keby 100 volov do nej voslo, uplna katastrofa s nou.
ika37
Šteniatko
 
Príspevky: 57

Re: Nespavosť

Poslaťod sisinka » Uto 08.06.2010 16:49

Dakujem,myslela som si ze to moze byt aj nejaka,hm choroba :ha: Večer s nou pojdem kolo 8 do 9 nech si pochodí.
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: Nespavosť

Poslaťod Lindchen » Str 18.02.2015 9:03

Chvalabahu nemusím zakladať tému :lol: .

V poslednom čase mi bubík horšie spáva. Častejšie sa budí, ma ľahký spánok, prehadzuje sa, chodí po byte. Po prechádzke sa zvykne schúliť na posteľ do klbka, ale nezaspí, len pozerá, skôr pozoruje. Uňho veľmi netypické, odjakživa to bol spachtoš. Zaspal, ešte ani poriadne neležal.
Žeby mal nejaké bolesti alebo nepohodu nevyzerá, je pokojný, uvoľnený. Len na ňom vidím, akoby sa mu nedarilo zaspať. Sem-tam kňučká, ale skôr kvôli pozornosti. Nikto ho neruší, mačka je tiež spachtoš. Aktivity má primeranú veku a kondícii, cca 3-5 hodín denne vonku, zriedkavejšie menej.
Uvažujem, čo sa zmenilo, či stárne (vekom psy psia buď neprimerane viac alebo naopak veľmi málo)... Nejaké nápady? :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nespavosť

Poslaťod Margita » Str 18.02.2015 11:22

u nas je to prave uplne naopak,Rody spi ako zarezany,nezobudi sa ani ked vojdem do izby,ani ked si k nemu cupnem,az ked sa ho dotknem a aj to po par sekundach...ale zas ako sa mi zdalo ze nepocuje,tak sa mi zda ze zacina pocut :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nespavosť

Poslaťod Lindchen » Str 18.02.2015 11:24

Začína počuť, hej :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nespavosť

Poslaťod Margita » Str 18.02.2015 11:29

Offtopic: by si neverila :lol: ale fakt,predtym ako by nereagoval na nic,a teraz uz hej ,hlavne na stekot,niekto tu vrkne a uz je hore oj on a stekaju tu vsetci traja :lol: sranda,ked zacnu,zavolam Darinu a Derika a Rody potom stichne ked oni prestanu alebo dobre reaguje na zamavanie,ked steka a kukne na teba pri tom ,tak mu zakyvam a prestane :lol: aj vonku,z balkona steka a pes, a to pocuje,ale nevie odkial steka,lebo zacne ale do opacnej strany ako ten pes
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nespavosť

Poslaťod Bad » Str 18.02.2015 11:35

Lindchen - srdíčko?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nespavosť

Poslaťod Lindchen » Str 18.02.2015 11:40

Hm, aké ďalšie príznaky príp. sledovať? Lebo sa mi nechce prísť k vetovi, že pes horšie spí, to je asi málo na nejakú dg.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nespavosť

Poslaťod Bad » Str 18.02.2015 12:01

Dušnost, kašel (vůbec nemusí být výrazný, častý ani souviset s námahou), snížená chuť k jídlu, hubnutí i při zachování krmné dávky, můžou být otoky, dřív se unaví......ale ono ty příznaky nemusí být zrovna dvakrát zřetelné....a ber to tak, že já už jsem poněkud paranoidní :ua:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nespavosť

Poslaťod Lindchen » Str 18.02.2015 13:22

Z uvedeného zatiaľ nič, budem sledovať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov


Späť na Choroby