Alergia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Alergia

Poslaťod Mackie » Pia 28.05.2010 13:56

Lucia, teraz k tebe :no:
davali ste psa testovat aj na kozne choroby napr.? na nejake roztoce, plesne atd..
lebo sice tou mastou mu liecis postihnute miesta, ale to je len priznak, bolo by treba zistit pricinu, ci nou je naozaj len to vykusovanie, alebo aj nieco ine :no:

ake lieky berie?
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Alergia

Poslaťod katkariinka » Pia 28.05.2010 15:06

Mackie,
tvoj pes ma alergiu na psa?

Myslim, ze ist cestou vakciny je najlepsie, pretoze sa tak skutocne riesi pricina. Drzim palce, nech vakcina zaucinkuje. Co mam ludskych priatelov, ktori beru taketo vakciny, tak vsetkym pomohlo.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Alergia

Poslaťod Mackie » Pia 28.05.2010 15:59

ano je alergicka sama na seba :heh:
v praxi to znamena, ze by bolo dobre ju "castejsie" kupat v nejakom hypoalergennom sampone, ale na toto mala reakciu najslabsiu (opuch 8x7mm na rozdiel od inych 15x15 a viac), tak snad obycajne namocenie niekde v rieke a obcas vycesanie to poriesia (fakt neviem)
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Alergia

Poslaťod Nyssa » Pia 28.05.2010 16:07

mackie, prosím ťa, kde si robila tie testy? koľko stoja? zisťujú sa len alergény ako pele, roztoče a tak? potravinové alergény nie?
určite tiež odporúčam po každej vychádzke psa opláchnuť, ja dokonca keď vysávam byt, tak povysávam aj ju. Zo začiatku dostávala Zodac 3xdenne, po 2 týždňoch sme znížili na 2x denne, neskôr na jednu a potom úplne vylúčili. teraz jej dám z času na čas, keď vidím, že sa to horší. u nás je to však tiež spojené s análkami a oficiálne sme alergiu potvrdenú nemali, len podľa "správania sa" organizmu a kože
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Alergia

Poslaťod katkariinka » Pia 28.05.2010 16:09

My sme uz doma riesili, ze ci nemoze mat Lisa tie svoje flaky aj z niecoho ineho nez zo stravy, no a bavili sme sa aj o alergii. A ako velky for sme dali, ze je mozno alergicka na psy...
A ono je to fakt mozne...
Inak, tie kozne testy alergii robia vetovia bezne? Uvazujem, ze by sme na ne skocili, nech vieme, ci to ma fakt zo stravy, alebo aj z niecoho ineho.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Alergia

Poslaťod Mackie » Pia 28.05.2010 16:35

testy nerobi kazdy veterinar, skor len kliniky, kde su na to specializovani veterinari, je to intradermalny test ako u ludi, cize potom sa tie vpichy vyhodnocuju
ja som ich davala robit v Kosiciach na UVL u Dr. Kyselovej (kontakt som mala od svojho veterinara Dr. Petrika), cena 55 eur
test bol takyto zakladny, co som citala na nete, v ramci jednotlivych "suborov poloziek" sa daju robit aj testy na kazdu jednu (ale tam by uz bola "ina" cena za to)
tu vidite aj nase vysledky :no:
Obrázok

v inej teme pisala Stanislava, ze uz existuju aj testy na potravinove alergie, ale nie u nas, oni maju nejaku takuto dohodu s laboratoriom v Nemecku, cena 80 eur len za samotny test + dalsie naklady (doprava, odber krvi), a robi sa to teda z krvi

Nyssa a ona sa len skriabe, alebo ma aj ine prejavy na kozi? ja som prave preto, ze sa "len" skriabala a nemala ziadne kozne prejavy isla rovno na tie alergotesty, neskusala som davat ziadne krvne testy ani kozne stery, tak len dufam, ze aj z tychto zabaviek nieco nema
a zacala som to riesit prave preto, ze analky sa prakticky ustalili a to skriabanie neprestavalo ale zhorsilo sa
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Alergia

Poslaťod Nyssa » Pia 28.05.2010 16:43

no my sme robili stery, tam žiadne zvieratká nenašli :ua:
ona sa najprv vyhádže a to ju následne svrbí a potom sa škriabe, ale nie vždy. napr. preletí po vyššej tráve a už má brucho samý pupenec. tiež je rozdiel, keď sa vyhádže napr. z kuracieho mäsa (ako naposledy som jej dala neuvážene kuraciu konzervu a psa som z toho dostávala ATB), to má také mokvavé ranky, ale napr. vonku (ale to práve nikdy neviem z čoho), vtedy sa vyhádže tak "inak" neviem to opísať, my sa našťastie držíme v poslednej dobe, len dnes som si akurát všímla, že začala brutálne kýchať, takže už ju dávam na Zodac, len ona blbaňa mi vletí rovno do odkvitnutej púpavy :pac:
suma sumárum: som z toho zúfalá, čim viac ju sledujem, tým si myslím, že má alergiu na celý svet a nakoniec to vlastne ani alergia nemusí byť...
jo, inak mne tiež vet hovoril o tých vakcínach a že to ti vlastne vyrobia "na mieru" pre každého jedinca
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Alergia

Poslaťod Mackie » Pia 28.05.2010 16:56

no tak ak sa ti dari udrziavat ju v "pohode" tym Zodacom, tak snad by to aj mohlo takto ostat (a vyhnete sa kurcatam), ale ak ma realne aj nejaku pelovu alergiu aj potravinovu alergiu, tak aby si to ustrazila, chcelo by to naozaj zistit, na co presne je alergicka, podavat vakcinu a popri tom prisnu eliminacnu dietu a tak mozno po 4 mesiacoch by sa ukazalo, ci to funguje
je to horsie v lete ako v zime predpokladam, ked jej vadi ta trava.. vakcina by sa mala zacat uzivat pred sezonou, takze to by stacilo skusit tie testy na jesen a pripadne v zime zacat pichat

no, akoze zakaz psovi, nech sa nevala v tej pupave, nech nepcha hlavu do toho bunca travy, nech nebeha cez tu vysoku burinu :ach: :heh:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Alergia

Poslaťod Nyssa » Pia 28.05.2010 17:03

takú mini eliminačnú diétu máme za sebou, takže je to kura a pravdepodobne ju dráždi aj ryža, preto sme teraz na acane - novej rade...
podľa toho, čo si písala, tak pre nás je vakcína už neskoro, bude mať 6 rokov, ale testy si pôjdeme dať na jeseň spraviť :yes:
no, akoze zakaz psovi, nech sa nevala v tej pupave, nech nepcha hlavu do toho bunca travy, nech nebeha cez tu vysoku burinu

:jop: :aaa:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Alergia

Poslaťod LuciaKOC » Sob 29.05.2010 7:21

Kenny je určite alergik, nieje to kožný problém, pretože v zime mu nič nieje.. začína to na jar, končí na jeseň :ua:
a ja tym vakcinam velmi neverim, aj ja som alergička, už tretí rok chodím na vakcíny a tento rok na jar mi bolo HROZNE... ešte horšie ako minulý a predminulý rok...
No mi sme ho liečili práve tou prvou možnosťou, čo si písala, kortokoidmi, ale prave sme prestali... natierame ho tým už tretiu jar a leto a už stačí... skúsili sme niečo iné, na zápaly kože, na potlačenie tých vyrážok a svrbenia.. uvidíme, máme to len od piatku.. dam vedieť, ako to vyzerá..
a každý večer dostáva pol tabletky Zodacu...
veterinárka mi ešte radila skúsiť homeopatiká..
LuciaKOC
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Košice

Re: Alergia

Poslaťod LuciaKOC » Sob 29.05.2010 7:52

a zabudla som, samozrejme ho po kazdej prechadzke sprchujem...

prave som nasla na internete Lososovy olej pre psov Kronch... je to aj na alergie a okrem toho aj na kopu inych veci, ja to skusim...
LuciaKOC
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Košice

Re: Alergia

Poslaťod Nyssa » Sob 29.05.2010 8:17

Lucia, podľa môjho názoru 1/2 Zodacu je málo. máme približne rovnako veľkých psov a ako som písala, my sme začínali s 3 tabletkami denne - ráno, na obed, večer. skús dať napr. 2 - 1 ráno a 1 večer, u nás - aj keď by také účinky zo Zodacu nemali byť, Meggie bola prvých pár dní taká ospalá. a ak to nezaberie, treba vyskúšať iné antihistaminiká, mne vet hovoril, že na každého zaberá niečo iné, presne ako u ľudí.
a do lososového oleja určite choď, ja na neho nedám dopustiť :jop:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Alergia

Poslaťod LuciaKOC » Sob 29.05.2010 11:24

ďakujem veľmi pekne za radu :)
čiže odporúčaš aj ten olej?
LuciaKOC
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Košice

Re: Alergia

Poslaťod Nyssa » Sob 29.05.2010 12:43

určite :yes: uškodiť neuškodí a moja sučina mala po ňom aj krajšiu srsť, aj koža bola lepšia a je to aj dobrý doplnok stravy :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Alergia

Poslaťod Mackie » Sob 29.05.2010 13:07

a hlavne to su omega mastne kyseliny, ktore vo vseobecnosti podporuju imunitu, preto sa odporucaju pri alergiach
ja davam psom v tabletkach rybi olej, predtym Dermanorm
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby