Alergia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 20:46

Kokosák dnes dorazil, tak aplikujeme, vyzerá to sľubne. :yes: Výhoda je aspoň to, že psík mi krásne vonia, lieči to zároveň aj tú podráždenú peru a ešte si to nechá v pohode natrieť bez protestov. Už po troch hodinách sa zmiernilo začervenanie.
Aj toto mu teraz veľmi psychicky pomohlo, taká prkotina... že to nesmrdí a nie je mu nepríjemné nanášanie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Uto 17.07.2018 13:55

Hlásim sa opäť - kombinácia konopného oleja do stravy a natieranie kokosáku prinieslo výsledky. Uši bez zápachu a pekné biele, papuľka mierne začervenená, ale už nie navretá a opuchnutá, škriabe sa podstatne menej.
Tie uši ma potešili, tam aktuálne nemôžem nič dávať, len ušnicu jemne prejde kokosákom, inak dnu nesmie nič. Napriek tomu sa zlepšili, čo znamená, že imunita sa už dokáže s tým náporom pobiť. :aplause:
Zdá sa mi, že nejako synergicky zapôsobila aj Dokonalá láska na zúbky - aplikujem 3 dni.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod katkariinka » Uto 17.07.2018 17:01

hriva píše:Offtopic: kolko stojí ten eqoural a aký je rozdiel medzi tým a prednisonom? Ináč ja vetmedin ktorý je tiež dosť drahý kupujem u dedinského veterinára, nemá to bežne u seba ale vždy mi objedná a vychádza to lacnejšie ako v Ba

5kg Lisa berie 25mg equoral denne, vychádza nás to okolo 25eur mesačne.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Alergia

Poslaťod katkariinka » Pon 25.03.2019 20:20

Po dlhšom čase sme boli "u kožného" :) doteraz bola Lisa na tom equorale, lekár nám navrhol skúsiť cytopoint - injekcia, ktorá by mala pôsobiť proti svrbeniu na 4-12 týždňov. Dnes sme to dali, tak som zvedavá.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Pon 10.06.2019 9:12

Šupnem to asi sem...
Musím dať malému vyholiť papuľku, robili ste niekto? Treba na to uspávať? Ošetriť sa nechá, aj sa s ním dobre manipuluje, ale už má toho plné zuby a aj ho to bolí/páli.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod pigie » Pon 10.06.2019 9:46

Uspavat netreba, ked to zvladne Fry kazdy druhy tyzden, to uz da hocikto. Problemom moze byt citlivost, ale Hugovi som tiez holila kde co a nikdy nebol vacsi problem. To date.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Pon 10.06.2019 9:48

Treba s tým na veterinu? (liečivá mám a postup aplikácie viem) Či aj v salóne? Asi radšej vet, čo..?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod pigie » Pon 10.06.2019 9:55

Neviem, ja som vzdy holila sama, co bolo treba, jedine, ked som potrebovala k vetovi pre lieciva, tak som nechala vyholit tam :nwm: Ale ak nemas skusenost a holila by si po prvy krat, tak zbehni radsej k niekomu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Ned 23.06.2019 9:11

pigie, ty si mi to tuším písala, že Sudokrém ti prestal zaberať. Tak už sme tam. Postupujem rovnako, len dávam koloidné striebro na to. Zatiaľ dobre. A bude musieť byť s golierom, chudák. :ua: Nič sa nedá už robiť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 8:20

Skus este ten bepanthen. Ale teda viem presne na co narazas, ja som mala pocit, ze to uz sa nikdy nezhoji, coraz tazsie a tazsie sa to vsetko hojilo :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Alergia

Poslaťod Sunny » Pon 24.06.2019 8:59

Mne sa na hojenie ran este osvedcili maste na popaleniny - ja mam konkretne Flamigel. Je to chladive, dezinfekcne, ukludnuje to (mne to pomaha aj na stipance od komarov) a urychluje to hojenie a regeneraciu koze. Odskusane na psoch aj na ludoch (tatkovi sa ako cukrovkarovi tazsie hoja akekolvek rany a toto mu uplne zazracne zabera).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Pon 24.06.2019 9:28

Ďakujem, pozriem oba.
Už mám pocit, že naňho celý deň len niečo patlem. Väčšina našej interakcie je ošetrovanie. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod DiamonD » Štv 02.04.2020 17:28

Ahojte myslíte že alergia ktorá sa objavila od cca 3 mesiaca je dôvod na vrátenie časti kúpnej ceny v prípade ak to nieje spomenute v zmluve?
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Alergia

Poslaťod Slausa » Uto 02.08.2022 10:57

Uz zas to zacina... Druhy rok po sebe, v auguste sa mi zacina Sur skriabat a vyhryzat. Hlavne kolena, boky - slabiny, potom na hlave a hube. Uz tu zimu, ked prisla (2020/2021) mala na labach a hube kvasinky, vtedy bolo strasne vlhko celu zimu. Pomohlo klasika - kupat v clorexyderme, ako prestalo to mokro vsade tak to ustupilo
Veterina vlani jedine co dokazala bolo "vet dieta, hypoalergenne zradlo a ked sa bude skrabat tak apoquel". Tak bola 3 mesiace na vet granuliach, moc to nepomohlo, ak, tak len trochu odlahcit organizmus (?). Preslo to na jesen, nejak v oktobri cca.
Ide august, ide skrabanie. Uz vlani sa mi nezdalo, ze je to zo zradla, tipovala som to skor na nieco z prostredia, teraz sa mi to tym, ze je to prakticky do roka a do dna ciastocne potvrdilo. Napada mi len kvitkuce volaco, viem ze v tomto obdobi je ambrozia. Ale inak vobec netusim co ine. Babo rad :nwm:
Dat ju na apoquel je moznost, vlani ho par x dostala ked to bolo na nevydrzanie a jej samej z toho hrabalo. Problem je snad len cena, sialene drahe je to
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Alergia

Poslaťod Mackie » Uto 02.08.2022 18:25

Psom sa robia take iste podkozne testy ako ludom, skus pohladat veterinara, ktory sa tomu venuje. Ja som bola pred X rokmi na UVL v KE. Pes mal pozitivnu reakciu skoro na vsetko, dostal na to vakcinu na rok, a uf uz sa to nevratilo, tiez to boli nemale peniaze za to.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby