O kilečkách a obezite...

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod 1bubko2 » Sob 08.05.2010 11:55

no ved to je najhorsie....oni vedia o tom ze je tucny aj ze musi schudnut...ale mu proste dopraju .... :ua: aby chudacik nahodou nebol hladnucky...je krmeny masom a granulami....viem ze to nie je bohvieaka kombinacia a ze by sa to nemalo miesat... :ua:
a podla mna on tie prachadzky zvlada dobre aj dlhe...aj velmi rad plava...to je len vyhovorka ze nevladze lebo ked idu obaja psy von tak to je ako s cirkusom....pretoze ich nevedia zvladat nasi...zaujimave ze ked ja s nimi idem tak je to v pohode :hi:

osobne si myslim ze najvacsi problem je s tou stitnou zlazou a mozno mu uz tie davky liekov nestacia? :aaa:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 08.05.2010 15:57

ak ti priberá tak zrejme má hypofunkčnú štítnu žľazu, či berie dostatočne silné lieky musí zvážiť veterinár, ale je to dosť vážny problém, nehovoriac o jeho veku. tam by proste pomohlo znížiť dávku krmiva, prípadne nasadiť diétu, neprejedať ho a trošku viac pohybu, prechádzok.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Dastuch » Uto 21.12.2010 10:01

ahoj...moja mama mi stale pripomina ze dasty je strasne chudy:)a ked mi to uz tolko nahovara tak mam aj ja taky pocit...je to labros,a vazi 36,5 kg...a bude mat 3 roky.mohli by ste mi nejak poradit ako pribrat take 2 kila,mylsim ze by to bolo ok..papa surove,vacsinou hydinu,a sem tam ma masovu konzervu(belcando),,,ci by pomohlo papat viac bravcoviny?:)jaj,a papa trikrat denne v mensich porciach,kedze ma haklivy zaludok,vela zaludocnej kyseliny a podobne:/
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod lucik » Uto 21.12.2010 10:10

trčia mu rebrá? u labrošov je to dosť individuálne tá váha, záleží na tom, akú má kostru.. ja som mala doma príklad dvoch úplne rozdielnych labradoriek - Gipsynka bola ľahkej kostry, najviac mala 33 kg a to bola podľa mňa dosť pribratá, taká akurát váha bola u nej 29-30kg a Candy má pevnú kostru, celá je taká masívnejšia, naposledy vážená mala 37,7 kg, čo sa mi už zdalo príliš aj opticky, ideál keď mala tých 34-35 kg..
a teda tiež záleží, či tie kilá tvorí tuk alebo svalstvo..

inak na pribratie psa - tuky, pečivo, kosti z lisovanej kože.. na energiu psa - jednoduché cukry (med, glukopur)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Dastuch » Uto 21.12.2010 11:06

da sa povedat,ze mu trochu trcia:/viem,ze ked mal okolo 38kg tak to bolo idealne...no skusime nejak pribrat..ja nechapem kde ma tych 36 kg...ale nevadi,skusim ho odfotit:)
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Predchádzajúci

Späť na Choroby