O kilečkách a obezite...

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod zeane » Str 05.03.2008 10:24

FLEUR píše:Mne moja fenecka stale chudne.Pamatam si ze uz mala 8kg,potom schudla na 7 potom 6,5kg a to si udrzala dlhsie.Dnes sme ju vazili u veterinarky a mala 6,32 kg.
Je to OK????????????????????????????????????????


Hlavne pomerne dosť cvičíte :yes: dogdancing a agility a plus prechádzočky, že? Moja otázka - papká dosť? Ak áno, tak choďte pre istotu kuknúť vetka, ale pridala by som jej niečo výživného - napríklad granuličky pre psa v záťaži... :yes: :yes: :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Tasha » Str 05.03.2008 10:50

Môj Darley je trokšku tučnučký, ale už sa nám podarilo pár kíl zhodiť. Keď on je taký sebec, že chce všetko papanie len a len pre seba :oo: Ešte keď schudne také 2-3kg, tak z neho bude zase fešák.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Siss@ » Str 05.03.2008 18:46

pre zeane:
papa dost,niekedy toho spapa az moc :smile:
s tymi granulami pre psa v zatazi to skusime :no:
diky :smile:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Siss@ » Str 05.03.2008 18:47

Ulfheiðr píše:Fleur: máte vyšetrenie na štítnu žľazu?


nemame
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Cuteberry » Pon 11.01.2010 20:16

Moja fenka cotonka je tiez trosku pri sebe, este to nie je az take zle, ale nechcem aby sa to tam dostalo. Papka dietne krmivo pre tucnych psikov od RC ale veterinary. Na prechádzky chodí tak 5-krát do dňa. Ale potom už len spí. Podľa mna je dost leniva, kedze zije stale vnutri. Skusala som agility, ale ju to vobec nebavi. Akykolvek pokus o vycvik odmieta. Ani dogdancing ju nebavi. Chcela by som vediet, ze co by som mala este skusit na udrzanie jej kondicie. Lebo papkala by strasne vela vsetko len hlce jej jedno co je to. Aj ked ja jej to nedavam, od niekoho vzdy nieco vyzobre z amojim chrbtom.Skusala som aj plavanie, ale vodu absolutne odmieta. Ona by len spala a papala, ale to jej nechcem dovolit , aby nebola tucna. Mohli by ste mi nieco poradit ?
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Basha » Pon 11.01.2010 21:45

Co takto vyskusat jedlo ako motivaciu pri cviceni? Napr. toho dogdancingu?
Inak tie prechadzky su ake dlhe? Resp. kolko asi prejde?
Nas prvy pes bol obezny, vetka nam stale nadavala, ze chodi malo von (co on chodil teda viac ako 90% psov na sidlisku, ziadne vychadzky len pri dome), nakoniec sa ukazalo, ze mal metastazy hadam vsade...
Ja odporucim sledovat to aby nedostavala veci pomimo, aby sa nestalo to, ze bude prekrmovana, proste treba vysvetlit, ze ide o zdravie, to ze nam ludom sa dari prejedat netreba aplikovat na psov, ked tomu mozeme zabranit. Ak sa o niekolko mesiacov stane, ze bude mat kopec pohybu a nebude vela jest (ale primerane) a stale bude rovnako obezna, ja osobne by som moc neverila tomu, ze metabolizmus organizmu je 100% ok a mozno by som skusila prejednat s vetom o moznych vnutornych chorobach.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Cuteberry » Uto 12.01.2010 17:11

Tie prechazdky nie su az take dlhe cca 15 minut, vyjdeme na luku a tam ked je dobre pocasie, tak si aj pobehame. Ale ja viem, ze Ved prave, preto sa mi ten vycvik nezda, lebo stale zato chce jedlo :ua: nestaci jej pochvala. Aj ked sa ju nieco snazim naucit vzdy musi ist o jedlo a kym ju nieco naucim tak by mohla zjest aj pol kila. Obcas ideme na zeleninku, a tak. Ale to ju prejde... Tak ale budem skusat dalej a dakujem pekne za rady :smile: inak s vetom som konzultovala a povedal, ze to ze nie je vrchtlik je preto, lebo zije vnutri. Takze si navykne na lenivejsi sposob zivota + ona vsetko jedlo hlce. Poradil mi to krmivo, tak uvidime :)
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Basha » Uto 12.01.2010 19:59

No tak ja na tvojom mieste by som skusila "aktivnejsi program", urcite by som jej aspon jednu vychadzku spravila na tristvrtehodinovku-hodinovku, 15 min podla mna nie je moc. Ja netvrdim, ze vzdy ma mat kazdy cas chodit aspon na hodinu von, tiez niekedy vybehnem len na chvilku. Samozrejme nemyslim hned vyhnat na 3 hodiny intenzivneho slapania ak nie je pes zvyknuty, kludne pomaly postupne pridavat aj len po 10 min ak nevladze...vsimat si aj to ako reaguje na zataz, nepretazovat ak jej to bude robit problemy.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Amaguk » Str 13.01.2010 1:52

Cuteberry píše:Tie prechazdky nie su az take dlhe cca 15 minut, vyjdeme na luku a tam ked je dobre pocasie, tak si aj pobehame. Ale ja viem, ze Ved prave, preto sa mi ten vycvik nezda, lebo stale zato chce jedlo :ua: nestaci jej pochvala. Aj ked sa ju nieco snazim naucit vzdy musi ist o jedlo a kym ju nieco naucim tak by mohla zjest aj pol kila. Obcas ideme na zeleninku, a tak. Ale to ju prejde... Tak ale budem skusat dalej a dakujem pekne za rady :smile: inak s vetom som konzultovala a povedal, ze to ze nie je vrchtlik je preto, lebo zije vnutri. Takze si navykne na lenivejsi sposob zivota + ona vsetko jedlo hlce. Poradil mi to krmivo, tak uvidime :)

to nemyslis vazne, vsak? :no:
pol kila jedla je denna davka pre mojho psa v mierne nadpriemernej zatazi, takze to co pises, beriem ako hodne nadnesene :no:
cvict sa da aj na minim odmeny, niekedy ozaj staci aby si to peso len viac-menej onuchol a omrvinku do papulky. Alebo davaj odmenky dietneho razu - napr. varene kuracia, mozes jej skusit napiesct domace pamlsky a tie davat ako sucast krmenj davky - ono, vseobecne u psov, ktore maju sklob k priberaniu sa maju odmeny zaratat do dennej krmenj davky :no:
plus - treba zvysit pohyb :no: ako radi Basha - pridaj na prechadzkach, a skus jej vymysliet nejake hry, mozno sa chyti - nenechaj ju len tak lenosit a nenachaj sa odradit jej (mozno zdanlivym) nezaujmom

ake krmivo ti poradit vetoch?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Cuteberry » Str 13.01.2010 16:52

no myslela som :lol: mojej denna davka je 75g.... a veto mi poradil satiety support RC
S tou prechadzkou mate pravdu, ja som to aj skusala byt dlhsie von, len je blbe pocasie tak sa nam to momentalne nie vzdy podari. Ale urcite tu dlzku prechadzky zvacsime. Momentalne si vyrabame domace agility prekazky, lebo jej surodenci sa tomu venuju a ide im to. Tak to postavim na zahradu a budeme podstivo trenovat :smile: ja sa budem musite nejako obrnit proti jej znechutenemu pohladu.... Zatial sa ju snazim ucit nejake prvky dogdancingu a tak, obcas mava aj chvilkove zachvaty aportovania
Celej rodine som zakazala krmit ju a ako pamlsok vymyslim nieco dietne, lebo jej to je uplne jedno ako ju poznam :lol: hlavne nech sa to da jest
inak fakt dakujem za rady :smile: uz mi dochadzali napady a niekedy ajtrpezlivost na udrzanie jej kondicie
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod Riky » Štv 01.04.2010 18:18

Cuteberry - No ja na toto síce nie som odborník, ale určite si myslím, že 15 minút je veľmi málo. Stará mama má tiež trošku, no pri tele jazvečíka, kríženého. Ale tak jej vysvetliť, že mu dáva veľa kŕmenia je skutočne husársky kúsok. Ale určite odporúčam plávanie, agility, a dlhé prechádzky. A nevnímaj znudený pohľad. Ona si časom zvykne, a bude ju to baviť. Väčšinou sa síce berie ohľad na to, čo baví havina, ale pokiaľ ide o takéhoto "lenivčeka" tak proste je dôležité hýbať sa. Aj kôli tomu, že tam získa svalovú hmotu, čo je dôležité. Alebo môžeš skúsiť rozdeliť kŕmenie na viacero dávok. Napr. na 3. Prvú dostane ráno, keď poslúchne, alebo sa ešte iba naučí nejaký povel. Väčšinou to netrvá dlho. A snaž sa tak, že najprv jej dáš maškrtu pred ňufák, potom trochu ďalej a tak. Väčšinou to netrvá dlho, preto ráno. Potom na obed môžte dať prechádzku. PO prechádzke ju nakŕm, tak si ju spojí s niečím príjemným-jedlom. A večer, alebo poobede skús agility, alebo o5 výcvik, ale trochu náročnejší. Aby si každé jedlo zaslúžila. Popri tom sa môžte hrať, napr. zober ju na lúku, do parku, kde sú iné psy. Ak sa jej nechce, tak si vonku cez pekné počasie iba sadnite na nejakú deku, a ona sa časom začne nudiť ...

Je to ale iba moje tvrdenie, nemám s tým skúsenosti ....
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod lavyrle » Štv 01.04.2010 18:21

Ja mám iba šteniatko, ale je to veľké plemeno, u ktorého je veľmi dôležité, aby nerástol rýchlo a radšej bol chudší ako tučnejší. Tak ho stále obzerám a raz sa mi zdá akurát, potom si hovorím, že by snád mohol byť aj chudší. Týždenne, ale doteraz priberal celkom dobre - vetoš nás chválil. Týždenne priberá cca 1,5kg. No posúdte sami...mal by byť chudší?
Obrázok
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod 01dieselgirl » Uto 13.04.2010 20:33

Riky píše: Stará mama má tiež trošku, no pri tele jazvečíka, kríženého. Ale tak jej vysvetliť, že mu dáva veľa kŕmenia je skutočne husársky kúsok.

tak toto poznam :ach: moja babka ma labosku ktoru tiez poriadne prekrmuje. aj rano aj vecer krmi.snazila som sa jej vysvetlit ze staci ked bude iba vecer a ona ze by jej to chybalo ze by bola hladna :pac: a to ona krmi asi taky sposobom ze co sa nezje ide psovi...a potom ze vizera ako sudok :ua: ...keby to je aspon aktivny pes tak to vybeha ale ona je uplny flegmos ...najlepsie je ked ju v lete vidim vyhrievat sa na slnku(podotykam ze je cierna :heh: ) a ked kuknem na moju psicu ktora sa schovava do tienu a pachti ako o dusu, tak mam pocit ze henta potvora je asi krizena aj s nejakou mackou :lol:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod 1bubko2 » Sob 08.05.2010 10:08

no nam by sa tiez zisla rada....pes mi pribral cez zimu 10 kilo :hmm: a to zere stale cca rovnako...problem je v tom ze je stary ...ma 12 rokov...minimalne 60 kg, choru stitnu zlazu a je vykastrovany a ma sebe velke hrče...(vraj "len" tukove....ziadne nadory..no neverim v to moc) ono je najhorsie ze dokaze rychlo schudnut aj pribrat ...pravdepodobne koli tej štitnej...ale co s nim robit ked na nejake super aktivity je stary, ťazko chodi k comu mu aj ta super vaha prispieva a je k tomu este pazravy takze sa rad "napchava" ...ja som v skole a nasi s nim moc nechodia von prave koli tomu ze zle chodi...a to je potom zacarovany kruh lebo ako ma potom schudnut, ked sa nehybe .. a ja nechcem aby ho drblo ked pobehne okolo plotu za nejakym psom koli tomu ze je ako tučniak a dostane infarkt :ua:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: O kilečkách a obezite...

Poslaťod krista » Sob 08.05.2010 10:47

Tak tu je ťažko radiť,keďže nie ty si s nim ale rodičia :ua:
Ale túto vetu
a ja nechcem aby ho drblo ked pobehne okolo plotu za nejakym psom koli tomu ze je ako tučniak a dostane infarkt

..vytlač a vylep na dobre viditeľné miesto,aby to mali aňu a apu na očiach....a vysvetliť im (nie je to jednoduché,poznám to),že každý pamlsok je klinec do rakvy ...10 kíl je velmo veľa...
A nemusí dlhé prechádzky,stačí krátke,ale možno viac krát.To by šlo? Kastráti majú nábeh na priberanie (že Moris :ach: )
a aj ja sakra musím dávať pozor a ustrážiť to.U nás ale iná situácia,(9r.)ešte stále je ako duracel,denne behá miluje dlhé prechádzky... Čím ho krmite?
k tomu este pazravy takze sa rad "napchava"

a toto je tiež len na rodičoch,ked nedostane,nebude sa napchávať,no ni? :joint:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby