Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Klara.Conty » Ned 02.12.2007 17:43

omylom som to odoslal vies moj pes ma tam hned ako ma spodne predne zuby tak hned pod nimi na dasnach ma poriadny velky zacierneny flak a problem je v tom ze nevienm o co ide.. poradtezuby mu necistim ale davam mu kosti na cistenie ..mammu zacat umyvat kosti alebo to zavisi od niecoho ineho dakujem za vsetky odkazy :ua:
Klara.Conty
Nováčik
 
Príspevky: 44
Bydlisko: puchov

Poslaťod MisheliQ » Ned 02.12.2007 18:47

Klara, neviem o tom, že by bolo dobré ak má pes hnedé či čierné ďasná, pretože môj pes a všeobecne všetky zvieratá tuším majú ďasná ružovej farby alebo aspoň farbu s takým odtieňom, ružovým...takže neviem či myslíš presne ďasná :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod mika » Ned 02.12.2007 18:50

Psi mozu mat aj pigmentovane dasna.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod Amaguk » Ned 02.12.2007 18:53

presne tak, aj moj ma pigmentove flaky na dasnach, je to normalne :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

ahoj

Poslaťod Klara.Conty » Ned 02.12.2007 18:57

ano myslim urcite dasna a ma to cierne je to hnusne ale iba dole neviem ci si ti nejako zafarbil alebo co,!,!mam strach zajktra s nim idem ku veterinarovi a hadam mi nejako pomoze!!!!lebo ak nie :plac: tak...
alôe to je iba jeden s problemov ktoreho mam..lebo v poslednom case my prislon do cesty strasne vela problemobv!
Klara.Conty
Nováčik
 
Príspevky: 44
Bydlisko: puchov

Poslaťod bassetka » Ned 02.12.2007 19:01

Ak je to pigmentova skvrna je cierna,nevystupuje nad povrch,nie je zapalena,nekrvaca.Je u psikov casta,vznika tak ako flaky farebnej srsti na tele.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

ahoj

Poslaťod Klara.Conty » Ned 02.12.2007 19:03

hej ale jemu t o prislo iba teaz pred 2 tyzdnamo a nema to od narodenia tak neviem le moc to nevyzera ako nejaka skvrna odfotim to ak sa bude dat a poslem to sem
Klara.Conty
Nováčik
 
Príspevky: 44
Bydlisko: puchov

Poslaťod MisheliQ » Ned 02.12.2007 19:10

Amaguk píše:presne tak, aj moj ma pigmentove flaky na dasnach, je to normalne :no:

môj nemá, tak preto som to tak písala, urýchlene, už zase :angel:, ale myslím, že aj môj jeden pes také ďasná má, ale ten je u babky, dlho som ho nevidela a nebola som si tým istá, či také môžu byť a či ich on má, ale je fajn to vedieť a byť o niečo múdrejší, dííky :lol:
klara píše:ano myslim urcite dasna a ma to cierne je to hnusne ale iba dole neviem ci si ti nejako zafarbil alebo co,!,!mam strach zajktra s nim idem ku veterinarovi a hadam mi nejako pomoze!!!!lebo ak nie :plac: tak...
alôe to je iba jeden s problemov ktoreho mam..lebo v poslednom case my prislon do cesty strasne vela problemobv!


a to poznám, ja keď som sa vrátila zo zahraničia kde som bola 3 týždne a prišla som si po Caesarka, zrazu som zistila, že ma nejako veľa problémov, skoro každý deň som strávila u veterinára, čo sa mi niečo nepozdávalo, hlavne buď pokojná, obzri si to ešte raz, skús mu to stlačiť, či na to bude nejako tvoj psík reagovať, či ho to bude bolieť a tak, a tým stlačením aj zistíš, či je to mäkké alebo tvrdé...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

zapalene dasna

Poslaťod Ivete » Pia 26.12.2008 19:20

Moze mi niekto poradit, co mam dat mojmu psikovi - westikovi na zapalene dasna? Je pravda, ze uz mesiac berie lieky Nizoral a Aptus..moze to byt aj z toho? Vybral imunoglukan, canvit multi.
Ivete
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

vyrazka/afta v papuli

Poslaťod azamatka » Ned 14.06.2009 20:40

ahojte nas rocny beagle ma tvrdy 5 mm-vy, svetly pupak vo vnutry papule/skoro ako ludia kutik. Stretli ste sa s tym uz niekto??

velmi pekne dakujem za radu..
azamatka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: vyrazka/afta v papuly

Poslaťod maggie » Ned 14.06.2009 21:48

a ako ste na to prisli?boli ho to?nezerie?nuz u ludi afta zmizne tak za tyzden az desat dni sama....mozno skus potriet propolisom alebo joxom a pozoruj to
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: vyrazka/afta v papuly

Poslaťod azamatka » Pon 15.06.2009 9:59

len sme si to vsimli, ked mu bolo teplo a mal otvorenu papulu..je pravda, ze posledny tyzden ked mu rano davam granule, tak ani nechce, ani poobede si neda..
ale to len granule, maso zozerie hned..a ked mu dam jednu granulu, tak potom zozerie aj ostatne, myslela som si, ze bud vymysla a chce nieco ine, alebo uz prestal byt taky pazravy, mozno teplom vonku..

mozno nieco zle vonku zozral, nebolo by to prvy krat...
azamatka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: vyrazka/afta v papuly

Poslaťod .mia. » Ned 21.06.2009 18:56

skús mu to potrieť čajovníkovým olejom, dostať ho v lekárni a je super na všeličo, dokonca aj proti kliešťom
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: vyrazka/afta v papuli

Poslaťod ZEva » Pon 22.06.2009 6:27

No ak je to také tvrdé, vystupujúce, bielej farby (ako keby taký tvrdý valček kolmo na povrch ústnej dutiny) tak by to mohlo byt podobné ako mala moja staršia sučka. Je to vírusového pôvodu, bradavica (odborne si už nepamätám ako sa to presne volá) a treba to skonzultovať s veterinárom - nám to vyberali operačne plus hystologické vyšetrenie. Odporúčam čím skôr, samo to nezmizne a rastie to takže čím menšie sa to vyberá tým menšia rana a menej štichov. Ináč v ústnej dutine sa rany hoja rýchlo takže neboj - držím palce a daj vediet ako ste dopadli.
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: vyrazka/afta v papuli

Poslaťod čierna oliva » Ned 26.07.2009 7:49

včera som bola u sesterky a ich bígel má na puse bradavicu, budú mu ju operačne odstraňovať, má ju pod papuľkou, takže som si ju nevšimla a pri príchode mi olízal tvár, mám sa obávať?
viete moja sestra je zdravoťáčka a tá hneď panika, že čo sa olizujem so psami, pozri čo má na papuli, ďakujem vám
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: TT

Ďalší

Späť na Choroby