Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Whip it » Ned 13.05.2012 0:38

Siminimie píše:Ahojte,
neviem čo mám robiť. Sučka 11 rokov, hrče na oboch stranách papulky. Má to už dlhšie, niekedy sa zdá že je to menšie niekedy jej to vidno viac, neviete čo by to mohlo byť? Nijak ju to neobmedzuje, papá normálne, šalí sa na svoj vek je veľmi aktívna. Len toto je problémom ..preto neviem, či je nutné navštíviť veta, alebo nie nakoľko je veľmi histerická.
Foto:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 2968_n.jpg
Ďakujem!
:ahoj:


Ako dlho to tam ma? Vzniklo to nahle alebo to postupne rastlo?
Urcite by som zasla k veterinarovi, aby mi povedal, co vsetko to moze byt, ako sa to bude dalej spravat a ako sa to bude dat riesit. To, ze normalne papa a neobmedzuje ju to je sice fajn, ale pre pokoj na dusi by som to dala omrknut.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Siminimie » Ned 13.05.2012 9:40

Má to tam už dlhšiu dobu, neviem presne povedať koľko ale dáky mesiac dva cca. Foto bolo zo včera, dnes jej to už skoro ani nepoznať, preto tomu nechápem prečo to niekedy je takéto viditeľné a niekedy vôbec, keby to bol nádor tak ten nemá schopnosti sa dennodenne zmenšovať, či áno?
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Whip it » Ned 13.05.2012 9:53

Nie, nádor by sa nezmenšoval :smile: .
Ja si myslím (a tým ti rozhodne neurčujem diagnózu a za vetom určite choď :yes: ), že bude mať viac či menej ucpaté kanáliky zygomatickej slinnej žľazy, ktorá sa nachádza pod očným oblúkom.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod AlicaGGG » Str 08.08.2012 18:35

sucina ma dost vela zub. kamena na vnutornej strane zubov... teda aj na vonkajsej - ten sa jej ale cisti kostami a vseliakymi tycinkami na zuby... s tym "vnutornym" si neviem dat rady :nwm: co by mohlo pomoct, resp. moze na to vobec nieco pomoct? nechcem aby isla zasa do narkozy, naposledy mi stacilo...
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Zápach z nosa

Poslaťod martinsos » Pon 10.09.2012 20:25

Ahojte mám 7 ročného kríženca a už asi 2 mesiace mu strašne páchne nos. Neviete čo by to mohol mať?
martinsos
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod tabitka » Ned 16.09.2012 0:20

ahojte skúsim sa opýtať aj ja-dnes som si všimla že moja fenka má na jednej strane papule dosť ovisnutý pysk- NO majú na konci/začiatku papule tak viac kože ale ona ju má na jednej strane tak ovisnutú, až jej odtiaľ pri otvorenej papuli voľne tečú sliny- no isto nie normálne.. môže to mať od stáleho hryzenia kostí na tej strane, alebo nedostatok nejakých vitamínov? stretli ste sa s tým, je potrebné s tým bežať k vet., ako to riešiť?
tabitka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Opuchnuty zub- papulka

Poslaťod Annabell a Dingo » Uto 01.01.2013 0:21

Ahojte. Má prosim vas niekto skusenost so zapalom zuba u psa? Dnes som si vsimla, ze ma moja fenka pripuchnutu polovicu papulky - pod okom. Myslim si, ze to ma na svedomi jej zlomeny zub. Ak mate niekto skusenost s liecbou, postupom, budem vam za vase nazory vdacna. Nepoznate niekto sikovneho a mileho veterinarneho stomatologa medzi Trencinom a Zilinou? Dik.
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Opuchnuty zub- papulka

Poslaťod bela2001 » Uto 01.01.2013 1:33

ahoj,moja fenka mala 2 zle-pokazene zuby,ktore sa jej trosku hybali a nechcela jest granule,iba ich hltala,alebo chcela len namocene,alebo rozdrvene.
Isli sme na veterinu a tam ju hned uspali,lebo by si nenechala pozerat zuby a tak 10-15 min. boli s nou na operacke a po chvili nam priniesli jej zuby a isli sme za nou do ambulancie a spala,ale dali jej na zobudenie.
Po vytrhnuti sme jej nedavali ziadne atb,ani ziadne ine lieky.
Asi jej ho vytrhnu alebo ked to ma malo zlomene,tak nasadia atb a ked sa to zlepsi,tak nechaju tak.
Ale nie je to lacne,nam trhal 2 zuby a platili sme dokopy 30 eur.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Opuchnuty zub- papulka

Poslaťod lucik » Uto 01.01.2013 11:34

náš čivaviak mal paradentózu, tak sme riešili zúbky neskôr na starobu každú chvíľu. moja rada - rýchlo rieš ten zub u veterinára, lebo ak už má zápal, môže postihnúť buď oko, alebo sánku (neotvorí papuľku), ucho, alebo môže sadnúť na vnútorné orgány!
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Opuchnuty zub- papulka

Poslaťod Annabell a Dingo » Štv 03.01.2013 17:37

Nuz, boli sme u veterinara.......zajtra rano ideme na RTG.
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Opuchnuty zub- papulka

Poslaťod Annabell a Dingo » Pon 07.01.2013 22:41

RTG nepotvrdil definitivne, ci je to od zuba alebo nie :ua: Musia sa aj tak skusit pre zaciatok ATB.......ak nepomozu, tak sa ide na trhacku :ua: .......a ak je dovod iny ako zub, tak ma v skutku vystrie. Zatial som lahsia o 50 aur......uvidime, ako to bude pokracovat. Mam pocit, ze opuch sa zvacsuje :ua:
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Arinka » Pon 04.02.2013 0:29

Ahojte,

precitala som uz skoro celu diskusiu o starostlivosti o zuby, aj tuto o dasnach. Nikde som sa nedocitala, co v pripade, ze psik (max. 4 rocny) ma dasna cele cierne. Veterinarka ked zuby pozerala, len skonstatovala, ze ma trochu zubny kamen, nic viac. Predpokladam, ze pes ma mat dasna ruzove, maximalne s pigmentovymi skvrnami. Som z toho znepokojena a skor nez pojdem opat k vet., pytam sa vas.

Dakujem pekne.
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod lucik » Pon 04.02.2013 7:49

?? veď ak nemá s nimi problémy, tak čierne je asi pigment.. a čo by si asi tak chcela urobiť s pigmentom? :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Arinka » Pon 04.02.2013 10:38

Lucik, samozrejme, ze ak je to pigment, tak nic :no:
Ale nebudem cakat, pokym bude mat psik problemy, prevencia je vzdy najlepsia.
Nema tvar ti nepovie, ze ma pocit, ze ma nieco s dasnami, preto ja neviem povedat, ci tym ma, alebo nema problem. (kedze nic viditelne sa naozaj nedeje v zmysle akutneho problemu)
Privitam kazdy dalsi nazor.
Dakujem
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod hruska » Pon 04.02.2013 10:46

Aj moja ma dasna flakate, viac tmavej ako svetlej, ale je to pigment. Myslim, ze sa nemas coho bat.
A to ti hovori clovek, z ktoreho sa uz vet smeje,.ze prilis svojho psa sleduje :ha:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby