Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Arinka » Pon 04.02.2013 9:56

Hruska aj Lucik, obom dakujem za upokojenie. Ked clovek vidi na fore fotky psikov, ktore maju dasna ruzove ako steniatko, tak sa musi pytat, pre istotu :smile:
Pekny den!
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod hruska » Pon 04.02.2013 10:03

Mozem ti potom skusit sfotit ako to vyzera u mojej. A tiez je to relativne mlade psica.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Arinka » Pon 04.02.2013 10:22

Ahoj,
ano mozes skusit, budem to mat s cim porovnat. Ja to tiez skusim odfotit potom.
vdaka :smile:

Doplnenie: je mi luto, neda si pozriet do papulky, nieto odfotit. Nechcem ju vystrasit.
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod hruska » Pia 08.02.2013 14:08

aspon ako sa mi podarilo (btw, zuby mala u veta cistene koncom oktobra :ua: )

Obrázok
Obrázok
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Arinka » Sob 09.02.2013 15:49

Ahoj hruska,
tak sa mi podarilo ako tak rozmazane odfotit tu nasu papulku. Dufam, ze z toho bude trochu vidiet, o com som hovorila - to cierne dasno okolo zubov. Zvysok na vnutornej strane papulky je uz asi pigment. Je to myslim skoro take iste ako ma tvoj havo. ...A to hnede hore na zube je zubny kamen?
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Dakujem za komentare.
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod zuzka:) » Sob 09.02.2013 16:04

arinka, to tmavé bude iba pigment a áno na zuboch má zubný kameň...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Arinka » Sob 09.02.2013 16:17

Zuzka, vdaka za komentar.
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod hruska » Sob 09.02.2013 18:18

ano, ano, zubny kamen, uz ked ku mne prisla ako mlada ho mala a aj ked ho veti odstranili, hned sa jej tvori :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Arinka » Sob 09.02.2013 18:22

A hruska, aj podla teba ta moja ma zubny kamen, tak ako vravi zuzka?
Na ten kamen som tu nasla v diskusiach dost vela sposobov prevencie aj odstranenia, co pouzivas ty, ze sa jej to stale tvori?
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod hruska » Sob 09.02.2013 18:24

podla mna ano. Davam jej kosti, plus mam orozyme zubnu pastu, netusim, preco sa jej tvori tak rychlo. Ako vravim, uz ked ku mne prisla a to mala mozno rok a cosi mala zuby v zlom stave, sranda, ze najma rezaky.
Kazdopadne by bolo fajn odstranvat ho pravidelne, lebo hrozia zapaly a podobne.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Arinka » Sob 09.02.2013 18:44

Sumarizovala som si vsetky rady o zuboch co som zatial precitala (aj ked som este len v necelej polke vsetkych prispevkov na temu zuby) a toto mi z toho vychadza cisto o zub. kameni - 4 najviac spolahlivo vyzerajuce pripravky:

> pripravok pre psov Bephar z Hornbachu, vraj naozaj rozpúšťa zubný kameň. Odhadom cca 4 streknutia: na rezáky a na stoličky /na každej strane/ pes potom začne slintať a peniť a to sa rovnomerne roznesie po celej tlame. Potom sa pridrží na pár minút a po chvíli sa gázou na prste poutieraju zuby. Alebo: Nastriekať, počkať 10 min aby kameň zmäkol a dať psovi velkú surovú kosť on si to sám zoškrabe s tou kosťou dole.
(Niekto to robil len raz mesačne.)
> Enzymatic Toothpaste od firmy Virbac.
> pripravok od firmy cdVET a vola sa Maulhygiene spray. Pripravok obsahuje semena borovice a mesiacik lekarsky. Zabranuje povlaku a zubneho kamena, odstranuje neprijemny zapach dychu a tym podporuje prirodzene prostredie zdravej ustnej mikroflore. Pripravok neobsahuje ziadne synteticke latky, plniva a konzervanty.
> Orozyme gel, ako si povedala.

....ty si pouzivala este nieco ine okrem O. gelu?
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod zuzka:) » Sob 09.02.2013 18:51

ja som používala beaphar sprej, ale mám pocit, že tým išiel dole iba povlak, kamen už nie. pastu orozime som skušala tiež. krmim barfom, takže žuje sa u nás každý den, ale kamen sa denymu robí stále, aj ked iba na očných zuboch, stoličky má celkom fajn...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Arinka » Sob 09.02.2013 21:53

Dobre, takze zatial to vyzera, ze vo vasom pripade na kamen neplati ani prvy, ani posledny bod z mojho sumaru.
Presuvam svoj prispevok pod temu "Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy" pretoze tato tema by sa mala venovat hlavne chorobam v papulke a kedze sa ukazalo, ze o chorobu nejde, ale len o kamen a pigment, tak ak chcete odpiste mi sem, budem rada: viewtopic.php?f=15&t=2874&p=992705#p992705
Dakujem :smile:
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod jesterik » Ned 29.09.2013 20:22

Ahojte. Mám 2 ročnú sučku NO, je len deň a pol po pôrode (prvom) a na jazyku sa jej vytvoril biely fľak, veľký asi 1x1cm. S jedlom nemá problémy, pije tiež v pohode, aj o šteniatka sa stará, stále ich čistí a proste všetko, ako má. Neviete, čo to môže byť?
jesterik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod amy14 » Str 30.10.2013 14:09

ahojte,
tak s mojou sučinou sa trápime so zúbkami už asi 3roky.najprv to bolo len dvakrát do roka,že sa jej zapálili ďasná a zapáchalo to a mala husté sliny.ale teraz sa jej to vracia v pravidelných intervaloch.zaberá nám na to Stomorgyl,ten 100%,ale teraz sa to opäť vrátilo.teraz sa to snažím zmierniť harmančekovým výplachom a šalviovou tinktúrou.
Tak som zvedavá ako to dopadne,ale myslím si,že opäť skončíme na Stomorgyle (ATB).Zubný kameň nemá,len trošku povlak (pravidelne dávam odstraňovať),má aj paradentozu.
čo poradíte ako prevenciu.vracia sa to aj ked fakt poctivo čistím a vyplachujem papuľku.
veterinár nám nasadil liečbu famotidinom a prednisonom,ale nakoľko dlhodobé užívanie postihuje vnútorné orgány,ako je pomočovanie a iné,u mojej to bolo močenie a zmena povahy,apatickosť,tak touto cestou nepôjdem.radšej to budem preliečovať ATB a výplachmi.
amy14
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby