Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Problém so sánkou, zubami alebo hrdlom?

Poslaťod calwen » Str 07.07.2010 13:31

Urcite narkoza, drzim palce!
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém so sánkou, zubami alebo hrdlom?

Poslaťod Jansa » Štv 08.07.2010 7:18

Takže... boli sme s havinom v Jarovciach u MVDr. Švihrana a musím pochváliť veľmi profesionálny a ľudský prístup. Havino mal v krku, kde začína sánka v ľavej hornej časti abces... hnisavné ložisko spôsobené pravdepodobne poškodením podnebia ostrým predmetom (kosťou a pod...). Všetko vyčistil, v rámci narkózy mu zároveň očistil zubný povlak, urobil RTG pre prípad, že v rane stále niečo je, havino dostal injekcie od bolesti a antibiotiká, plus tabletky aj na domov. Stále dospáva narkózu, ale dúfam, že bude konečne v poriadku.
Ďakujem všetkým za podporu.
Jansa
Jansa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod energitc » Sob 21.08.2010 11:13

Ahojte,
my mame posledne dva tri dni tiez problem s papulkou.
najprv jej trosku napuchla spodna gamba a myslela som, ze to ma len viac vystupene kozne bunky,ale neskor som zistila ze su to male ruzove pupaciky a jeden z nich bol najvacsi..ziadne vodnate, len take, ake ostavaju po chraste..take hole ruzove vystupujuce miesta na kozi..myslela som, ze mozno nejaka reakcia na nieco vonku, kedze sa poslednou dobou dost vala vo vsetkom moznom (neviem, co ju to tak chytilo)..ale vcera sa jej spravil aj na hornej pere pupacik, vcera bol krvavy dnes je to uz len take hole ruzove suche miesto a zvnutra papulky vyzera ako ludska afta...take cervensie a podrazdene miestecko.

navyse som jej vcera vecer nasla na cele na hlave taku chrasticku ( a nejde dole, teda je to nejaka chrasticka na pupaciku) a to ma uz vydesilo...felis nieco take vobec nemava, ked ma chrasticku tak ide v pohode dole a len obcas po komarovi ci kliestovi a toho vzdy zbadam. nemusi to suvisiet s paplkou ,ale dost sa bojim,c i to nema nieco spolocne...na hlave sa to da hlavne nahmatat a nie je to moc vidiet medzi srstou,ale to na papulke som jej odfotila.

nechcem lietat po veterinaroch s kazdou blbostou, aj tak mam skusenost, ze veto nic nevie a treba najprv skusit domacu liecbu- mam jej na to kupit jox alebo betadine alebo radsej smer veterinar?

nesvrbi ju to, lebo sa neskrabe a ani ju to na dotyk neboli..ookrem toho na cele je to na dotyk ako normalna koza.

Obrázok
Naposledy upravil energitc dňa Sob 21.08.2010 13:21, celkovo upravené 1
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Rehssi » Sob 21.08.2010 12:02

Aj pudlik ma problem na papuli. Take divne hnisave ranky okolo ust, teda len na jednej strane. Cim mu to mozem osetrovat? Ked som mu to objavila hned som tam dala cajovnik, on je vynikajuci aj na sliznice, ale nie u Joffka :ach: Niekolko minut sedel zdeseny v strede izby a sialene slintal. To to mal len zvonku (aplikovane precizne vatovou tycinkou), urcite nie v ustach. Poznate nieco dezinfekcne na sliznice co by mu nevadilo? Tj bez chuti a zapachu?
mam aj foto http://www.images.dogforum.sk/files/mzp ... rteacg.jpg
http://www.images.dogforum.sk/files/hoc ... qicknn.jpg

EDIT: nasla som u nasich Betadin a ten mu na papuli nevadil. Keby ste videli akou bol potom Joffko atrakciou :heh: Nas druhy pes- Loty a dvaja kocurici sa predhanali v ocuchavani jodom smrdiaceho pudlika :haha: Aj tak ak mate tip na nieco ine ako Betadin budem rada :yes:

Energitc- ked sa mi vyhadzala Loty na brusku- asi z nejakej rastliny a za vecer to nepreslo ani po vysprchovani cistou vodou, tak som jej dala nejake antihistaminikum, asi Xyzal (?), 1/4 tabletky.
Nemenila si jej stravu? Inak je v dobrej kondicii? To ze sa v poslednej dobe vala ma podla mna suvis s tou vyrazkou. Asi sa uz dlhsie neciti dobre, tak sa viac vala. Skus jej dat nieco na podporu imunity. Sirup z hlivy ustricovej, echinaceu alebo nieco podobne.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Yorki+Larry » Pon 23.08.2010 1:00

Tak bež stým havom k veterinárovi... :5:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod energitc » Pon 23.08.2010 7:08

Rehssi:
zacala som jej davat a papulku florsalmin,je to tiez bylinka tak uvidime...mam doma aj rastlinku aloe vera,tak popripade jej useknem list a budem papulu potierat duzinou z listu, vraj to pomaha..

co sa tyka valania, tak neviem co to je, na chrbate ale vyrazky nema, rozmyslam, ci sa prave nevyvalala v niecom, na co ma takuto reakciu, ale zasa ja som sa na ksichte tiez nejak podivne vyhadzala...to nie su ani normalne vyrazky,ale take vodnate divne tak rozmyslam kade sme s felis chodili.

stravu sme nemenili, teraz menime,ale problemy zacali uz predtym.

nove pupaciky sa jej zatial nerobia, tak pozorujem a natieram florsalminom.zda sa mi, ze to ma trosicku spuchnute stale.

inak je v pohode, vyzera, ze jej chuti, vsetko v pohode, vcera mi prisla trosku utahana,ale problem zacal uz predtym, takze sa mi nezda, ze by to suviselo.

a Rehssi, dakujeme za spolocnost

a veterinar?na ktory prispevok si prosim ta Yorki reagovala?ci na vsetky?ja ti poviem, co na to veterinar...nebude veidet co to je a bohvie ci by nam nedal nejaky betadine alebo jox alebo by proste povedal, ze to zatial neni nic vazne a mam to pozorovat a az ked to bude vazne tak by mozno urobil stery a poslal na rozbor...
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod meny » Uto 24.08.2010 21:40

ahojte mojmu 20 mesacnemu psovi zacalo trosku pachnut s papule a ked som sa mu pozrela na zbuy tak na spicakoch hore na dasnách to ma cervene a zapalene a uz mu aj trosicku hore na kraji hnednu, z coho to moze mat taky mlady pes ??????
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Ivanka.P » Str 25.08.2010 10:26

Zubný kameň a následne z toho zápal sa tvorí aj mladému psovi :ua: záleží aj od PH slín od stravy a od množstva iných vecí... Každopádne je to nebezpečné a neskôr nepríjemné, lebo zápal véééélmi smrdí a psa aj bolí.

pozri si celú tému o prevencii zubného kameňa aj o čistení zubov či už doma alebo u veta ultrazvukom
klik sem: viewtopic.php?f=15&t=2874&start=270#p359946
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod denyho slniecko » Uto 01.03.2011 17:49

Ahojte. Ja mám podobný problém. Den má také niečo podobné na ďasne na úplne poslednom zube. Má do už dlhšie, ale teraz mu to prekáža. Keď bol u nás vet naposledy (asi pred 7-8 mesiacmi) povedal, že kým mu to neprekáža pri jedení, je to OK. Ono mu to vôbec nevadilo až v nedeľu som si všimla, že tak čudne papá. Len na jednes strane a mal naklonenú hlavu. Som sa mu na to kukla, no fuj. Ukázala som to bratovi, tak v pondelok pôjdeme do veta, nech mu to vyberie. Veľmi sa bojím, že to bude niečo zhubné alebo čo. Prosím, neviete, čo to môže byť a z čoho to môže mať? :plac: :plac: :plac: Žiadny vypadnutý zub ani zdurené ďasná nemá. :plac:
Obrázok
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod miusiatko » Sob 19.03.2011 11:59

Neviem, či to dať zrovna sem, ale máme problém v papuli...asi.
Psík je už takmer týždeň mierne apatický, veľmi málo je a pije, nechce chodiť na prechádzky.
V stredu mal problémy s otváraním úst - nenechal si do nich pozrieť, pri otvorení skučal od bolesti, vo štvrtok bol u veta. Má zapálené hrdlo (aj oči a tečie mu z nosa). Dostal ATB a lieky od bolesti, niečo na imunitu. Trochu sa mu uľavilo.
V piatok znova, neotvoril ústa. Opäť vet, opäť ATB a lieky od bolesti.
Dnes bol pes apatický, momentálne je u veterinára - je podozrenie na nejaký cudzí predmet v hrdle, bude uspatý a kompletne prezretý. Ono je pravda, že sa rád vešá na stromy a snaží sa zožrať všetky konáre naraz, ale bolesť a problémy nezačali bezprostredne po poslednej "stromovej" aktivite.
Problém vidím v tom, že vet nemá RTG, či podľa mňa značne sťaží diagnostiku.
Zuby má krásne biele, z úst mu vôbec nesmrdí. Mňa ale aj tak napadlo, že možno ma odhnitý niektorý koreň ? Alebo čo by to mohlo byť? Nestretli ste sa s tým, že psík neotváral ústa a mal značné bolesti?


EDIT: Tak to boli predsa len triesky v ďasnách... zrejme sa nepodarilo úplne všetky vybrať, uvidíme :ua:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Domča » Ned 15.04.2012 10:19

Práve mi volal kamarát,že jeho 8 mesačnému x labradora našiel pod jazykom červeno - bielu vyrážku..... čo to môže byť?? :/
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod RoloBull » Ned 06.05.2012 13:28

Zdravim, mame problem so stafikom.
Priblizne pred pol rokom mu zacal velmi neprijemny zapach z ust, pravdepodobne koli tomu ze nema sklon hryzt hracky kosti v podstate nic. Okrem toho mal znizenu imunitu koli liecbe zlateho stafilokoka ked bol stena. Zacal sa mu robit zubny kamen - zapalene dasna - zapach - velky zapach, tak sme isli k veterinarovy, ten mu vycistil zuby ultrazvukom dal mu tabletky proti zapalu na 3dni a vsetko sa vyriesilo, psikovy krasne vonalo z ust. Tyzden.... postupne sa zapach vratil, stolicky mal znova pokryte kamenom a jemne zapalene dasna. Co som pozeral obrazky stadii zapalu dasien je v tej najnizsej fazy, ale ten pach je naozaj hrozny a niekedy mam pocit ze ho tie dasna bolia. Doteraz mi bolo poradene namocit byvoliu kozu do vody,vyvaru aby mal vacsiu chut ich hryzt, repikovy-kamilkovy caj (zriedeny) nemate s tym niekto nejake skusenosti popripade rady ?

PS : doteraz sme krmili trainerom beef,rice , ginseng , momentalne som objednal acana grasslands kedze zevraj zmena krmiva moze tiez pomoct, co sa tyka toho zuvania skusal som vsetko mozne. Dentalne kosti znici za pol sekundy a nemaju ziadny efekt, o tvrde kosti nema zaujem, takisto o hracky. Je ochotny hryzt len uzol/lano ked sme vonku a pretahujem sa snim. Tak snad to namocenie kosti pomoze. Antibiotika a veterinarne zakroky by som si rad nechal ako poslednu moznost.
RoloBull
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Vikiki22 » Ned 06.05.2012 15:10

A skúšal si nejaké žuvacie pamlsky? Napr. Friskies Dental Fresh alebo Pedigree Denta Stix? :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Dastuch » Ned 06.05.2012 18:41

velakrat sa stava,ze tie byvolie vecicky,kedze su velmi tvrde a v podstate bez vone,tak psy to moc nechcu.akonahle ich len troska oslitntaju,tak akoby sa to poddalo.urcite skus ten zaciatok vlozit do vyvaru,trosicku to zmakne,a ptom mu to daj,mal by to zacal zuzlat a hadam to aj z casti splni ucel..
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Siminimie » Sob 12.05.2012 21:19

Ahojte,
neviem čo mám robiť. Sučka 11 rokov, hrče na oboch stranách papulky. Má to už dlhšie, niekedy sa zdá že je to menšie niekedy jej to vidno viac, neviete čo by to mohlo byť? Nijak ju to neobmedzuje, papá normálne, šalí sa na svoj vek je veľmi aktívna. Len toto je problémom ..preto neviem, či je nutné navštíviť veta, alebo nie nakoľko je veľmi histerická.
Foto:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 2968_n.jpg
Ďakujem!
:ahoj:
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby