Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 09.05.2010 11:48

jediná osôbka, ktorá ti poradí o čo sa jedná je veterinár, ktorého by si mal navštíviť, môže sa jednať aj o paradentózu, zápal ďasien, hociakú ústnu infekciu, či nádorové ochorenie, ale presne ti to dokáže povedať jedine vet. daj potom vedieť čo a ako
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod pandrava24 » Ned 09.05.2010 20:43

tak takto takto to vypadá vie mi niekto povedať čo to môže byť takéto zdureniny a výrastky má okolo zubov :(

http://www.images.dogforum.sk/files/28m ... cylv9r.jpg
http://www.images.dogforum.sk/files/xvv ... 0lvj21.jpg
http://www.images.dogforum.sk/files/i67 ... 8ftyh8.jpg
pandrava24
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod Basha » Ned 09.05.2010 21:06

Ja si myslim, ze by sa mohlo naozaj jednat o ten papilomavirus. Ale veterinar nie som (zatial :lol: este tomu dost vela chyba), takze moj nazor netreba brat doslova :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod pandrava24 » Ned 09.05.2010 23:40

Práve mi prišla odpoveď od jedného veterinára že sa pravdepodobne jedná o hypertrofickú gingivitídu ale doporučuje rozbor tkaniva na určenie a odlíšenie zhubného tumoru....... bojím bojím moc :( čo je menšie zlo? gingivitída alebo tumor?
tumor je rakovina !? ako sa ďalej postupuje? a gingivitída je čo ? popravde neviem.... a ako sa to všetko lieči to už vôbec nie....... :(((((((((((((((((((((((((( no v stredu letím na veterinu, PO a UT pracujem dúfam že už to tie 2 dni havko prečká....
pandrava24
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 11.05.2010 13:25

hypertrofická gingivitída znamená, že sa jedná o zápal ďasien s abnormálne zväčšeným tkanivom. to, že chce veterinár vilúčiť tumor znamená, že tie hypertrofické ďasná, teda abnormálne zväčšené tkanivo ďasien môže byť aj zhubné, ale to dokážu až testy.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod pandrava24 » Uto 11.05.2010 14:11

Ďakujem moc za vyvetlenie, teraz už mám v tom troška jasnejšie dúfam že zajtra to dopadne OK......

ešte raz Ďakujem
pandrava24
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod krista » Uto 11.05.2010 14:27

Offtopic: pandrava,zajtra daj vedieť ako ste dopadli....máme tu podobný prípad GR a som zvedavá čo vám poradia,držím palce :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod pandrava24 » Str 12.05.2010 19:22

Zdravím Všetkých,
bol som v ambulancii MVDr. Miroslava Bernáta AB-VET v Piešťanoch, Dr. bol príjemný povedal že to bude pravdepodobne zápal dásieň ale može sa jednať aj o tumor, nakoniec sa rozhodol odstrániť tie 2 zdurené lézie ktoré sú najvačšie pomocou kauteru (od toho pálenia zapáchala celá ambulancia), potom jej dal inekcie na bolesť + ATB. Dostal som aj lieky v tabletách ktoré jej mám dávať ráno aj večer + tie miesta kde sa rezalo mám potierať špeciálnou mastičkou. Tie menšie lézie už neodstraňoval a na opuch a zdurenie dásieň dal ATB v tabletách......
Ja som si myslel že najskôr bude posielať tkanivo na rozbor či to nie je zhub. tumor, nič také sa nedialo neviem prečo ? bolo mi hlúpe sa informovať či nie je potrebné dávať najskôr tkanivo na rozbor :( v piatok máme ísť na kontrolu, dúfam že to zdurenie a opuch bude ustupovať. Dúfam že sa postupovalo správne :ua: Ak máte niekto podobné ochorenie dajte mi sem prosím info Ďakujem pa pa
pandrava24
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod Sunny » Štv 13.05.2010 15:30

bolo mi hlúpe sa informovať
- ja len k tomuto, nikdy nie je hlúpe sa pýtať. Ja sa radšej opýtam aj blbosť, hoci aj dvoch vetov. A nechám si pekne všetko vysvetliť, čo robia, prečo to robia atď. Mám na to predsa právo. Ak sa so mnou vet odmieta baviť, idem inde.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Problém so sánkou, zubami alebo hrdlom?

Poslaťod Jansa » Pon 05.07.2010 14:25

Môj 2,5 ročný yorkšír má od včera obeda zmenené správanie. Je apatický, často spí, síce večeru a dnešné raňajky zjedol, avšak piť nechce. Všimla som si, že nevezme do papuľky žiadnu obľúbenú hračku alebo loptičku, aj keď ho chytí chuť na hru. Vtedy je vidieť, že ho niečo zabolí, on sa stiahne a radšej si hneď ľahne. Máte s týmto niekto podobné skúsenosti? Už raz mal zápal hrdla, vtedy ale odmietal potravu, "divne" prehĺtal, ako keby mu niečo vadilo v krku, ale teraz to nerobí. Očividne ho ale niečo v papuľke bolí, keďže nechce hrýzť ani žiadne pamlsky. Je smutný, na prechádzke sa síce zvíta so svojimi kamarátmi, avšak nehrá sa s nimi. Máme ísť pre istotu k veterinárovi?
Jansa
Jansa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Problém so sánkou, zubami alebo hrdlom?

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 05.07.2010 14:29

išla by som, hlavne ak je apatický a ani hračky ho nebavia. v týchto teplách je aj nebezpečné, že nepije... pre váš kľud a pre istotu, by som šla aspoň na preventívku.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Problém so sánkou, zubami alebo hrdlom?

Poslaťod Jansa » Pon 05.07.2010 21:13

Havino sa večer vonku správal takmer normálne, ale stále nič nepije, preto mu dávam vodu nasilu striekačkou. Pravdepodobne to bude asi zapálené hrdlo, občas ho vidím, ako sa snaží bolestivejšie prehltnúť. Ak to do zajtra neprejde, pôjdem s ním k veterinárovi. Myslím, že je už trošku veselší, len badať to občasné ťažké prehltávanie, čo je novým príznakom.
Jansa
Jansa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Problém so sánkou, zubami alebo hrdlom?

Poslaťod Jansa » Uto 06.07.2010 21:23

Takže, bola som s ním dnes u veterinára a po prehmataní krku sme došli k spoločnému záveru, že to nakoniec asi predsalen budú zuby. Neviem, či má v nich nejaký úlomok žúvacích kostí, či má iba poranené ďasno,prípadne jazyk. Po prezeraní a ohmataní zubov z vonkajšej strany som nič nenašla a papuľku hafan otvoriť nechce, pretože ho to očividne bolí. Skúšam mu núkať obľúbené tvrdé dobroty na hryzenie, prípadne aj najmenšiu loptičku... a nič.. akonáhle sa k tomu priblíži, skrčí sa a príde ku mne doslova so slovami v očiach "nemôžem to zobrať, lebo ma bolí papuľka". Veterinár mi poradil, že jediným spôsobom, ako zistiť, či tam niečo naozaj má, je slabšia narkóza. Inak sa mu do krku nikto nedostane. Stále nechce piť, som z toho už zúfalá, inak na nálade je na tom havino o niečo lepšie, ako včera. Stále mľaská jazykom... proste mu niečo je. Môže mať citlivé zuby na studené, že nechce piť vodu z misky? Alebo ho bolí jazyk? Poradí mi niekto?
Jansa
Jansa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Problém so sánkou, zubami alebo hrdlom?

Poslaťod Mackie » Uto 06.07.2010 21:47

ja by som riskla tu narkozu, nech sa tam veterinar poriadne popozera
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Problém so sánkou, zubami alebo hrdlom?

Poslaťod Natalia a Biff » Str 07.07.2010 14:30

ako hovorí Mackie, dajte tú narkózu lebo psík evidentne má problém, ale za svet vám ho bez tej narkózy neukáže. Nenechaj ho trpieť, predpokladám, že ťa už zuby boleli, takže si predstav teraz jeho. Kľudne to môže byť zaseknutý úlomok žuvacej kosti medzi zubami, mľaskanie by tomu nasvedčovalo, ale môže to byť aj boľavý pokazený zub, nejaký kaz, alebo niečo podobné, takže nech sa na to vet poriadne pozrie. Určite ho nenúť jesť nič tvrdé, nevnucuj mu hračky ak ich nechce a šup k vetovi.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby