Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Liana » Sob 03.04.2010 17:04

ahojte. tak nanestastie zase navstivim tuto temu. potrebujem sa poradit. ako som uz predtym pisala, moja starsia havina ma velmi pokazene najma predne zuby - rezaky ak som spravne vygooglila.ustupuju jej tam dasna a zuby sa jej kyvu. uz jej ich par vypadlo, zacala to mat bolestive, nezahryzne poriadne do hracky atd. crenove zuby a stolicky ma relativne v poriadku, krmime barfom takze tie sa aj postupne zlepsuju. ultrazvukom mala zuby cistene uz 3 krat za 5 rokov co ju mame a teraz ju to zrejme caka znova. avsak moj problem spociva v tom, ze sa neviem rozhodnut, ci tie predne zuby vytrhnut. som tomu naklonena - jednak ju to nebude boliet, jednak sa jej tam mnozia bakterie ktore sa jej mozu dostat dalej do obehu. ale na druhej strane som niekde citala ze ak pes nema zuby zacne sa mu odvapnovat celust. je to pravda? a mozno to bude hlupa otazka ale nebude jej z papulky trcat jazyk? co si myslite?

v podstate by jej medzi spicakmi ostal len jeden rezak, dole...
Obrázok
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod denyho slniecko » Str 14.04.2010 18:03

ahojte neviem ci to patri sem ale skusim. ked som denymu vcera vecer umyvala zubky tak som nadabila na take nieco cudne v dasnach. je to akoby taka dasnova bradavica ktora vyrastla na dasne. no tak motno to ma dlhsie lebo zuby mu necistim kazdy den vacsinou davam dentalne kosticky alebo co. no ako to popisat? hmmm no je to dasno ale nie okolo tuba. je to z toho isteho "materialu" ako dasno ale je to vyrastene na dasne. ako bradavica. je to tvrde ako dasno ale ked na to zatlacim tak ho to boli. zajtra to odfotim a poslem zatial len popis. neviete co to moze byt? a od coho to je? a mam s tym ist za vetom?
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Katerina » Štv 15.04.2010 14:53

Podle popisu tezko rict, je toho hodne co se muze stat. Jak je pejsek stary? Fotka by byla asi nejlepsi. A nebo vet, to je jeste lepsi varianta.
Nevypada to treba nejak takhle? Na obrazku ej virova papilomatoza, mel ji muj mrnous, neni to nic vaznyho a je to casty u mladych psu. Tak dej vedet jak to vypada a drzim palce :)
Obrázok
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz
Katerina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod denyho slniecko » Štv 15.04.2010 19:58

ja som to nesfotila. prsalo az teraz vecer prestalo takze som nemohla. ale tak to nevyzera. on to nema na pysku ale na dasne pod zubom a je to ruzove, tvrde, a ovela vacsie.
EDIT: no ja ho mam uz stvrty rok a ked som ho nasla mohol mot cca rok,dva max.3. takze cca 6 rockov by mohol mat
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Katerina » Pia 16.04.2010 8:25

Tohle co jsem sem davala se muze udelat kdekoliv, nejen na pysku, ale kazdopadne u vas to bude neco jinyho. Tak v tom pripade radim veta a drzim palce :smile:
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz
Katerina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod denyho slniecko » Pia 16.04.2010 22:32

no tak som to nafotila
Obrázok Obrázok Obrázok neviem je to nieco vazne?
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod zeane » Pia 16.04.2010 23:06

oo jesu - to vyzerá škaredo... Teraz nemyslím celkom na ten výrastok, aj keď aj ten môže byť zlý, ale vydesila ma tá obrovská ružová masa ZA tým výrastkom - to je preboha čo? Má to aj na druhej strane? Sa mi zdá že nie. Ale rada je len jedna - šup, zobrať psa a k vetovi...
Každopádne je to nádor a len vet dokáže zistiť aký... Môže to byť niečo nevinné, ale nemusí. Neváhaj a potom nám sem napíš čo to bolo. Držím palce. :ahoj: :jop:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod denyho slniecko » Pia 16.04.2010 23:15

no len to bude trochu problem. totiz brat nieje doma a moja mamka s nasim autom nechodi. a navyse ani gumy nemame premenene a co ja viem ci vobec funguje :ua: preto som napisala najprv sem ci je to nieco vazne ci nie. lebo jeden veto tu chodi kazdy jul ockovat tak by som mu povedala nech sa kukne na denyho. totiz my mame veta v presove ale asi sa premiestnime do BJ. no ale moze to byt velmi vazne?

btw: ta ruzova masa to je to jak to nazvat to co ma ked sa mu koncy pysk. on ma ten nador pri uplne poslednom zube. a tam je potom to "lice" ci ako to nazvat.
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod wewerica » Sob 17.04.2010 14:33

nikdy presne nevies ci to vazne je alebo nie...moze to mat iba nieco co mu napuchlo napr.ze si zakusol do dasna ale to urcite nie...preto cim skor chod s nim k vetovi nech sa na to pozrie
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod denyho slniecko » Sob 17.04.2010 20:45

ale ved nejaky veto na DF urcite je. ja len chcem vediet ci sa to neda nejak liecit. lebo to chodenie do veta je fakt velky problem. keby sa ozval nejaky veto tak by bolo dobre. aj chcem vediet ako sa mam k tej veci spravat.
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Mackie » Sob 17.04.2010 20:54

tazko liecit nieco, o com nikto nema sajnu, co to je
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod pandrava24 » Sob 08.05.2010 21:44

Zdravím všetkých je mi do plaču, mám nemeckého boxera (9 rokov) dnes ako som mu robil údržbu výbehu som našiel vypadnutí zub, pozeral som mu do papule a hrôza všetky dasňá po obvode dolu aj hore má opuchnuté, dokonca z dásieň mu vyrastajú cca. 5-6 výraskov vyzerá to ako rakovina, jedná sa asi o 1x1 cm akoby grče alebo výrastky, no strašnéé!!! mám pocit že mu už chýba viac zubov! neviem čo to má za chorobu? je mi ho strašne lúto :( ako mám postupovať, dúfam že nepríde o všetky zuby....pomoooooooooc poraďte nebudem ani hajať som úplne mimo, chudák havko dúfam že ho nebudem musieť dať utratiť......
pandrava24
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod Basha » Sob 08.05.2010 22:01

Cisto kvoli zubom snad nebude dat psa treba utratit :vykricnik: pocula som uz aj videla psov bez zubov. Ako postupovat - kedze mas pocit, ze mu chyba viac zubov, neviem ako to mam chapat...treba sa teda pozret psovi do ust a skontrolovat ci mu dake nechybaju, ak ano, tak kolko. Jeden zub, ked vypadne - kludne sa mohol dakde buchnut, toto skor bude ale asi komplexnejsi problem celkovo s dasnami, ked pises, ze su aj napuchnute.
Na dasnach a papuli sa u psov dost zvyknu vyskytovat vyrastky, ktore su vlastne nadorove bujenie sposobene Papilomavirom, netreba sa ale nic bat, co ja viem, tak to obcas prejde aj same. A niekedy staci dat odstranit na lahsej kratkej operacii.
Ako rychlo sa mu to vytvorili vyrastky a napuchli dasna? Vytvorilo sa to zaroven, alebo zvlast? Mal problemy s prijimanim potravy a pitim? Ako sa inak pes sprava?
A hlavne TREBA IST NAVSTIVIT VETA :vykricnik: Tu na fore, ti nikto neurci diagnozu cez internet, aj ked ja som tu povedala co by to "teoreticky" mohlo byt, ale nemusi to tak byt.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod pandrava24 » Sob 08.05.2010 23:25

No potravu príjma v pohode, no keď som mu skúšal nufák mal ho suchý a horúci, tie kvázi zdureniny mu rastú priamo z tých opuchnutých dásieň, vyzerá to fakt zle, moc sa o svojho hafanka bojím, v pondelok chcem objednať doktora. Nechápem že som to nepostrehol skôr, popravde sám neviem ako dlho to už pretrváva, keby som dneska nenašiel ten zub tak by som sa mu do úst nepozeral.... no som zvedaví ako to dopadne ??? priložím sem aj foto ale až zajtra, dúfam že sa nájde osôbka ktorá mi poradí o čo sa jedná ??
pandrava24
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod Macush » Ned 09.05.2010 8:16

no s tým by si mal ísť určite vetovi, podľa toho čo píšeš...
ako už basha povedala nikto ti presne neurčí o čo sa jedná, to je ťažko takto cez net povedať..
skús pridať tú fotku aby sme aspoň približne videli ako to vyzerá
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby