Zdurené uzliny na krku, rakovina lymfatických uzlín, lymfón

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zdurené uzliny na krku, rakovina lymfatických uzlín, lym

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 30.03.2017 13:22

Certisko píše:mozem sa opytat, nikto tu nedal odpoved na otazku,ake rizika nesie so sebou biopsia lymfatickych uzlin. caka nas to buduci tyzden, zvacsena uzlina pod lavym ramenom.

Myslím, že táto otázka patrí v prvom rade veterinárovi, ktorý bude zákrok prevádzať.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Zdurené uzliny na krku, rakovina lymfatických uzlín, lym

Poslaťod Certisko » Štv 30.03.2017 18:45

to je jasne, ze veterinar odpovie, no pytam sa aj na skusenosti druhych. to je tiez velmi cenne pre nas psickarov.
Certisko
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Zdurené uzliny na krku, rakovina lymfatických uzlín, lym

Poslaťod sanny1 » Ned 08.09.2019 13:40

Tento článok som sa rozhodla ešte skôr ako sa všetko skončilo. S priateľom milujeme amerického staforda preto sme si zaobstarali dve feny. 9 ročnú Safirku a 1,5 ročnú Sanny. Koncom roka sa nám začalo peklo. Naša Safirka ochorela. Všetko sa začalo ako nejaké obyčajné prechladnutie. Začala kýchať a pravé očko mala opuchnuté. Hneď sme išli zverolekárovi ten jej dal antibiotika a na druhý deň sme išli na kontrolu a druhú injekciu. Dal nám na tri dni antibiotiká v tabletkách. Všetky tri dni boli v pohode tabletky sme jej dávali ako povedal doktor , ale večer keď som prišla z roboty tak so si hneď všimla ,že niečo sa s ňou deje. Mala strašne opuchnutý krk. Hneď ráno sme išli k zverolekárovi. Ten nám hneď povedal ,že on už nič nevie spraviť , že musíme ísť na kliniku. tak sme išli od neho na kliniku k pánovi Švihran. spravili nám rontgen a z krku jej odobrali tekutinu do injekcií. Hneď nám povedali , že sa máme pripraviť na najhoršie ,že to môže byť rakovina lymfatických uzlín. Objednali nás na operáciu , kde jej brali vzorku zo zadnej nožičky. Tá rán po operácií sa veľmi zle hojila. Stále sa jej nalievala nejakou tekutinou. Po veľmi dlhom čase sa nám podarilo zahojiť tu nožičku. 19.10.2018 nám prišli výsledky z histológie a všetko sa potvrdilo mala rakovinu lymfatických uzlín. Tento deň bol najhorší...
Mali sme iba dve možnosti dávať jej iba lieky na ktorých by prežila pár mesiacov (kortikoidy) alebo chemoterapiu. My sme sa rozhodli pre chemoterapiu aj keď viem ,že veľa ľudí sa na to pozerá inak ale my sme jej chceli dať ešte chvíľu aby tu bola snami a my s ňou a vôbec to neľutujeme a spravili by sme to ešte raz. Dali sme jej ešte rok života a ona si ho fakt užila dostala druhý dych. Museli sme chodiť každý štvrtok na chemoterapiu šesť mesiacov s dvoma prestávkami. Vedeli sme ,že sme nevyhrali. a aj tak bolo po roku sa to vrátilo. Bola som už v piatom mesiaci tehotenstva tak to nám neodporúčali ďalšiu chemoterapiu ,tak sme museli súhlasiť s tabletkami (kortikoid). tie posledné týždne boli hrozné. Stále som ju sledovala ,že či ju niečo neboli či sa netrápi. Nakoniec nám dostala silné horúčky mala hnačky a nakoniec čo bolo najhoršie oslepla. Ešte na začiatku som jej sľúbila ,že nedopustím aby ju niečo bolelo a že keď príde ten čas tak tam budem. 10.06.2019 nastal ten deň išli sme ukončiť jej trápenie ,ale poviem Vám ,že ešte nechcela ísť.ale už sme ju nechceli trápiť. Safirku sme si dali spopolniť. Bol to veľmi náročný rok ,ale prekonali sme to a pomohla nám aj náš druhý psík Sanny. Neľutujeme to všetko čo sme spravili pre ňu spravili by sme to znovu a znovu. Týmto by som sa chcela poďakovať pánovi doktorovi Švihran a celému oddeleniu. ĎAKUJEME
sanny1
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Predchádzajúci

Späť na Choroby