Otrava

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Otrava

Poslaťod Tobčo610 » Štv 17.01.2013 18:18

Ahojte moja známa má malinku asi 14 týždňovú čivavku a ževraj zožral malý trošičku hliny, neviem či mu to môže ublížiť ale že strasne vracia a celý sa trasie- je to psík podla mňa z množiarňe mal zápal očka a niečo v očku taky bieli fliačik aj vyzerá tak že má choré uško ma dlhsšiu papuľku, takže moja otázka dosť súrna može byť niečo z tej hliny alebo napríklad že malá mu dala dve chrumky ale to on požiera už dlhšie či to môže byť aj z toho alebo napr nejaka vrodena alebo ina choroba , vracia penu trasie sa a nevie stáť na nožičkách je velmi drobnucky a mam strach ze ak bude dlhsie vracať :-/
Tam hore na nebi je miesto ktoré sa nazýva dúhový most a tam si ty a čakáš na mňa a ja tu stále čakám na teba...
Tobčo610
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Otrava

Poslaťod pigie » Štv 17.01.2013 18:43

VETERINAR!!!! OKAMZITE!!!!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Otrava

Poslaťod Tobčo610 » Štv 17.01.2013 18:49

Nejaka ina pomoc to nie je môj psík ja davam rady len cez telefon :-( Znama mi volala a ona je sama doma z dvomi deťmi bez auta :-( fakt niečo take aby do rána vydržal :-(
Tam hore na nebi je miesto ktoré sa nazýva dúhový most a tam si ty a čakáš na mňa a ja tu stále čakám na teba...
Tobčo610
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Otrava

Poslaťod pigie » Štv 17.01.2013 18:57

Tak jej pomoz tak, ze jej toho psa vezmi k veterinarovi ty. Tu ziadna ina pomoc nie je. Je to stena, moze do rana uhynut, ak to je nieco vazne. Dieta keby jej malinkate vracalo furt dokola, tiez bude cakat do rana?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Otrava

Poslaťod Tobčo610 » Štv 17.01.2013 19:07

ja ani nebývam pri nej doslova som bola rada na telefon ze jej nieco pozriem na internete :-( a u nas nič také neexistuje ako veterinár po ordinačných hodinách aj ten čo tu je mu ide len o peniaze :-( z vlastnej skúsenosti viem psíka som niesla mrtveho v rukach a jeho zaujímalo kto to vyplatí :-( Najhorší zazitok ja som momentalne na intraku 60 km dalek fakt nemam jak pomôcť psík už nevracia ma krče teraz a chodi a snaži sa kakať:-/
Tam hore na nebi je miesto ktoré sa nazýva dúhový most a tam si ty a čakáš na mňa a ja tu stále čakám na teba...
Tobčo610
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Otrava

Poslaťod hisham » Štv 04.04.2013 22:29

Kopírujem z FB stránky Slobody zvierat:

"POZOR! ROZSYPANÁ OTRAVA NA LÚKE V PETRŽALKE!

Sprava: ''Suseda ma upozornila na to, ze na Jasovskej (na luke) je rozsypana nejaka otrava pre psiky. Jej steniatko sa toho len nadychlo a cele opuchlo. Pomohli infuzie ale vyzeralo to vselijako. Vraj je to uz aj na Wolkrovej. Dnes sa chystame rozvesat upozornenia po sidlisku, ale bolo by dobre varovat majitelov, ktori tam so psikmi chodia.'' Lila H.

Na otravu upozorňujú aj na iných stránkach:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Prosíme vás, zvýšte v okolí týchto miest pozornosť.
Dúfame, že už sa nikto neotrávi!"
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Otrava

Poslaťod straka17 » Sob 04.05.2013 11:32

Ahoj, pred pár dnami som bola na zraze chovateľov slov. hrubosrstého stavača, nakoľko jedného máme doma. Okrem iných prišiel aj pán, niečo ako zverolekárov asistent. Ževraj existuje niečo ako vitamín, ktorý keď psovi podám neotrávi sa. U nás sme akurát predvčerom striekali na zadnej záhrade burinu a psom dosť zadná záhrada chýba. Je možné aby niečo také existovalo?
Za odpoveď ďakujem
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Otrava

Poslaťod Margita » Sob 04.05.2013 21:50

myslim ze je to vitamin K ale to je ako proti liek proti otravam,napriklad ked zozerie jed na potkany,ono to aj byva ked vyvesia papier u nas v panelaku ze sa robila deratizacia a je tam aj to spomenute ze podat vit K ak je podozrenie na otravu,ale tak zalezi aj co je ta otrava za latku
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Otrava

Poslaťod Lea a Stew » Sob 04.05.2013 22:12

hej, nam prve co vet dal ked sme mali podozrenie na jed na potkanov bol Vitamin K ani nic neriesil ine, ale urcite by som to nebrala ako nejaku prevenciu pred otravou na postrek na burinu.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Otrava

Poslaťod bixo » Ned 05.05.2013 15:03

tomu nášmu uškodila štiepka zo záhrady ktorú zvykol jesť, treba na to dávať pozor
bixo
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Otrava

Poslaťod wendy1 » Pon 06.05.2013 9:34

My to robime na chate tak, ze postriekam burinu bud ked odchadzame, ale moju uz mam zavretu a potom ju len vezmem na voditku do auta, alebo vies urobit postrek a jeden den ich tam nepustis. Len by zaujimalo aj mna, ze ak pes napr. o tri dni nato bude jest travu tak ci sa nemoze otravit ak by nahodou zjedol aj tuto travu, hoci si myslim ze pes si vybera cerstvu travu a burina je burina, nie trava, ale ked sa robi postrek tak urcite moze nieco kvapnut aj inde.
Offtopic: Druha vec co by ma zaujimala, neviem ci tu je taka tema, ako hnojite travnik a cim? Vraj psikom chuti hnojivo na travnik to granulovane a je to nebezpecne. AK mate skusenost, tak napiste tip ako hnojite travnik + bezpecnostne opatrenia a kedy mozte bezpecne pustit psa na ten travnik. Dakujem.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Otrava

Poslaťod dedo jožo » Ned 02.06.2013 9:49

pri podozreni na otravu treba ist rychle k veterinarovi vitamin podany cez zaludok moze zacat neskoro ucinkovat...takze radsej injekcia
vitamin K je dobry ale treba kupit K2 ktory ma velku vstrebatelnost a organizmus ho vyuzije takmer vsetok...treba ho dat co najskor lebo otrava na potkany ucinkuje dost rychlo a psik nam moze vykrvacat :plac:
po otrave je dobre dat spravit pecenove testy a preliecit pecen napriklad pestrec mariansky (olej alebo varit caj z pomletych semien + dobry je dlhodobo davat Pangamin alebo Lipovitan..)
v mojom okoli tento rok zjedli otravu dvaja hafani a jeden to nevydrzal lebo isli k vetovi az rano ked nebolo pomoci
dedo jožo
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Otrava

Poslaťod Greeny » Ned 27.10.2013 14:54

Dobrý deň, môj ročný pes dnes zjedol 5 otráv na potkany ešte zabalené. Hneď sme išli k veterinárovi ktorý povedal, že to vyvracia. Vyvracal však iba granule a tak mu dal veterinar injekciu, na ktrou mame chodiť každy deň. Čítala som tu, že by sa to malo začať prejavovať, ale náš Vito je zatiaľ v poriadku, normálne pije, behá na dvore, aj tak sa o neho veľmi bojím.
Prosím vás začína sa to prejavovať až na druhý deň alebo postupne?
Ďakujem
Greeny
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Otrava

Poslaťod zuzka:) » Ned 27.10.2013 18:11

nemusí sa to prejaviť hned, je viacero druhov otráv. ale ak už berie inj., možno sa to už ani neprejaví
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Otrava

Poslaťod MisheliQ » Str 09.04.2014 16:51

Púšťali nám videá o otravách a medzi nimi bolo aj video o otrave výfukovými plynmi. Bol tam pes asi kríženec mudiho (bolo to v HU), ktorý bol závislý na tomto plyne. Bolo to video z TV správ. Nedalo sa na to ani pozerať.....
Presne to video som nenašla, ale našla som iné
:vykricnik: nevhodné pre slabšie povahy :vykricnik: http://www.mommo.hu/media/Kabszeres_kutya
a tí :censored: jak sa tam rehocú ešte :hmm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby