Pruh

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pruh

Poslaťod Jozef Galko » Uto 12.08.2014 11:29

Ahojte. Neviete kolko trvá taká operácia pruhu a hospitalizácia? či je to nebezpečné a kolko asi može stáť taký zákrok? Dnes som našiel hrču ako pol špekáčika na bruchu Jazvečíčky. a aveterinára mám až o 6hodín. Nikdy som ešte nemal takýto problém, poradte. Má to tvrdé celkom, dúfam, že jej to nepraskne, alebo čo. Ale na dotik ju to nebolí aj sa chová normálne akurát jej nechutí. DAKUJEM PEKNE :)
Jozef Galko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pruh

Poslaťod Sunny » Uto 12.08.2014 15:21

Hospitalizácia nie je potrebná, platíš len oepráciu. Koľko - to závisí od konkrtneho veterinára a veľkosti psa, ale u malej jazvečíčky to nebude veľa, nie je to náročná operácia.
Psíka treba zobrať najprv na vyšetrenie, či ide naozaj o pruh a potom si prípadne dohodnúť s veterinárom dátum operácie. Nebýva to akútny stav, ak sa tam nejako zle nepricvikne črevo, ale to sa stáva málokedy. Psíka sleduj, ak by začala byť apatická, alebo zvracať, alebo by sa jej stav akokolvek inak horšil, tak treba vyhľadať nejakého veterinára aspoň telefonicky, na konzultáciu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Pomoze hrcka u maltezaka

Poslaťod Taminka » Pia 27.02.2015 16:11

Ahojte mam maltezaka je stary jeden rok a na brusku sa mu objavil vriedok alebo hrcka velkosti asi 1-1.5 cm okolie je cervene a vnutri biele. Vedel by mi niekto povedat co by to mohlo byt ? Dakujem Obrázok
Obrázok
Obrázok
Taminka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pomoze hrcka u maltezaka

Poslaťod vavrena » Sob 28.02.2015 21:43

Taminka, tie fotky sú v otrasnej kvalite, nič na nich nie je vidieť. Čo ti na hrčku povedal veterinár?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pomoze hrcka u maltezaka

Poslaťod Bebis » Ned 01.03.2015 0:47

nie je to pruh nahodou?
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Hrčka na bruchu

Poslaťod Emížek96 » Štv 18.06.2015 21:05

Dobrý večer.
V utorok (alebo pondelok, už si to presne nepamätám) som spozorovala u mojej fenky hrčku na brušku. Najprv to bola taká malá guľôčka, no zo dňa na deň sa to zväčšilo. Teraz to má rovnaké cca 3 dni. Keď jej to stlačím, tak na to nijako nereaguje. Mamina vraví, že keď nereaguje, tak to asi problém nebude, no aj tak. Hrčka nie je viditeľná, len ju cítim. Bojím sa o ňu. Dúfam, že to nie je nádor. U veterinára som s ňou ohľadom tohto nebola. Minulý týždeň bola očkovaná, môže to byť aj z toho? Stretol sa niekto s niečim podobným? :oo: :plac:
Ďakujem za vaše skoré odpovede!
Emíížek96 a fenka Bobi
Emížek96
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Hrčka na bruchu

Poslaťod Sunny » Pia 19.06.2015 9:36

Kde na bruchu? Môže ísť teoreticky o pruh, alebo nádor na mliečnej žľaze, alebo aj čokoľvek iné - tak či tak by to mal vidieť vet, ten najlepšie posúdi. A určite sa neriadiť tým, či na to pes nejako reaguje, to nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Z očkovania to na bruchu asi nebude, to bývajú hrčky na boku, cca v mieste vpichu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Hrčka na bruchu

Poslaťod Emížek96 » Pia 19.06.2015 14:57

Suuny: tam niekde ako je žalúdok to má. Cca pred 2 rokmi bola sterilizovaná, mohlo by to byť aj od toho? Každopádne, ďakujem :/ :)
Emížek96
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Hrčka na bruchu

Poslaťod citroniq84 » Pia 03.07.2015 0:32

ak mas takyto problem to treba psika zobrat a rovno veterinarovy lebo bez ohladu na to co to je bude treba vyrezat moze to byt v uplne najhorsom neaky nador hej a moze byt len tukovy moze to byt uplne hocico hrce sa robia i po kliestoch ale vtedy to je jak bradavica no co by som nerobil je cakal ze to zmyzne same a absolutne nesuhlasim ze ked psa to neboli nic to neni ako povedala mama to znamena akurat to že to nema zatial zapalene neda sa takto povedat co to je fakt to presne nebude vedet ani veterinar kym psa neuspi a nevireze to von ale v kazdom pripade sa hlavne neboj hej nevieme co to je a ked nevies co to je tak sa zbytocne bat lebo teraz hlavne nevieme coho :)
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Pruh

Poslaťod Jozef Macuško » Pon 11.12.2017 7:48

Ahojte, naša fenka mala pred dvoma týždňami prvýkrát operovaný pruh pri slabinách. Spravila sa jej tam obrovská guľa. Že vraj je to prerážalo cez svalstvo tak sa to išlo zoperovať. Operácia prebehla dobre, krásne zastehované a malo sa ísť na výber stehov po 10 dňoch. Lenže 2 dni pred tým sa jej z rany pustil veľký hnis, smradľavý. Prišli sme teda k vetovi a ten ju znova otvoril a *nainštaloval* dren. Z toho drenu ide dosť veľa krvi ale tvrdil, že je to normálne. Dali nám akurát takú košieľku, lenže to musíme vystlať vložkou aby zachytávala krv.

Máte s tým skúsenosti? Žiadne opatrenia nám nevravel podnikať. Vraj len psa nechať tak a nech je všetko. Už tri dni nekakala a je prevažne ryžu s kuracím vývarom. Dnes ideme s tou krvou, či to tak má fakt byť.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Pruh

Poslaťod Sunny » Pon 11.12.2017 9:50

S tou vložkou opatrne, rana musí dýchať, tieto veci majú väčšinou na spodnej strane "igelit", čo môže rane uškodiť. Tečie z toho vyslovene krv, alebo je to len taká červená tekutina? Je to rozdiel vo farbe aj hustote, tá tekutina je ok, vyslovene krv neviem, to sa mi moc nezdá.
A hlavne sa mi nezdá to, že sa už tri dni nevyprázdnila - po 3 dňoch by to už mal veterinár nejako riešiť. Ak sa vám nepozdáva prístup a liečba tohto veteirnára, choďte inde, alebo aspoň zavolajte a skonzultujte postup a liečbu, boužiaľ nie každý veterinár robí všetko tak, ako by sa malo...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Pruh

Poslaťod Jozef Macuško » Pon 11.12.2017 10:17

No skor by som povedal ze to bola krv taka svetlejsia. Vet nam dren vybral, pichol nejaku injekciu, zasprejoval a ze mame ist domov. Ono ten otvor po drene vraj zrastie rychlo. Vlozku sme dali preto, aby nespinila vsade. Lezi, je zababusena v deke v teple. Vravel dalej, ze ten dren ju drazdil a preto isla krv. Verim, ze uz to bude len dobre konecne. Toto obdobie fenku asi aj dost vytresovalo lebo vacsinou spi s otvorenymi ocami. Cika vonku tak 3krat na den ale od piatka rana stale nekakala. Na to odpovedal veto ze to je normalne. Vsetko je normalne.... Nemal som s tym zakrokom ziadne skusenosti tak sa ho snazim pocuvat ale keby som nestudoval na nete o tom tak asi by vsetko v poriadku nebolo. Ked v malych mestach si toho clovek vela nevyberie.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Pruh

Poslaťod Sunny » Pon 11.12.2017 10:25

Čo je normálne na tom, že sa pes 3 dni nevy...? Normálne to je, ak pes z nejakého dôvodu nežerie, takže nemá čo. Ale ak pes žerie, tak to musí mať nejaký dôvod - buď má bolesti, pre ktoré nechce, v tom prípade mu treba pomôcť inak (mala som psa s polámanou panvou, nedokázala to sama, takže práve po tých 3 dňoch sme to začali riešiť na veterine), alebo je nejaký iný problém. V každom prípade, ak by ani dnes nič, trvala by som na nejakom vysvetlení a riešení.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Pruh

Poslaťod Barca » Ned 22.04.2018 0:44

Ahojte, aké máte skúsenosti so svrbením rany po operácií? Pred 2 dnami bol Max operovaný na perineálnu herniu. Má stále nasadený golier, lebo inak by si do rany hneď išiel. No je z rany trašne nešťastný a nervózny. Stále sa presúva po byte a nevie ostať dlhšie ležať. Najradšej by stále sánkoval po zemi, no zakazujem mu to. Teraz večer začal byť až extrémne nepokojný, stále sa presúva z miesta na miesto so stiahnutým chvostom. Máte s tým niekto skúsenosti, prípadne po hocijakej operácií psa? Iba ho tá hojaca sa rana svrbí, alebo sa mu s tým niečo stalo a treba ráno utekať na veterinu?
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Pruh

Poslaťod Lindchen » Ned 22.04.2018 6:01

Môže ho aj bolieť, my sme dostali ku kastračke aj malú dávku liekov proti bolesti (je pravda, že mal ešte jeden bolestivý problém), dávali sme liek na noc, aby pokojne spal a neriešil ranu, veľmi to pomáhalo. Cez deň sme sa ho snažili zabaviť a sledovať ho.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby