Oceľová výstuha v nohe

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Oceľová výstuha v nohe

Poslaťod fastbaby » Pon 04.01.2010 14:43

Rada by som touto cestou našla chovateľa, ktorého psí miláčik absolvoval operáciu s implantáciou oceľovej výstuhy. Náš anglický mastif (3-ročný) trpí dyspláziou a artritídou odmala. Pravidelne užíva Rimadyl, chodíme na pečeňové testy a RTG.
Pred dvomi týždňami pri výkyvoch počasia začal dosť krívať na prednú nohu. Náhoda chcela, že sme na RTG nešli do Trnavy, ale do novej veterinárnej nemocnici v Petržalke. Tu nám po RTG pán doktor vysvetlil, že mastifovi sa hromadia na zápästí výrastky na chrupavke, ktoré mu pri chôdzi spôsobujú bolesť. Odporučil zvážiť operáciu, kde by mu výrastky doslova zoškrabali, a od kolena dole k zápästiu by zaviedli oceľovú výstuhu (titánovú by vraj v SR nikto nezaplatil) na fixáciu nohy. Fixácia by zabezpečila, že by sa výrastky ďalej netvorili, a celkovo by mastifovi odľahčila pri chôdzi. Tento pán doktor tvrdí, že mastif by už druhý deň po zákroku chodil lepšie. Náš doterajší vet bol touto myšlienkou zhrozený.
Zaujíma ma, ako znášal váš psík prvé dni po zákroku a či ste mu dali po čase oceľ vybrať.
fastbaby
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Oceľová výstuha v nohe

Poslaťod maydanoz » Pon 04.01.2010 20:11

Ked sme brali v septembri Enku z utulku, bola po operacii nohy, mala ju zlomenu /alebo ju niekto dokopal :hmm: :hmm: ) a dali jej tam tiez nejaku vystuhu. Za 3 mesiace sme isli na rtg, lebo sa vetovi zdalo, ze sa jej tam nieco tvori, tak to chcel skontrolovat. Nastastie to je v poriadku a vyberat sa to nebude! :smile: Keby mi to nepovedali v utulku, nebola by som si vobec vsimla, ze mala nieco s nohou! To je iny nezmar!! Vystraja, beha, skace ako blazon, niekedy mam az strach, aby si nezlomila nohu este raz :no: Je to betarka! Som rada, ze nozicku ma v poriadku!
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Oceľová výstuha v nohe

Poslaťod Offca » Pon 04.01.2010 23:42

Nemám s týmto skúsenosť, titán v nohe má aktuálne môj otec, ale nie dostatočne dlho na to, aby som mohla robiť závery ( :lol: ) a ešte som sa nestretla s riešením klbových ochorení takýmto spôsobom...ku všetkému nepoznanému som dosť nedôverčivá..
ALE
jedna z vecí, o ktoré by som sa ja zaujímala, by boli aj ohlasy, osobné skúsenosti a referencie verejnosti na "súperiace" kliniky. (tu na fóre zďes: http://www.dogforum.sk/viewforum.php?f=56)
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Oceľová výstuha v nohe

Poslaťod pipuska » Uto 05.01.2010 22:04

no neviem, nie som sice veterinar ortoped, ale ako ludsky doktor si myslim, ze ta vystuha mu velmi nepomoze, ked sa mu robia vyrastky na klbnej chrupavke, to je nejake degenerat. ochorenie chrupavky a vystuha sa dava do dlhej kosti, aby podporila nosnost, teda odlahcila kost alebo tak, na tu chrupavku si myslim, ze pomaha ta liecba co mate, resp. spomaluje ochorenie a take konecne a posledne riesenie by bolo jedine kompletna nahrada klbu, co je teda krajne a definitivne a mozno este priskore riesenie pre vas....tolko moj skromny nazor
hadam nie je taky rozdiel v patofyziologii ochoreni psov a ludi, teda upne diametralny :)
pipuska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98


Späť na Choroby