Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platnička

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platnička

Poslaťod kiki123 » Ned 15.06.2008 22:58

Ahojte, ja ma malu maltezacku Soficku, ktora bola pred pol rokom operovana v Brne. Mala vyskocenu platnicku, ktora jej tlacila na miechu a nasledne ochrnula na zadne labky. V Brne jej pomohli, tesili sme sa z toho. Ale teraz po pol roku sa to objavilo znova. Neviem co si pocat, velmi ju to boli, zatial este chodi ale bojim sa najhorsieho. Nechapem preco sa to vratilo tak skoro. To ju mam davat operovat kazdy pol rok? Je to aj dost financne narocne, ale ked sa inak neda....
Poradte mi prosim co si pocat?
Dakujem Sona
sofinka
kiki123
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: vyskocena platnicka

Poslaťod Silwuska » Pon 16.06.2008 7:57

Sama si odpovedas ze inak sa to neda... :ua: je mi to velmi luto...musi to byt pre psika bolestive :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: vyskocena platnicka

Poslaťod Rika » Pon 16.06.2008 8:22

Nj, ono sa to zvykne vratit. Ked je platnicka vyskocena raz, lahko vyskoci znovu... staci blbí pohyb. Uf, no nezávidím chúdatku malému, musí mať iné bolesti.
Ked ste boli v Brne na operácii, vraveli vám aj na čo máte potom dávať pozor?... napr. aby nechodila po schodoch alebo niečo pod.??
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: vyskocena platnicka

Poslaťod Bibiana » Pon 16.06.2008 12:48

Soni, držím moc moc palce.. V takejto veci by som sa ale obrátila jedine na vetov, ktorí vedia čo môžeš očakávať a pozerajú sa na to nie len z tej ľudskej stránky, ale predovšetkým prihliadajú na potreby psa a celkovú špecifikáciu ochorenia.. Obvolajte radšej viacerých, viac hlav viac vie a čo hlava to názor..

Bývalá spolužiačka mala jazvečíčku Aju. V siedmych rokoch jej vyskočila platička prvý krát, tiež ju zoperovali v Brne a po necelom roku jej vyskočila opäť.. Už to bolo ale horšie, sučka od pol pása celá ochrnula, takže chodila len prednými a zvyšok ťahala za sebou, dali ju opäť operovať, pohyb už nebol to čo to bývalo, chodila "bokom" a občas nohy vliekla za sebou, no a o dva mesiace sa to vrátilo.. Nohy ťahala za sebou, moč z nej museli vytláčať istými pohybmi rúk, mala nejako upravenú stravu (resp. fungovala dlho na infúzkach) a mala vyvedenú hadičku z tela na odpadové látky.. Tým, že sa ale močové mechúr plnil a potom neprirodzene vyprázdňoval, dostala silný zápal a ..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: vyskocena platnicka

Poslaťod Rika » Uto 17.06.2008 9:26

No po liecbe na toto asi tak najvohnejsie pre psika je plavanie. Ja tiez moc neviem ako je to u psikov, ale vychadzam zo seba.

Bib, aj u nás je taký palácový psík, čo chodí do strany a zadné nohy za sebou ťahá. Stalo sa mu to v mladom veku a teraz je to už pán v najlepšom veku (ca 5-6 rokov). Uja s ním chodí na prechádzky tak, že zadné nohy má volako zviazané, že mu ich drží vo vzduchu v rovine chrbta samozrejme :lol: a psík si pekne chodí po predných :smile: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: vyskocena platnicka

Poslaťod unicorn » Str 18.06.2008 9:13

ja som videl taky vozik pre psa. ze zadne labky sa na to vylozia, ma to dve kolieska a pes sa len taha prednymi...

nasiel som na nete obrazky: existuje vela roznych:

ObrázokObrázok
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: vyskocena platnicka

Poslaťod Rika » Str 18.06.2008 9:16

Ja som to uz tiez videla.. 1.x nazivo v CZ :smile: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: vyskocena platnicka

Poslaťod lucik » Str 18.06.2008 17:04

ja som to videla nazivo minuly rok na klubovej dovolenke boli s maltezacikom na vozicku.. celkom sikovne s tym behal..
teraz som to videla na este nefunkcnej webstranke noveho e-shopu, ktory robia pravdepodobne ti ludia, co maju toho maltezacika - http://www.kostickovyobchod.sk
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: vyskocena platnicka

Poslaťod kiki123 » Pia 20.06.2008 20:05

Jeeej, dakujem vam vsetkym ze ste mi odpovedali. Je to super s niekym si o tom takto popisat. Som vdacna za kazdu odpoved a tesim sa, ze je tu predsa moznost ako potom dalej.
Medzitym sa Sofinke polepsilo, len dievca mysli ze je ok, tak si teraz vela dovoluje (skace, beha...) a to nie je velmi dobre. Stale na nu davam pozor, aby neskakala na gauc, postel.... ale to sa neda, ona vystihne taku situaciu kedy sa nepozeram. To ju asi tazko odnaucim.
Ale som stastna ze uz nema take velke bolesti. :smile:
Vdaka este raz, za vase rady :pusa:
sofinka
kiki123
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: vyskocena platnicka

Poslaťod Minnie » Ned 20.07.2008 10:32

Ahoj. Tiež máme skúsenosť s vyskočenou platničkou. Bližšie pozri sem: www.edinko.estranky.cz. Ak by si mala nejaké otázky, alebo by si sa chcela podeliť s tvojou skúsenosťou, prípadne poradiť, v pohode napíš, buď sem, alebo na mail :)
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Prehnuty chrbat

Poslaťod Casey » Sob 27.09.2008 13:49

Vsimol som si, ze moj Dasty ma mierne prehnuty chrbat.....cim je to sposobene a da to neako odstranit ?
Nebudu s toho vyplyvat v buducnosti zdravotne problemy ? Ma 9 mesiacov, takze je este vo vyvoji......
Obrázok
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Prehnuty chrbat

Poslaťod calwen » Sob 27.09.2008 15:21

Spravnym zatazenim by sa to malo spravit...hlavne plavanie:)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Prehnuty chrbat

Poslaťod Rauke » Sob 27.09.2008 17:49

prehybanie chrbta moze byt aj priznakom bolesti v bruchu...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Prehnuty chrbat

Poslaťod lucik » Sob 27.09.2008 18:19

Renique, pri bolestiach v bruchu sa pes hrbi, neprehyba chrbat do U.

Casey, tak ano napisala calwin, spravnou zatazou treba spevnovat svalstvo na chrbte - najidealnejsie je plavanie.. ale vacsinou pri normalnej zatazi sa postupne ten chrbat osvali ajtak.. vola sa to, ze "volny chrbat" alebo "volna chrbtova linia"
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Prehnuty chrbat

Poslaťod Rauke » Sob 27.09.2008 18:28

no ved ja som myslela ze sa praveze hrbi, neviem preco ale neda sa mi zvacsit ten obrazok s prehnutym chrbatom, tak som myslela ze je tam zhrbeny do prevrateneho "U"
sorac
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Ďalší

Späť na Choroby