Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Mončita 1995 » Sob 07.01.2012 22:21

Aha a s akým mäskom ??? jasom je j ho dala ale iba polovicu a troška to pomohlo :) lebo ona kojí male šteniatka tak sa pýtam či to nemá aj s toho keďže už moc pri nich nieje lebo majú 4 týždne a stále by ju len cicali tak či to nema aj s nich ? :ach:
Mončita 1995
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod casira » Sob 07.01.2012 23:41

moja mala fenka ma roka aj 1 mesiac

a už má malé šteniatka? :oo: Nie je to priskoro?
Ked nezaberie ryža ,utekaj k vetovi. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Mončita 1995 » Ned 08.01.2012 15:40

Ano už má šteniatka :jupi: :ahoj: ale neplanovane lebo osm mala horučku tak oreto mi ušla a narodili sana m 4 male steniatka...rýza zabrala a zabral aj endiex už je to všetko v pohode ddakujem zaa radý :jop:
Mončita 1995
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod extreme » Uto 21.02.2012 18:34

Zdravím,
moje 3 mesačné šteniatko NO má už druhý deň hnačku (nie celkom voda ale dosť riedka stolica). Zajtra idem kúpiť iné granule ale neviem či s ňou ísť aj za veterinárom, alebo stačí zmena krmiva. Žiadne iné problémy nemá, žere pažravo, energie má dostatok, a krv v tom nevidím.
Kde môže byť problém (nedávno sme menili krmivo, myslím že to môže byť od vtedy ako sme prešli celkom na toto nové). Ale bojím sa aby to nebolo nič vážnejšie tak sa radšej pýtam ...
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod luciiik » Uto 21.02.2012 18:58

extreme pokial nejde o vodnatu hnacku a psik ti pije vodu aj papa, tak netreba histercit, steniatka obcas hnackuju alebo vracaju. :smile: takze uplne klud. ak chces mozes dat psikovi trosku ryze, pripadne do nej zamiesat smectu - to je prirodny íl, takze nic tym nepokazis.
ked hovoris ze si menil/-a krmivo tak to moze byt tym. treba vyckat, vacsinou to prejde, ak nie, treba skusit zasa ine granulky. :yes:
nedavali ste nahodou odcervovaciu tabletku?
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod extreme » Uto 21.02.2012 19:14

Nie, odčervená bola ešte u chovatela. A keď som ju doniesol tak mala :kak: v pohode. Momentálne som prešiel iba na dočasné granule, keďže žiadne kvalitné som nezohnal, no čoskoro príde Trainer Natural tak dúfam že sa to zlepší.
Dnes som jej dal na obed kuraciu konzervu (grancarno) ale večer budem musieť dať buď hovädziu alebo tie granule...
Je to len také riedke :kak: ale drží sa pokope, takže to nieje nijak vodnaté, len sa mi to proste prilepí na lopatu a nie sú to pekné šulky :ha: ...
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod luciiik » Uto 21.02.2012 19:18

moze to byt aj tou konzervou. hlavne ak u chovatela bol psik zvyknuty len na granule. steniatka maju haklivejsie travenie. :smile: kazdopadne to sleduj a uvidis. nieco hafovi zjavne nesadlo. mozno nieco zjedol aj vonku.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod extreme » Uto 21.02.2012 19:44

Ale to má už 2 dni ... ja som dal tú konzervu preto aby nemala zasa tie granule, lebo myslím, že je to z nich ...
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod luciiik » Uto 21.02.2012 19:48

a ake granule mal? skus tu ryzu. taku uplne rozvarenu kasovitu. to mam overene ze zabera. :no: mne pes takto redsie srajdoval z jednych kvalitnych granul mesiac. neboj, nevyzera to, ze by to bolo infekcne. ale ak chces istotu, kludne si k veterinarovi skoc. :yes: za to ti nikto nic zle nepovie. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod extreme » Uto 21.02.2012 19:57

U nas to k veterinarovi nieje take lahke keďže oco nieje doma a ja nemam auto (som na dedine, veterinar je len v meste) ... Ak sa to nezlepši tak dam tu rižu a dake mäsko do toho (kuracie) ... :smile:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod luciiik » Uto 21.02.2012 21:14

Tak snad ked sa nedajboze stane nieco horsie, tak auto k veterinarovi k dispozicii bude! :ua:
Nie je dovod na paniku, skus tu dietu, lacnym granuliam sa vyhybajte su v nich same umele dochucovadla, a bude to ok. Mozes skusit aj cierny caj ci nevypije. To ze kuracie uvarene len v cistej vode je dufam samozrejmost. :)
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod extreme » Uto 21.02.2012 21:24

Ak niečo važnejšie tak jasne, že zoženiem auto do 5 min. len zasa ak to nieje potrebné tak zbytočne. Jasne, viem :smile:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod MatulaPD » Str 07.03.2012 16:39

Ahojte. Ja by som sa chcela spýtať - teraz v utorok sme si zobrali našu Lunu - fenka NO - z útulku. Pred odchodom dostala ešte dve odčervovacie tabletky. Avšak odvtedy má strašne riedku stolicu, má hnačku. Pred chvíľkou som s ňou bola vonku, dvakrát mi síce kakala, ale veľmi riedke.. Počula som a aj čítala, že na to pomáha redší odvar z ryže, ale priznám sa, že neviem presne, čo si pod tým pojmom ,,redší odvar" predstaviť, resp. ako ho pripraviť. Viete mi tu niekto poradiť? Je potrebné dať psíkovi aj jeden deň hladovku a potom dávať tento odvar alebo ako? Čo je najlepšie? Nechcem ju hneď brať k vetošovi, inak je totiž úplne v poriadku, je čulá, hravá, veselá.. Za odpovede Vám ďakujem.
"Jediný spôsob, ako získať za peniaze lásku, je zadovážiť si psa."
MatulaPD
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Dana D » Str 07.03.2012 16:55

Kľudne môže mať hnačku aj z toho odčervenia. To odoznie samo. Redší odvar znamená ryžu, ktorá je kašovitá.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod casira » Štv 08.03.2012 7:34

Avšak odvtedy má strašne riedku stolicu, má hnačku

Ano,môže to byt následok odčervenie,alebo aj zo stresu zo zmeny prostredia.Určite sa to rýchlo upraví.
Ryžový odvar - viac vody ako ryže.Držím palce. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby