Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Ned 28.06.2015 19:30

Tak dnes konecne bez infuzky :jupi: dostala iba protizapalovku. a dalsia navsteva "az" v utorok, pokial sa bude stav drzat/zlepsovat. Vtedy asi dame vysetrit aj srdce, aj tak to planujem cca rok - a ked uz tam za nu idem nechat majland, co tam po nejakom dalsom vysetreni, ze ano :lol:

Krv zmizla uplne, :kak: sice dnes 3x ale pri tom mnozstve granul sa ani nedivim, vecer uz konecne aj fakt formovane, ze sa to dalo bez problemov pozbierat.
Pije pomerne vela (od rana cca 7 dcl), ale kedze krvny obraz aj vysetrenie mocu robene mala, bol tam vtedy silny zapal a dehydratacia, tak to vraj zatial nie je nic, co by nas malo trapit, aktualne je to pre jej stav skor pozitivne.

Mame den volna od veteriny :aaa: a psisko chytilo ine grady, nevie co so sebou od radosti a energie.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Štv 02.07.2015 7:15

Tak nakoniec to vyzera, ze predsalen sa chystame na endoskopiu.. akutne problemy sice pod liekmi presli, ale ako sme ich zacali vysadzovat, znovu je :kak: menej formovana, zrejme tam bude aj iny problem :ua:

Srdiecko je z vysetreni ok, malicko vacsie ako standard, ale pri aktivnych sportujucich psoch vraj nic zvlastne. Tak verim, ze to pri endoskopii bude v poriadku, ideme sa tam dnes poradit co, kedy, ako..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Bad » Štv 02.07.2015 7:25

Offtopic:
Cathie píše:Srdiecko je z vysetreni ok, malicko vacsie ako standard, ale pri aktivnych sportujucich psoch vraj nic zvlastne. ..

kurňa, nechci působit jako černá kronika, ale tohle si hlídej, přesně tohle mi taky říkali...... :ua: :hmm:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Efa » Štv 02.07.2015 8:16

Cathie akým spôsobom jej vyšetrovali to srdce? ... ono ani ja nechcem byť zlým prorokom, ale žiaľ ako človek už pomerne dobre znalý choroby srdca ja tomu prosto už neverím a mierne zväčšené srdce je len málokedy neškodným príznakom športujúcich psov ...
... držím palec aby pri endoskopickom vyšetrení už konečne našli príčinu problémov ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod hruska » Štv 02.07.2015 13:55

a ako som sa nedavno dozvedela, ani u bociek to uz uplne ruzove so srdciami nie je :ua:

temu sledujem, vy to teda vychytavate, drzim place, nech je vsetko dobre co najskor :yes:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Štv 02.07.2015 13:58

Offtopic: Ideme urcite o polroka na kontrolu, nech vidime, ako sa to vyvija. Uprimne ako to bolo vysetrovane, ja netusim - robili sa dve veci, najprv asi echo alebo co to, to na nu pripli take elektrodky alebo co a bolo vidiet odozvy srdca na monitore. Plus jej srdce pozeral veterinar ultrazvukom.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Ned 05.07.2015 10:45

Update.. spomente endoskopiu a psovi sa polepsi :joint:

Na dva dni (streda, stvrtok) som nasadila Imodium naspat na povodnu davku, potom zacala malicko znizovat mnozstvo a predlzovat cas medzi davkami a travenie sa napriek tomu stale lepsi.
Vcera vypila za den mozno liter vody, ale vyzera to, ze je to po protizapalovej injekcii, vzdy pije najviac cca 12 hodin po nej, potom to postupne ustane :nwm:
V pondelok spravime znovu odbery a skontrolujeme TLI kvoli pankreasu, nech vidime, ci sa ta vysoka hodnota nejak pohla..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Slawin » Pia 10.07.2015 5:55

jak tak citam tuto diskusiu..... mam blbsi a blbsi pocit.... :ua:
vcera sme zacali hnackovat... uz je to jak keby pena/kaša... potom len chodi a ucupava sa a "kvapka" z neho.... akurat ze sa pyta aj sam pocas dna pac by asi nevydrzal...a z 3 prechadzok je ich 7... dnes ziadny extra pokrok, rano ma nad nim az nadraplo.. ze fuj.. :prd: a to nehovorim o tom púšiku co ma "vyhnal" z postele...

ked nic tak zajtra vet.... ale nechapem preco... krmivo to co vzdy, naposledy mal kuracie hlavy.... :ua:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Sob 18.07.2015 16:26

Mozno nejaka viroza :nwm:

U nas pohoda, ani neviem ze nieco bolo. Stale zerie RC hypoalergenne granule + berie Kreon, postupne znizujeme davku z 1,5 kapsuly denne aktualne na 1. Budeme postupne znizovat dalej, tak drzte palce, nech pankreas funguje aj sam..
Akurat ako rychlo prisla o svalstvo a schudla, ma nejaky problem s chrbticou, zrejme platnicka alebo cosi.. vacsinu casu je ok, beha, hra sa, ale tak raz za den-dva ju "sekne", ked blbne, trva to 10-15 minut, potom sa zase rozhybe. Tak plavame, uvidime, ci sa to nabranim vahy a svalov spravi. Pitie sa znormalizovalo, dychcanie (to ani neviem ci som tu spominala..) ustalo, zrejme fakt bola len extremne slaba a bez kondicky :nwm:

Zerie ako 25kilove stena - dvojnasobnu davku toho, co by mala dostavat a 3x denne :heh: Ale ma +1,2kg a zacina naberat naspat aj svaly, konecne sa da pohladkat ako pes a nie ako kostricka :ach:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod hugo :) » Pon 10.08.2015 9:00

ahoj aj v tejto téme hoci už fakt neviem do ktorej mám písať... aby nebolo dosť čím hugo v poslednej dobe prešiel (torzia, akútne zlyhanie obličiek) v piatok som sa vrátila domov na ovracaný dvor, pravdepodobne vyvracal celý obsah žalúdka. prvú dávku dostáva pred mojím odchodom-ráno pred piatou a ďalšiu predpoludním okolo desiatej... v piatok som urobila tú blbosť že som mu večer trocha dala z granuliek miesto hladovky, ale bola som zvedavá či vôbec má chuť jesť. pred cca tromi týždňami keď mu stanovili diagnózu zlyhania obličiek, po vracaní odmietal jedlo. teraz granule zbaštil ale v sobotu ráno takisto vyšli z neho, teda hneď predpoludním sme šli k vetovi. krv nechceli brať, iba dostal dva litre infúziek (NaCl, glukóza, atď). hugovi nariadili hladovku, nesmel jesť ani piť iba nad ránom som mu mohla dať trocha vody ale aj tá z neho ráno vyšla. včera dostal tiež infúzky a predtým mu zobrali krv, biochémiu robili iba na obličky a pankreas (crea 78umol, bun 4,6mmol, vlip 11,88 ukat). tieto hodnoty predtým mal zvýšené, teraz už nie, napriek tomu z huga vyšla aj tá voda. okrem toho odkedy začal vracať, v kuse má hnačku, tečie málinko ale aspoň 10-15x denne, stolica je miestami skoro priesvitná, hlienovitá, želatínová, ako surový bielok (sorry)... s doktorkou sme sa dohodli že miesto renálnych granclí mu skúsim dať domáce: cestoviny/ryža a varené mäso so zeleninou. ak bude vracať aj naďalej, kuknú sa mu kamerou do žalúdka a zas zoberú krv ktorú ale pošlú do špeci laborky... večer aj dnes ráno dostal jesť, zatiaľ udrží v sebe všetko, ale mal aj injekcie proti vracaniu, včera večer som mu ešte pichla jednu. mám pocit že ho tá torzia komplet rozhodila alebo niečo v ňom nakopla. nielen operácia, ale aj stres s cestou k vet, pobyt tam, ATB, strata krvi... už som rozmýšľala nad zbieraním hovienok ale z tej žbrndy moc nenazbieram bez toho aby som v tom nemala zeminu, trávu... mimochodom, zo zapadákova sa dá vzorka poslať aj priamo alebo bez veta to neide? (asi blbosť posielať poštou, však? :heh: )
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Sliz

Poslaťod puella » Pia 27.11.2015 7:40

ahojte,
mam 10 tyzdnove steniatko civavy.
Vcera zacal castejsie kakat, take makksie a aj sliz. ma za sebou odcervenie, ockovanie. papa len granulky canin starter.
mam sa obavat a ist k veterinarovi alebo je to u steniatka normalne ? dakujem
puella
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Sunny » Pia 27.11.2015 9:50

Nie je to normálne. Môže to byť následok odčervenia, alebo prejav nejakých parazitov, napr. giardie. Ak sa to nezlepší, treba navštíviť veterinára - a nečakať moc dlho, tak malý psík sa pri hnačke veľmi rýchlo dehydratuje.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Sliz

Poslaťod Elis » Pia 27.11.2015 11:06

puella píše: ma za sebou odcervenie, ockovanie.


najednou??
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod katkariinka » Str 23.12.2015 10:58

prebehla som temu, ale nenasla som odpoved. Aku davku uhlia proti hnacke 5kg psovi? Zatial som dala 2tbl.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod vavrena » Str 23.12.2015 11:29

Ja dávam jednu na 6-7 kg pudla, alebo dokonca len polku. Ale proti hnačke lepšie zaberá smecta, uhlie len upokojuje žalúdok - naviaže škodliviny, ak sa pes priotrávil...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby