Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 13.11.2007 9:30

no super, tak je vyborne :smile:
uz to bude hadam len a len lepsie. :ahoj:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod NemesiS » Sob 05.04.2008 17:23

takže.
čawte ľudia...
máme malý problémik.
najprv náš stravovací režim:
kŕmime granulami Inalcan High Energy, DDD dáme ráno, potom niekedy okolo obeda dáme pár krajcov suchého chleba ako zákusok a na večeru dávame tiež nejaké suché pečivo...rožky, chlieb.
problém je v tom, že havinka má nie veľmi dobrý vyprázdňovací režim.
kedykoľvek sa stane, že stolica nemá tvar, no nie je zasa vodnatá(ako pri klasickej hnačke).
ešte taká vec.
teraz som jej dal 2 krajce chleba na obed a hneď po zjedení zanechala takú malú kôpočku, zasa beztvarú, no hustú, akoby boli jej črevá vždy plné, že hneď ako niečo zje, musí niečo vypustiť, inak nevidím dôvod na kadenie takých mini hovienok...
čo s tým? :ua:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod Tatiana » Sob 05.04.2008 18:07

JA BY SOM URCITE TEN CHLIEB UPLNE VYRADILA Z JEDALNICKU,IBA GRANULE,AK SA TO NEUPRAVI PROBLEM JE INDE,AK JE ODCERVENA ISTO JEJ NESADOL TEN CHLEBIK :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod NemesiS » Sob 05.04.2008 20:03

je odčervená a vet cez ňu prehnal širokospektrálne antibiotiká....lebo stále mala hnačky.
myslíš že vyradiť sušený chlieb?
úplne?
keď ona ho tak rada chrúma a baští...
to znamená, že dostane ráno granule a celý deň nič? :ua:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod lusy » Sob 05.04.2008 21:38

rozdel jej davku na dve casti. jednu rano a jednu vecer
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod NemesiS » Ned 06.04.2008 11:07

tak chlieb som vysadil a dnes ráno dostala polovičnú dávku.
uvidíme, čo sa z toho vyvinie
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod sybil » Ned 06.04.2008 16:49

nemesis,tvoj pes je vo vysokej záťaži? ak nie,problém bude v tom krmive.daj mu krmivo primerané jeho aktivite a možno bude po probléme :lol:
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod Van » Ned 06.04.2008 17:41

NemesiS, mozem sa spytat, aky dovod mas na to, ze hlavnu krmnu davku davas rano? A potom, co nasleduje? Aku cinnost ma tvoj peso? Mna len napadlo, ci nemoze byt problem v tom, ze nema klud na travenie...ak nasleduje nejaka cinnost alebo ak "musi strazit" ...mozno by pomohlo krmiv vecer, ked ste doma, aby mohol na chvilu "vypnut" a vklude stravit co zje....ale to je len taka uvaha, netusim, ci to pomoze :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod NemesiS » Ned 06.04.2008 18:03

sybil píše:nemesis,tvoj pes je vo vysokej záťaži? ak nie,problém bude v tom krmive.daj mu krmivo primerané jeho aktivite a možno bude po probléme :lol:


tak myslím že krmivo je v pohode, nie je superprémiové, zobral som ho len preto, lebo vo svojej triede je asi najlepšie čo môžem dostať.
vzal som ho, lebo má podiel mäsa 18% a tak...
myslím že to nie je tak, ako keby si pila samé redbully a potom ležala na gauči...
chcem aby to krmivo nebolo len "šrot"
ako energetická dávka je tam mäso, a to je len dobre, myslím.

van píše:NemesiS, mozem sa spytat, aky dovod mas na to, ze hlavnu krmnu davku davas rano? A potom, co nasleduje? Aku cinnost ma tvoj peso? Mna len napadlo, ci nemoze byt problem v tom, ze nema klud na travenie...ak nasleduje nejaka cinnost alebo ak "musi strazit" ...mozno by pomohlo krmiv vecer, ked ste doma, aby mohol na chvilu "vypnut" a vklude stravit co zje....ale to je len taka uvaha, netusim, ci to pomoze :ahoj:


:) a ako myslíš že prebieha "stráženie"? že za hodinu pribehne do dvora 10 afričanov a on musí každého roztrhať nedajú mu chudákovi pesovi pokoj ani ne oddych...
ráno sa naje, potom idem do školy a do tej 2-3 poobede má leháro, dokedy neprídem zo školy.
myslím že dovtedy mu to pretrávi :no:
leží, spí a tak....
takže v noci je potom čulý.
stráženie je akási automatická činnosť, peso ju robí už len tým, že je tu a že breše na cudzích
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod Van » Ned 06.04.2008 18:28

NemesiS, namiesto uskrnania sa by si sa nad tym mohol zamysliet trochu, prospelo by to tvojmu psovi...celkom dobre viem, ze strazenie je automaticka cinnost, lenze tiez je rozna uroven ostrazitosti...mam skusenost, ze ak je pes sam, je ostrazitejsi a tak svojim sposobom neoddychuje, kdezto ked je v objekte jeho gazda, teda vodca/alfa tak moze tu ostrazitost trochu zvolnit a oddychnut si...alebo si myslis, ze pes slape 24hodin bez prestavky s rovnakou intenzitou ostrazitosti? Ja som narazala presne na toto...ale tak tvoj pes, ked sa nechces zamyslat nad problemom a srandicky su lepsie, tak je to tvoja volba...rob ako chces... :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod NemesiS » Ned 06.04.2008 20:16

no newem..nemusíš to automaticky brať ako že si robím z teba dob rý deň :nwm:
vidím podľa jeho správania, skú má úroveň ostražitosti.
len pre tvoje info, je iba pár dní v mesiaci, kedy príde do dvora niekto cudzí, bývam totiž na konci sveta...
takže pes má celý deň v podstate voľno.
keď je podľa teba polihovanie a podriemkavanie prejav veľkej ostražitosti, kedy pes ani nestíha pretráviť, čo spapal, tak neviem...
inak, neviem potom ,ako by ot malo byť podľa teba.
asi prídem o tretej zo školy, dám mu raňajky, a nedajbože aby mu do ôsmej nepretrávilo, lebo vonku je už tma takže ja som dnu....a zasa celá noc s vysokou ostrahou... :pac:
ináč, nemusíš ma pokladať za debila...
viem ako to u nás beží...
vysoká ostraha je iba noc.
cez deň je nízka, resp. peso oddychuje, keďže sa tu ukáže živá duša veľmi výnimočne :yes:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod Van » Ned 06.04.2008 20:22

NemesiS...pozri...polozil si otazku s problemom...ale namiesto toho, aby si odpisal, ked sa niekto pyta na podrobnosti (napr. doteraz si mi neodpisal, aky mas dovod, ze krmis rano), tak len hladas vyhovorky ako "to iste nie" ...aj iny napad tu padol a mam pocit, ze to tiez neslo na urodnu podu...ak chces pomoct, tak sa zamysli nad problemom a napis aj podrobnosti (casto na vyriesenie problemu treba pozriet na veci zo sirsa) alebo kasli na to a porad si sam. Pre mna za mna si rob srandu z koho a z coho chces, ale potom necakaj, ze ti ludia budu radit...kazdeho cas je vzacny, moj tiez...takze na tuto temu koncim...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod NemesiS » Ned 06.04.2008 20:35

tak flamovať určite nemám v pláne.
nemám v pláne ťa naštvať ani nikoho tu.
dával som celú dávku preto, lebo takto mi to poradila jej bývalá majiteľka lebo ona to tak robila.
a snažím sa to riešiť, rozdelil som ju na 2 časti a vysadil chlieb.
zatiaľ to vyzerá dobre.
granule meniť neplánujem, naozaj nič v zlom, ale toľko prachov nemám aby som vyhodil ešte zhruba 8kg granúl von oknom a kúpil druhé.
a možno už fakt trepnem kravinu, ale keď bývalá majiteľka mohla kŕmiť pol kilom granúl jednota a do toho 2 hrste prémiového krmiva brit, a pes mal dobrú stolicu, nevidím problém v týchto...
navyše sa to vyskytuje málokedy, zväčša je stolica v pohode, možno to bolo aj spôsobené tým prechodom alebo prežieraním(keď dostala celú dávku, načo ešte suchý chlieb?)
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod mika » Ned 06.04.2008 21:47

Ak dostala antibiotika, tak skus probiotika, mozno ma rozhadzanu mikrofloru.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Nie veľmi ideálne exkrementy...čo s tým?

Poslaťod Tatranská Afrika » Ned 06.04.2008 22:27

Áno, jogurtík. Naša sučka ho miluje, vet nám ho odporučil, keď brala antibiotiká. :jazyk:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby